Radio CD30 MP3 - wejście AUX?

Awatar użytkownika
herwaldi

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2019, 8:23
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Województwo: lubuskie

Radio CD30 MP3 - wejście AUX?

#1

Nieprzeczytany post autor: herwaldi »

Witam,
posiadam radio CD30 MP3 takie jak poniżej - czy jest możliwość zamontować AUX w tym radiu? Nie widzę przełączenia na AUX - jest jedynie na CD, a zainteresował mnie ten zestaw: [External Link Removed for Guests]

Zdjęcie radia:
IMG_2057.JPG
z góry dziękuję
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Wyjmij radio i zobacz naklejkę. Jezeli na pinach zobaczysz aux to jest. To jest grundig. Na 99.9 nie ma Aux. Trzeba radio z VC albo signum. I przekręcić panel bo tam jest prosty a ah łamany.

Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

I tak nawet jak indeksy ustawi to nie ma pewności, że AH w radio z VC ogarnie AUX. Oczytałem się tych tematów i każdy narzeka na te AUX, że jak nie jest fabrycznie w polifcie, to jak już działa to słabizna a najczęściej nie działa. Panel ma 9 cyfr, to niby ten z AUXem, bo u mnie w 6 cyfr nie ma AUXa. A jaki masz rocznik auta?

Awatar użytkownika
Rafkosfrugos

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:59
Imię: Rafał
Auto: Astra H Kombi 2.0 Turbo L48
Silnik: Z20LER
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: Rafkosfrugos »

Witam serdecznie.
Nie będę zaśmiecał forum nowym tematem, tylko jeżeli założyciel tego tematu nie ma nic przeciwko to się podłączę.

Z racji wk%#&@^^ siegającego już apogeum w czasie jazdy, ze względu na konieczność słuchania rozgłośni radiowych w których największe skupienie jest na gadanie o d#%^ marynie i reklamowaniu już wszystkiego co się da podjąłem decyzję o wymianie mojego CD30, na CD30Mp3 by mieć możliwość podłączenia zewnętrznego źródła grania.
Obleciałem w sporo tematów na forum i utwierdziło mnie to, że muszę wymienić mojego CeDeka który jest bez możliwości zainstalowania Aux, gdyż nie jest do tego przystosowany.
Gdyby to było takie hop siup to pewnie nie zawracalbym głowy forumowiczom, ale po forumowe lekturze nasuwa mi się kilka pytań.
Mianowicie, czy kupując samo odbiornik np. z aledrogo mogę mieć 100% że będzie ono wylogowane.
Czy kupując zestaw odbiornik + wyświetlacz mogę ominąć całą procedurę wylog/log radia.
Czy ew. ktoś z szanownych forumowiczów miałby takie radio na sprzedaż lub ew. pomogłby w zakupie takiego radia.

Będę ogromnie wdzięczny na pomoc.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Rafkosfrugos pisze:
30 wrz 2019, 9:19
Witam serdecznie.
Nie będę zaśmiecał forum nowym tematem, tylko jeżeli założyciel tego tematu nie ma nic przeciwko to się podłączę.

Z racji wk%#&@^^ siegającego już apogeum w czasie jazdy, ze względu na konieczność słuchania rozgłośni radiowych w których największe skupienie jest na gadanie o d#%^ marynie i reklamowaniu już wszystkiego co się da podjąłem decyzję o wymianie mojego CD30, na CD30Mp3 by mieć możliwość podłączenia zewnętrznego źródła grania.
Obleciałem w sporo tematów na forum i utwierdziło mnie to, że muszę wymienić mojego CeDeka który jest bez możliwości zainstalowania Aux, gdyż nie jest do tego przystosowany.
Gdyby to było takie hop siup to pewnie nie zawracalbym głowy forumowiczom, ale po forumowe lekturze nasuwa mi się kilka pytań.
Mianowicie, czy kupując samo odbiornik np. z aledrogo mogę mieć 100% że będzie ono wylogowane.
Czy kupując zestaw odbiornik + wyświetlacz mogę ominąć całą procedurę wylog/log radia.
Czy ew. ktoś z szanownych forumowiczów miałby takie radio na sprzedaż lub ew. pomogłby w zakupie takiego radia.

Będę ogromnie wdzięczny na pomoc.
Radio z AUX będzie tylko z Vectry lub Signum bo w Astrach H nie było AUX w oryginale montowanego. Są teorie że 9-cio przyciskowe (o co chodzi z tymi 9cioma przyciskami dalej w tekście) były w astrach montowane czasami z opcją AUX pomimo iż aux nie był aktywowany ale nie ma dowodów na to a jedynie mgliste przypuszczenia.
Radio z Vectry czy Signum będzie miało prosty panel w astrze łamany. W niczym to nie przeszkadza wada jest tylko wizualna bo nie licuje z deską.
Można zrobić tak, że kupisz radio z AUX takie jak twoje i przekręcisz panel ze swojego. Wiążą się z tym pewne ograniczenia.
W astrach występują dwa rodzaje odbiorników radiowych
Blapupunkt-poznać po 6-ciu przyciskach numerycznych po prawej stronie radia
Grundig-poznać po 9-ciu przyciskach numerycznych po prawej stronie radia.
Oczywiście jeżeli w grę wchodzi przekręcenie panelu musisz kupić takiego producenta radia z AUX jakie masz, bo panele nie będą pasować elektrycznie i mechanicznie do siebie. Pamiętaj, że aby zalogować radio u siebie musisz mieć opcoma lub kogoś kto Ci to radio zaloguje. Robi się to prosto.
Uwaga aby dowiedzieć się czy radio ma AUX musi mieć na naklejce na górze radia piny AUX rozpisane. To bardzo charakterystyczne, ale to jednak nie daje gwarancji bo może mieć sprzętowo AUX ale nie aktywowane, wtedy dalej potrzebny opcom i ustawienie odpowiednich indeksów. Ja kupiłem radio już z aktywnym AUX.

Oczywiście pasuje sparowany wyświetlacz z radiem. Stacje demontażu jak rwą auto na kawałki to nie wylogowują radia czy sterownika. Sprzedający jednak wiedzą o tym kłopocie i sprzedają radia razem z wyświetlaczami. Wiąże się z tym taka niedogodność że radio wyciąga się bardzo łatwo (tylko dwa kluczyki na popularnym serwisie za 5pln) rozebrać deskę żeby wymienić wyświetlacz nie jest już tak łatwo, przyjrzyj się swojej konsoli jaki jest dostęp do wyświetlacza, trzeba to wszystko rozebrać.

Dalej w Astrze nie ma wiązki do AUX trzeba ją zrobić. Na konkretne piny trzeba wrzucić terminale i wiązkę, uwaga nie skuś się na te głupie wiązki z allegro bo one nie pasują, dla tego że kostka do radia jest pełna i nie ma tylko terminali a to co jest na allegro to całe kostki więc tego nie sparujesz, być może wystarczy wydłubać piny i przełożyć do swojej wiązki, tego nie wiem bo wiązkę składałem sam.

Opisuję to z autopsji bo jestem po wymianie radia bez AUX na radio z AUX z VC z przekręceniem panelu plus logowanie i dorabianie wiązki.

Jeżeli coś niezrozumiałe to pytaj.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
jano0244

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 06 kwie 2018, 19:05
Imię: Janusz
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z16XER
Województwo: warmińsko-mazurskie

#6

Nieprzeczytany post autor: jano0244 »

deodekabokat pisze:
30 wrz 2019, 9:35
Radio z AUX będzie tylko z Vectry lub Signum bo w Astrach H nie było AUX w oryginale montowanego.
Czy aby na pewno?
Mam AH kombi z 2009r w wersji oryginalnej z radiem CD30 MP3 z gniazdem AUX zamontowanym fabrycznie w panelu między fotelami pod podłokietnikiem. Z początku nie wiedziałem, do czego to gniazdo służy. Znalazłem chyba w jakiejś instrukcji.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

jano0244 pisze:
deodekabokat pisze:
30 wrz 2019, 9:35
Radio z AUX będzie tylko z Vectry lub Signum bo w Astrach H nie było AUX w oryginale montowanego.
Czy aby na pewno?
Mam AH kombi z 2009r w wersji oryginalnej z radiem CD30 MP3 z gniazdem AUX zamontowanym fabrycznie w panelu między fotelami pod podłokietnikiem. Z początku nie wiedziałem, do czego to gniazdo służy. Znalazłem chyba w jakiejś instrukcji.
Właśnie udowodniłeś tą wątpliwą teorię. Czyli są radia z AUX z łamanym panelem
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Jakby ktoś chciał posłuchać rekomendacji. To gdy radyjko ma już AUX wtedy za około 20pln można dołożyć moduł bluetooth pracujący w dwóch trybach. Multimedia i telefon. Do zestawu dołączony jest mikrofon. Jakość rozmów znośna z dołączonego mikrofunu. Bym powiedział, że nawet bardzo dobrze ten mikrofon zbiera. Jakość muzyki taka jaka jest możliwa w trybie A2DP więc OK. Paruje się automatycznie gdy moduł chodzi pod stacyjką, tryby przełącza bardzo szybko. Przyciski popychają kawałki ze spoti. Może pomyślę o podpięciu pod kierownice multi.
Dla zainteresowanych mogę powiedzieć gdzie szukać + w radiu po włączeniu radia. Aby zasilić moduł. Jeżeli ktoś słyszy przydzwięki, trzeba zastosować przetwornicę separującą masy za kilka pln. Ja ich nie słyszę więc sobie daruję.
[External Link Removed for Guests]

Dostępne za mniejsze pieniądze na ali i trochę drożej na alle.
Oczywiście takich modułów jest multum nawet tańszych, ale ten ma dodatkowo mikrofon i możliwość prowadzenia rozmów przez telefon czego inne nie mają, a przynajmniej mało który. Więc taka pełna funkcjonalność oryginalnych bluetoothów z nowszych aut.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
eMPe

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2021, 19:34
Imię: Maciej
Auto: Opel Astra H Twin Top
Rocznik: 2007
Województwo: wielkopolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: eMPe »

A propos radia CD30 - czy miał ktoś taką sytuację, że przy obecnych temperaturach (+/- 32-34st. C) radio przestaje grać "na maksa", lecz generuje najwyżej połowę głośności? Dodam, że samochód stał osiem godzin w pełnym słońcu (a więc bardzo nagrzana kabina), jest wersją kabrio. Spadek głośności zauważyłem po około półgodzinnej jeździe z otwartym dachem (nasłonecznie kokpitu?). Po zamknięciu dachu (+/- 5min) głośność wróciła do normy.

Ktoś może coś podpowiedzieć?

Awatar użytkownika
admor

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2015, 9:34
Imię: Adrian
Auto: Astra h, Insignia b
Silnik: Z13DTH B20DTR
Rocznik: 2008
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: admor »

Witam
Posiadam w AH 2008 rok radio Delphi, Grundig 497 316 088
Radio z 9 guzikami po prawej, wyświetlacz Gid, 3 linie. Piny od aux są w na radiu rozpisane. SW radia 25.04.2007r
Aktualnie wgrany kod 009
Między fotelami w konsoli jest gniazdo aux
W opcjach radia nie ma aktywnej opcji aux.
Może mi ktoś poradzić jaki index kode wgrać?
Jeszcze jedno pytanie, zmieniamy index wyświetlacza tam gdzie programuje rowniez działanie spalania?
Czy w audio code radia?
Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam i z góry dzięki

ODPOWIEDZ