Problem z Deska rozdzielczą

Awatar użytkownika
Nevareth

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2024, 15:02
Imię: Janusz
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Rocznik: 2006
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce
Pomocny: 1 raz

Problem z Deska rozdzielczą

#1

Nieprzeczytany post autor: Nevareth »

Witam. Nie dawno zakupilem Astrę H 1.3 TDCI z 2006 roku. Problem jest taki ze poprzedni właściciel rozłożył ręce, ponieważ po otwarciu auta z pilota poświetla się wszystko co powinno, ale po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekreceniu go wyłącza sie podwietlenie panelu radia i podswietlenie przyciskow na kierownicy. W żaden sposób nie mogę włączyć radia, nie reaguje na zadne przyciski. Panel klimatyzacji dziala normalnie i jest wyswietlane na górnym wyświetlaczu (zapomnialem jak sie nazywa). W żaden sposób nie ma możliwości włączenia komputera pokladowego. Nie wyświetla nawet informacji o spalaniu. Jest tylko godzina i temperatura na zewnatrz auta. Bezbiecznieki wszystkie sprawdzone pod maska i w bagarzniku oraz w radiu. Rece mi opadaja powoli. Proszę o wszelkie wskazówki. Sprawdzę każda propozycję. Zamowilem juz za 600zl komputer diagnostyczny ale dopiero we wtorek bedzie.

ja37

V.I.P.
Posty: 6099
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Wygląda na uwalone radio.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 691
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 107 razy
Pomocny: 58 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Stacyjka ? 🤔 Ale to gdybanie .... Diagnostyka komputerowa na początek byłaby chyba najlepsza ... Rozumiem , że auto normalnie odpala i wszystkie zewnętrze odbiorniki pracują - światła , klakson ? 🤔
Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
Nevareth

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2024, 15:02
Imię: Janusz
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Rocznik: 2006
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: Nevareth »

No nie do końca, poniewaz lewa lampa wogole nie dziala bo kable ma wyrwane od lampy. Może mieć to cos wspólnego z deska rozdzielcza? A klaksonu jeszcze nie sprawdzałem, nie wpadł bym na to nawet.

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 849
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 94 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

Rozumiem, że takie auto kupiłeś? Tak?
Pytałeś poprzedniego właściciela o okoliczności powstania usterki? Może ktoś, coś grzebał (wyrwane kable z lampy?) i coś pomieszał - np. wiązki, czy przekaźniki?
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Nevareth

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2024, 15:02
Imię: Janusz
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Rocznik: 2006
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: Nevareth »

No jak sie zapytałem to powiedzial ze stara lampe sprzedał dla kolegi, a od kolegi wziął ta lampe, a czemu kable tamten jego kolega mial wyrwane to juz sie nie dowiedziałem. Ale bylem poinformowany ze musze kupic nowa lampe bo ta jest całkowicie popsuta.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka


Zibi186

Astro-maniak
Posty: 691
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 107 razy
Pomocny: 58 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Obawiam się , że tam gruba rzeźba była ... Poprzedni właściciel najkrótszą drogą chciał jak najwięcej skorzystać - stąd zamiana lamp .... Tak myślę ... 🤔

Awatar użytkownika
Nevareth

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2024, 15:02
Imię: Janusz
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Rocznik: 2006
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: Nevareth »

Jesli do wtorku nie znajdę rozwiązania, to mam nadzieje ze komputer diagnostyczny cos mi pokaże. Najszybciej w poniedziałek bede w stanie podlaczyc ta lampe.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Nevareth

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2024, 15:02
Imię: Janusz
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Rocznik: 2006
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: Nevareth »

Sytuacja wygląda następująco... Czeka mnie kapitalny remont silnika. Ale to juz inny problem. Moj komputer diagnostyczny ktory zamówiłem nie łączył sie z moja asterka kolejny ktory zamówiłem tak samo. Pojechałem na warsztat i okazuje sie ze jest masa bledow. W asterce czeka mnie wymiana modułu CIM oraz taśmy przy kierownicy. Stad jest taka sytuacja ze dzieje sie jak sie dzieje. Mozna temat zamknąć jako nie rozwiązany lub poczekać do momentu az to naprawię to wtedy pomogło by innym kierowcom. Poprzedni właściciel byl "majsterkowiczem" tylko niedoświadczonym. Wszelkie naprawy i modernizacje wykonywał sam bez pomocy fachowców. No ale trudno. Kupilem autko za 2tysiace i wiedziałem ze napewno bedzie kupa roboty. Tak wiec ja sie nie poddam i zrobie te autko bo sie w nim zakochałem. Brakuje jej miłości i opieki, bo przez tyle lat miala właściciela sadystę i kata... Postaram sie byc na bieżąco z tym tematem i poinformować co pomogło a co zaszkodziło.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka


ja37

V.I.P.
Posty: 6099
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Ja bym żądał zwrotu kasy, niech zabiera złom.
nie zdziw się, jak koszty naprawy przewyższą 10kPLN.
A za 1,3 dokładać nie warto.

ODPOWIEDZ