Niedziałające zegary, oświetlenie wewnętrzne i przyciski

Awatar użytkownika
Pawcio111

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2024, 22:35
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Województwo: małopolskie

Niedziałające zegary, oświetlenie wewnętrzne i przyciski

#1

Nieprzeczytany post autor: Pawcio111 »

Witam, posiadam Astrę 2005 rok, 1.6 benzyna. To mój pierwszy temat także z góry sory za jakieś niedociągnięcia ale potrzebuje pomocy bo nie mam pomysłu o co może chodzić.

Od paru dni występuję taki problem, a mianowicie nie działają zegary. Prędkościomierz, obrotomierz, licznik i zbiornik paliwa wgl nie świecą się. Kiedyś co jakiś czas wariowały ale od niedawna klękły na amen. Mniej więcej w tym samym czasie kiedy zaczęły pojawiać się problemy z zegarami to zauważyłem w aucie dużo zbierającej się wilgoci. Nie wiem czy to istotne, ale może ma znaczenie i gdzieś ta wilgoć się zbiera stąd te problemy. Jeżeli chodzi o światła to przy pokrętle wskazującym na 0, światła przy włożeniu kluczyka automatycznie się zapalają. Nie da się ich wyłączyć ale działają prawidłowo i nie gasną, dodam też że w trakcie jazdy nie ma żadnych problemów, światła działają prawidłowo, kierunkowskazy również działają i słychać je ale na zegarach nic się nie pokazuje. Przy niezapiętych pasach dzwięk również występuje ale nic na desce nie widać.. Dodatkowo nie działa również oświetlenie pokręteł od klimatyzacji, ogrzewanie tylnej szyby czy przycisk sport. Radio gra bez problemu (nie jest oryginalne tylko 2din) wyświetlacz również działa.
Z góry dodam, że posprawdzałem dzisiaj wszystkie bezpieczniki i są OK, obie skrzynki (w komorze silnika i bagażowa) są suche, odkręciłem również całą skrzynke w celu sprawdzenia masy czy jest wszystsko okej i tak było - żadnych złych oznak. Sprawdziłem również pare miejsc pod plastikami czy nie ma nigdzie wilgoci ale wszędzie sucho. Na koniec dodam, że po sprawdzeniu bezpieczników teraz nie działa dodatkowo centralny zamek mimo że nie jest spalony. Sprawdzałem również inny akumulator ale nie pomogło.

Proszę o pomoc jak ktoś miał podobny problem albo wie co może pomóc bo co jakiś czas dochodzi jakiś dodatkowy problem

ODPOWIEDZ