automatyczna skrzynia biegow

Usunięty użytkownik 857091

automatyczna skrzynia biegow

#121

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Zgodz się z Toba , tylko akurat w tym przypadku , lising i dowidzenia z samochodem

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#122

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Eee.... Kolego - nieetycznie ....ja szanuję moje " zabawki "... nawet Teściową :) .

Usunięty użytkownik 857091

#123

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

... nawet Teściową :)
Ja też do czasu

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#124

Nieprzeczytany post autor: Automat »

...póty Cię słuchała ...jak auto :D .

zoniu32

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 29 mar 2018, 11:56
Auto: Astra H TT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#125

Nieprzeczytany post autor: zoniu32 »

Automat pisze:QR_BBPOST Ciekawe,jaki rocznik masz i dlaczego to auta z asb ma tak niski przebieg.
Obejrzyj dokładnie i oceń sam lub ze specjalistą stan oleju( po wymianie także).Przykładowo,jaki teraz masz kolor oleju na bagnecie...wąchałeś go ? Jest klarowny ? Jaki jest bagnet od wskaźnika oleju?- ma rdzawe naloty ?
Kabriolet :) Pełna historia i serwisy 1-2 razy w roku w ASO są w systemie, jeździł prawie tylko wakacyjnie.

Olej jest różowy z delikatnym odcieniem szaro-brązowym, więc wygląda okay. Niemniej w historii nie widać jego wymiany, więc ma już 12 lat. Bagnet jest czysty, korek też, wogóle każda część w tym aucie wygląda jak nówka, nawet jak sie ją wyjmie z najgłębszych zakamarków silnika, podwozia czy wnętrza. Tylko nie chcę się na tym przejechać, bo ponad dekada od produkcji jednak minęła, a materiały się starzeją, nawet jak nie sa używane - stąd moja chęć wymiany oleju w skrzyni.
Znalazłem dobry serwis, który robi tylko amerykańce i serwisuje automaty, więc będę się z nimi umawiał na oględziny. Ciekaw jestem co powiedzą.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#126

Nieprzeczytany post autor: Automat »

zoniu32 pisze:QR_BBPOST Olej jest różowy z delikatnym odcieniem szaro-brązowym, więc wygląda okay. Niemniej w historii nie widać jego wymiany, więc ma już 12 lat. Bagnet jest czysty, korek też, wogóle każda część w tym aucie wygląda jak nówka,
Wszystko jest OK :D ,chciałbym aby moja tak wyglądała w momencie zakupu.Z uwagi na wiek oleju,to jednak go zmień.Nim to jednak zrobisz,zrobiłbym delikatnie(używając wszystkich biegów)kilkaset kilometrów,aby wszystko wewnątrz się "przepracowało",łącznie z olejem.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2018, 11:05 przez Automat, łącznie zmieniany 2 razy.

bbmw

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 02 maja 2016, 16:46
Imię: Bartek
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#127

Nieprzeczytany post autor: bbmw »

Witam.
Pozdrawiam wszystkich.
Jestem posiadaczem Astry H 1.8 z asb 2009.
Mam 118 tkm przebiegu i od jakiś 30 tkm walczę z dziwnym szarpnięciem i wibracjami. Sama skrzynia przy jeździe działa bez zastrzeżeń tzn. zmienia biegi bardzo płynnie. Olej był wymieniony w ASO przy 60 tkm i teraz czeka mnie znów wymiana. Olej jest już brązowy.
Wczoraj odebrałem auto od mechanika. Wymieniałem hamulce na nowe i prosiłem o próbę znalezienia usterki.
Auto było gruntownie sprawdzone i nie ma żadnych luzów w zawieszeniu.
Stwierdził, że jest jakiś luz prawdopodobnie w dyferencjale. Półosie są Ok.
Objawy są następujące.
1. Przy dojeżdżaniu do np. ronda hamuje ale nie zatrzymuje się i jadąc dalej w zakręcie dodaje lekko gazu. Wtedy wyczuwalne jest szarpnięcie tak jakby był jakiś luz, który się kasuje. Nie jest słyszalny żaden dźwięk tylko pojedyńcze szarpnięcie. Próbowałem przy jeździe na wprost dodawać i odejmować gazu ale nic nie szarpie.
2. Jazda autostradą jest uciążliwa ponieważ przy prędkości 130-140 pojawia się dość intensywne drganie kierownicy. Wymieniałem już opony ale to nie pomogło. Ta wibracja jest raz mniejsza raz większa. Mam wrażenie, że zależy od tego czy jadę po łuku czy prosto.
3. Przy zmianie kierunku jazdy trzymając hamulec na postoju jest wyczuwalne szarpnięcie bardzo podobne do tego z punktu 1.
Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź czy to może być od skrzyni?

Jaki olej mam kupić? Czy to 3309?? Na aukcjach w popularnym portalu internetowym jest olej GM i np Mannol, Aisin, którego litr jest o połowę tańszy.
Chcę sobie zrobić wymianę sam.
Może polecicie jakiś dobry warsztat zajmujący sie asb na Śląsku.
Pozdrawiam
Bartek
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2018, 15:23 przez bbmw, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#128

Nieprzeczytany post autor: Automat »

bbmw pisze:QR_BBPOST aki olej mam kupić? Czy to 3309?? Na aukcjach w popularnym portalu internetowym jest olej GM i np Mannol, Aisin, którego litr jest o połowę tańszy. Chcę sobie zrobić wymianę sam.
Bartku jesteś nieco leniwy...piętro wyżej automatyczna skrzynia biegow" onclick="window.open(this.href);return false; opisane są oleje do asb.Temat olei i sposobów wymian też zostały przeze mnie opisane i to kilkakrotnie.Wystarczy poszukać.
Polecam olej Ravenol ATF T- IV.Ostatnio po wymianie oleju na ten polecany mam przejechane na asb ponad 23 tys. km i jest bez zastrzeżeń.
Co do dziwnych zachowań w napędzie-czy sprawdzałeś błędy,jakie ewentualnie wyrzuca komputer ?
Co do naszej asb(AF-17) to mechanizm różnicowy jest bodaj zalany olejem asb i nie stanowi odrębnej konstrukcji.
Gdyby usterka leżała w mechaniźmie różnicowym,to w zasadzie sprowadzi się to do naprawy skrzyni asb.
Najpierw zmien olej i patrz co dalej.Jednorazowy spust oleju upuści Ci 2,5 l oleju,a reszta starego i tak zostaje w skrzyni.Musiałbyś poszukać warsztatu z dynamiczną wymianą oleju,wówczas sprawnie wymienisz cały olej.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2018, 21:55 przez Automat, łącznie zmieniany 4 razy.

bbmw

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 02 maja 2016, 16:46
Imię: Bartek
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#129

Nieprzeczytany post autor: bbmw »

Cały ten wątek i wiele innych czytałem kilka razy.
Nie mam zaprzyjaźnionego warsztatu, który zajmuje się asb. Auto serwisuje od nowości w ASO.
Serwis wlewa to co ma w specyfikacji. Wymiana oleju to jakieś 700 zł, więc skoro to takie proste, chciałem zrobić to kilka razy sam. Stąd pytanie o olej. Na Allegro jest np. Mannol w 20 litrowej beczce za 270 zł.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli chodzi o warsztaty zajmujące się asb to dzwoniłem i pytałem. Za każdym razem usłyszałem, że leją olej wg specyfikacji i nie powiedzą jaki. Ich zdaniem, co jest twierdzeniem prawdziwym, GM nie produkuje przecież oleju tylko samochody.
Co do moich usterek to pozostaje przyzwyczaić się lub sprzedać.
Byłem już w kilku warsztatach ASO i niezależnych - nic nie znaleziono co byłoby ewidentnie zepsute.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#130

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Skoro czytałeś to wiesz. Wskazujesz MANNOL ATF MULTIVEHICLE JWS3309 DEX III T-IV 20L.Ja zalewałem inny olej,kolega Jeremiasz również ten co ja.Odezwij się po 10 i 20 tys. przejechanych kilometrów i daj znać jak sprawuje się olej jaki wybrałeś.Masz gdzieś parametry tego oleju ? Jeszcze raz zapytam o błędy-sprawdzałeś ?
Znalazłem:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2018, 20:30 przez Automat, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ