Zmiana zawieszenia IDS+

Awatar użytkownika
Kacha

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:13
Imię: Katarzyna
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z20LER
Województwo: mazowieckie

Zmiana zawieszenia IDS+

#91

Nieprzeczytany post autor: Kacha »

Podpowiecie biednej dziewczynie na jakie wymienic amortyzatory jesli chodzi o podmianke? :? nie chce pytac mechanikow bo zarabiają na kobiecej niewiedzy

Haifisch

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 20 cze 2015, 19:19
Imię: Szymon
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

#92

Nieprzeczytany post autor: Haifisch »

Zależy czego oczekujesz od amortyzatorów.

Wyższa jakość i zarazem cena to Bilstein lub Sachs a jeśli chcesz coś w dobrej cenie i jakościowo nie najgorzej to np.: Kayaby.

Kayaby mam zamontowane u siebie wszystkie cztery (też po zmianie z IDS'a) i jak na razie po 20 tyś km trzymają się bardzo dobrze ;)

Awatar użytkownika
dawids

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2017, 14:10
Imię: dawid
Auto: gtc
Województwo: dolnośląskie

#93

Nieprzeczytany post autor: dawids »

Witam,

również mam Kayabe z springami pro kit i polecam taki set :) Do tyłu specjalnie wziąłem skrócony amor kayaby o numerze 344446

Awatar użytkownika
konradomoreno

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2017, 7:12
Imię: Konrad
Auto: astra H 2004
Silnik: Z20LER
Województwo: podlaskie

#94

Nieprzeczytany post autor: konradomoreno »

Witam właśnie jestem świeżym nabywcą astry H 2.0 T i także mam do wymiany tylne amoroki z tym strasznie tanim IDS + :D . Sama wymiana wszystkich amortyzatorów na standard nie ma problemu , ale moje pytanie brzmi czy w podlaskim jest może ktoś kto ogarnie przeprogramowanie komputera na ten sport wyłącznie na silnik i sterowanie pojazdem , ewentualnie ktoś może podpowie na priv czy coś gdzie znaleźć oprogramowanie tego tech2 czy opcom aby się ładnie podpiąć i sobie na spokojnie według wcześniejszych wskazówek tutaj napisanych ogarnąć to bez ingerencji pseudo magików . Pozdrawiam i dzięki za jakie kol wiek podpowiedzi
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2017, 13:45 przez konradomoreno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
126tomek

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 mar 2015, 19:06
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: łódzkie

#95

Nieprzeczytany post autor: 126tomek »

Koledzy w Astrze H 1.9 cdti GTC chce zmienić tylne amory na te bez ids+. Jakie amorki bedą odpowiednie? Nie wiem jak je dobrać:(

Nikt,nic nie pomoże?
Ostatnio zmieniony 03 cze 2017, 17:56 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#96

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Zajrzyj na stronę [External Link Removed for Guests] tam ustaw swoje autko i będziesz miał amorki przeznaczone do twojego modelu.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Dami

Astro-maniak
Posty: 371
Rejestracja: 02 lip 2014, 21:05
Auto: Astra H GTC Turbo
Silnik: z20lel
Województwo: śląskie
Kontakt:

#97

Nieprzeczytany post autor: Dami »

126tomek pisze:QR_BBPOST Nikt,nic nie pomoże?
doczytaj czy nie musisz wymienić kompletu, bo jeśli dobrze kojarzę to jeśli będzie błąd z tylnych to przednie z ids-em będą cały czas pracować na usztywnieniu.

Awatar użytkownika
126tomek

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 mar 2015, 19:06
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: łódzkie

#98

Nieprzeczytany post autor: 126tomek »

Czyli muszę mieć amortyzatory do sportowego zawieszenia tak? Bo mając IDS+ w Astrze mam zawieszenie sportowe.

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#99

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Nie. Musisz po prostu dobrać zamienniki, głównie chodzi o to żeby wymiarowo było tak samo. IDSy nie są żadne sportowe, po prostu jak będą "odłączone elektrycznie od auta" to będą pracowały w najtwardzszym, czyli "sportowym" ustawieniu/tłumieniu.
A czy masz sportowe zawieszenie to szukaj ,np tu [External Link Removed for Guests] wpisując vin swojego auta.
161nt167

Awatar użytkownika
126tomek

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 mar 2015, 19:06
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: łódzkie

#100

Nieprzeczytany post autor: 126tomek »

Dziękuję kolego za zainteresowanie tematem. Muszę wymienić amorki i chcę kupić takie aby pasowały w 100%. Wymieniam odrazu przód i tył+ tuleje w tylnej belce. Po rozkodowaniu VIN mam:ZQ8 Pakiet zawieszenie sportowe (zawiera IDS, ESP, przełącznik sport, podwozie sportowe) Mój Vin: W0L0AHL0865210100 Bedę wdzięczny za pomoc. Jakie amory polecacie do Astry? Sasch?

ODPOWIEDZ