Tarcze i klocki hamulcowe do Astry H.

shaqal

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 05 lut 2008, 20:41
Imię: Łukasz
Auto: xxx
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: shaqal »

Trzeba wziąć pod uwagę że fabryczny układ hamulcowy to ATE, więc bez wydania sporej gotówki nic sie nie poprawi, ATE bynajmniej są w VC, podejrzewam że w Astrze H jest tak samo.

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: joseph »

Jest w Milanówku koło wawy koleś z allegro który ma tanio dedykowane tarcze ate Powerdisc /nacinane/ w normalnej cenie. W sumie polecam bo hamują lepiej. Trochę szybciej ścierają się klocki.

Jest też zestaw ate dedykowany do bardziej sportowej jazdy astrą H /ten z niebieskimi zaciskami i adapterem oraz wzmocnionymi wężykami/ ale to już koszt rzędu 4000 pln i trochę dłubania. Są na ebayu jak dobrze poszukać.

[ Dodano: 2008-02-19, 18:28 ]
ps klocki założyłem zwykłe textara i wytrzymały z tymi tarczami już 50000 , zostało z 1 cm.
[External Link Removed for Guests]

Rafal GTC

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2007, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Rafal GTC »

Juz znalazłem dwie firmy posiadające takie tarcze. Wklejam przykładowe ceny dla zainteresowanych :

EBC [External Link Removed for Guests]

Tarcze przód tuningowe TURBO GROOVE (nacinane, nawiercane, ocynkowane) GD1070 - 380 zł detal brutto za sztukę
Tarcze przód tuningowe ULTIMAX (nacinane, zabezpieczone przed korozją) USR1070 - 380 zł detal brutto za sztukę
Tarcze tył tuningowe TURBO GROOVE (nacinane, nawiercane, ocynkowane) GD901 - 240 zł detal brutto za sztukę
Tarcze tył gładnie D901 - 150 zł detal brutto za sztukę

Przedstawię rownież ofertę klocków :
Klocki przód tuningowe GREEN STUFF (wzmacniane) DP21520 - 295 zł detal brutto
Klocki przód tuningowe RED STUFF DP31520 (ceramiczne) - 370 zł detal brutto
Klocki tył standard D1447 - 95 zł detal brutto
Klocki tył tuningowe GREEN STUFF (wzmacniane) DP 21447 - 220 zł detal brutto
Klocki tył tuningowe RED STUFF (ceramiczne) DP31447 - 270 zł detal brutto

Zimmerman

Przód: Tarcze Zimmerman Sport 268,00 zł
Tył: Tarcze Zimmermann Sport 145,00 zł

Ja chce kupic takie tarcze ponieważ zakladam na te sezon 18 cali alumy 5 -cienkich ramion i troche szpeca te zwykle tarcze.
A co do hamowania to i tak dziewczyna dostala ten samochod wiec lepsze hamowanie nie jest az tak istotne.

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

No sorry. Turbogroove za 210 za szt. to do Astry F. Ale wyglądają fantastycznie!

Awatar użytkownika
Kabum

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Kabum »

No tak Koledzy, bylem, wymieniłem, zapłaciłem z rabatami 1200 zł (tarcze i klocki, te lepsze że niby).... I mam takie jak fabrycznie od nowego.... tyle że wytrzymały 35 000km. Zobaczymy ile wytrzymają teraz:)

czarny

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 20 sty 2007, 17:06
Imię: Jacek
Auto: Opel Astra J Energy
Silnik: B14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: czarny »

Ralphj pisze:Wystarczy ze po porzadnym hamowaniu wjedziesz w kaluze i tarcze powiedza papa
Prawda, miałem tak w służbowym samochodzie, a tarcze miały dopiero coś około 15000 km i poszły na złom.

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: joseph »

gdzie kupić tanio komplet przód i tył dobrych seryjnych klocków do astry III , ktoś doradzi ?
[External Link Removed for Guests]

de_roll

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 01 kwie 2008, 7:47
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: 14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: de_roll »

Panowie,
prawda o klockach, okladzinach i bebnach jest taka, ze te drozsze sa takie same jak stosowane w produkcji, a te tansze spelniaja wszystkie wymogi GMu ale zazwyczaj sa mneij trwale, nie wykorzystuja opatentowanych oruginalnych akcesoriow (czujniki, clipy, shimy itd.) o jakosc mozecie byc spokojni.
W okresie gwarancyjnym GM ma obowiazek proponowac/zakladac oryginalne czesci, ale juz po tym okresie mozecie zdecydowac sie na tansze i naprawde dobrej jakosci produkty.

Usunięty użytkownik 3235

#29

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

joseph pisze:gdzie kupić tanio komplet przód i tył dobrych seryjnych klocków do astry III , ktoś doradzi ?
Ostatnio zaopatrywałem się w części w hurtowni BHMD na ul. Arkuszowej i ceny nie były wysokie.
[External Link Removed for Guests]

Z dobrych firm podanych w linku znam tylko ATE, Brembo, ewentualnie Delphi i Valeo ale nie wiem jakie oni robią klocki.

Dosyć tanio jest też w Carsmocie na Łopuszańskiej 22 (przy stacji Orlen) niedaleko Orzechowej.

Możesz sprawdzić w tych miejscach co podałem, ale jak jest z cenami klocków to dokładnie Ci nie powiem, bo tam ich nie kupowałem (w ogóle klocków nie zmieniałem ani w swojej ani w AH), wiem tylko (po innych częściach), że tam mają niedrogo.

sebisebi

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 14 lis 2007, 12:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: sebisebi »

Witam Kolegów.
Czas na wymianę tarcz i klocków?
Kiedy wymieniać?
Jakie tarcze i jakie klocki? Czym się kierować podczas zakupu i jak dobierać producenta?
Jeśli macie wiedzę na ten temat to podzielcie się informacjami.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ