Tarcze i klocki hamulcowe do Astry H.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

Re: Tarcze i klocki hamulcowe do Astry H.

#831

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Foton pisze:
02 maja 2023, 22:30
Henryku

Chyba coś nie teges z tymi klockami bo masz liźniętę tarcze od blachy klocka.

???

Dobrze Ci dobrali klocki ??



Może mi się wydaje co do przepalenia ale ewidentnie widać ślad na tarczy od blachy klocka.

Dobrze Tobie się wydaje, faktycznie jest ślad. Ja na to nie zwróciłem uwagi - dzięki za cenną uwagę.
Klocki kupowałem podając VIN.
Jak będę wymieniał amortyzatory (w sobotę, tył) to przy okazji zdejmę przednie koła i zerknę dokładnie - co się tam dzieje ? Z tych wstępnych ,,oględzin" (fotki, którymi dysponuję) wygląda to tak jakby łuk blachy (średnica podstawy okładziny) nie zgadzał się ze średnicą tarczy (fotka rys.). Może być tak, że część środkowa łuku blachy klocka jest bardzo blisko tarczy, np.1 lub 0,5 mm. a może jeszcze bliżej i podczas jazdy po drogach gruntowych (a często jeżdżę - błoto, piasek + kałuże) może powodować to widoczny ślad wytarcia na tarczy - ale to tylko taka moja wstępna teoria. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sickore

Klubowicz AKP
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2021, 12:28
Imię: Justyna
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 5 razy

#832

Nieprzeczytany post autor: sickore »

Henryku, z klockami Steinhofa różne jaja wychodzą, nie założyłabym w swoim samochodzie. Produkcja jest w Tarnowie i wiem, że pozostawiają wiele do życzenia jakościowo, a wcale też nie są szczególnie tanie. Te do ciężarówek jeszcze się do czegoś nadają, ale generalnie opinia panująca o tym produkcie nie wzięła się znikąd. Firma słynie z produkcji haków i to jest bardzo dobry produkt, ale jeśli chodzi o klocki są znacznie lepsze i trwalsze pozycje na rynku. Dobrze, że tyle km bez problemu się udało przejeździć to i tak jakiś udany egzemplarz się trafił. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#833

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

sickore pisze:
03 maja 2023, 14:19
Dobrze, że tyle km bez problemu się udało przejeździć to i tak jakiś udany egzemplarz się trafił. Pozdrawiam
W tym coś musi być. Klocki kupiłem i założyłem 6 lat temu (jak kupiłem AH). Teraz jak szukałem tych samych klocków (przód + tył, Steinhof) to nie mogę ich znaleźć, tak jakby wycofali ten model z produkcji (chyba, że źle szukałem).
Na razie jeszcze ,,parę" kilometrów na nich zrobię,. Jakie kupię następne ? - nie wiem, na pewno nie TRW, Grzegorz ,,topiq77" nie poleca. Możliwe, że będą to klocki firmy Delphi, w poprzednim samochodzie na nich jeździłem, również mój kumpel je stosował i był zadowolony. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sickore

Klubowicz AKP
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2021, 12:28
Imię: Justyna
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 5 razy

#834

Nieprzeczytany post autor: sickore »

Mój mechanik też TRW nie polecał, choć raczej słyszałam dobre opinie. Dopytywałam dlaczego nie i jego zdaniem szybciej przestają dobrze hamować - klocek jest, ale mocy nie ma. Aczkolwiek nie miałam do czynienia, więc polegam na opinii innych. Ostatnio zakładał u mnie Boscha, półka cenowa co właśnie TRW m.in.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#835

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Klocek TRW zniknął mi od wewnątrz w 30 tys. km stąd nie polecam. A tarcze po 4 latach tak zardzewiały, że zaczynało płatkami odpadać od powierzchni, po której klocek pracował. Do tego felgi czarne od pyłu. Teraz weszła ceramika ATE + tarcze też ATE na tył. Koszt przybliżony do zestawu TRW.
Przód to już inna bajka. Tarcze mam GM, klocki jeszcze nie kupione, bo póki co na obecnych tarczach są 2 rok też ceramiczne i aż tak nie pylą, hamulec dość skuteczny nadal. Nic nie bije przy hamowaniu. Przyjdzie czas i na remoncik przedniego zawieszenia.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#836

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

sickore pisze:
03 maja 2023, 20:40
Mój mechanik też TRW nie polecał, choć raczej słyszałam dobre opinie. Dopytywałam dlaczego nie i jego zdaniem szybciej przestają dobrze hamować - klocek jest, ale mocy nie ma.
To oznaczałoby, że po pewnym czasie coś dzieje się z okładziną ścierną, utrata w jakimś tam stopniu właściwości - współczynnika tarcia. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#837

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Foton pisze:
02 maja 2023, 22:30
Henryku

Chyba coś nie teges z tymi klockami bo masz liźniętę tarcze od blachy klocka.

?
Dzisiaj była okazja do zdjęcia przednich kół i dokładnemu przyjrzeniu się tym śladom na tarczy. Klocki a konkretnie blacha klocka po całej długości łuku jest oddalona od tarczy około 3 mm. - widać to dokładnie na fotce. Przyczyną powstania tego śladu był jakiś ,,paproch" (coś grubszego), który w to miejsce się dostał. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Foton

Astro-maniak
Posty: 1175
Rejestracja: 20 gru 2020, 0:27
Imię: Marcin
Auto: Różne takie
Silnik: Petrol i Diesel
Rocznik: 1998
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 61 razy

#838

Nieprzeczytany post autor: Foton »

"Przyczyną powstania tego śladu był jakiś ,,paproch""

Nie.

Masz złe klocki hamulcowe.

Tylko tyle i aż tyle.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#839

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Foton pisze:
06 maja 2023, 19:17
"Przyczyną powstania tego śladu był jakiś ,,paproch""

Nie.

Masz złe klocki hamulcowe.

Tylko tyle i aż tyle.
Na pewno z tą opinią się nie zgodzę.
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Foton

Astro-maniak
Posty: 1175
Rejestracja: 20 gru 2020, 0:27
Imię: Marcin
Auto: Różne takie
Silnik: Petrol i Diesel
Rocznik: 1998
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 61 razy

#840

Nieprzeczytany post autor: Foton »

To nie wiem.

Na tym filmiku gościu zmienia klocki i stare też robią liza na tarczy od blachy ( w 0:03) a nowe są oddalone od tej powierzchni.

[External Link Removed for Guests]

A tu jak to wygląda ?
[External Link Removed for Guests]

Co by nie dukać to fakt jest taki że masz podlizane tarcze od blachy klocka i to nie jest normalne.
No i nie żaden paproch tylko metal o metal, jakby klocek się przemieszczał podczas hamowania.
Noo tak to wygląda.

Obrazek

ODPOWIEDZ