Tarcze i klocki hamulcowe do Astry H.

Lolek2

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 03 cze 2014, 7:46
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra H Kombi
Silnik: Z17DTR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Tarcze i klocki hamulcowe do Astry H.

#691

Nieprzeczytany post autor: Lolek2 »

U mnie ostatnio zrobiony tył, wszystko Bosha bo miałem mały upust.

Awatar użytkownika
alphauni

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2017, 14:14
Imię: Adam
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: świętokrzyskie

#692

Nieprzeczytany post autor: alphauni »

Odkopuję temat bo mam problem z czujnikiem zużycia klocków w swojej Astrze H. Na wyświetlaczu krótko po uruchomieniu silnika wyskakuje komunikat: "Klocek hamulcowy - sprawdzenie". Poprzedni właściciel (kupiłem na początku lipca) mówił, że wszystko zaczęło się odkąd wymienił klocki. Pomyślałem, że pewnie wsadził nowe klocki bez czujników i stąd jest problem - zmostkować i będzie po srawie. Poszukałem w internecie i podobno czujniki występowały tylko z przodu więc zdjąłem przednie koła i ku mojemu zdziwieniu nie ma żadnych wolnych wtyczek, kabli, etc. Wygląda to tak jakby tam nigdy nie było czujników. Miał ktoś podobny problem? Czy może gdzieś popełniłem błąd, coś robię źle? Być może istnieje opcja, żeby wylogować te czujniki przy pomocy OP-COMa? Wiem, że jest opcja żeby wyłączyć wyświetlanie informacji, ale wtedy pozbędę się wszystkich informacji m.in. o niskim poziome płynu do spryskiwaczy, czy spalonych żarówkach a to nie o to chodzi moim zdaniem.

Awatar użytkownika
pawel2497

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2018, 15:51
Imię: Paweł
Auto: Astra H GTC
Województwo: łódzkie

#693

Nieprzeczytany post autor: pawel2497 »

Witam :)
Otóż po niedawnym zakupie mojej nowej Astry pierwsza z ważniejszych wymian jaka mi się przytrafia to właśnie tarcze i klocki hamulcowe. Zatem pytanie z mojej strony jakiej +/- średnicy oraz grubości tarcza powonna mieć wymiar do Astry H GTC 1.7cdti 101KM 74kw. W dość zaprzyjaźnionym serwisie z częściami katologowo do tego silnika sprzedawca sprawdził koszt jednej tarczy ~150zł + komplet klocków również 150zł firmy Bosh jeśli dobrze pamiętam podobno solidnej jakości.
Autkiem śmigam głównie dwa do trzech razy na miesiąc do Niemiec ok. 500km w jedna stronę oraz trasy liczace 100-150km również weekendowo. Wiec bardziej trzymam się podłoża trasy niz miasta co do tego zakupu. Wiec co polecacie
Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2018, 16:30 przez pawel2497, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3670
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#694

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Ja na przód założyłem komplet brembo, klocki i tarcze to koszt 455zł
Ostatnio zmieniony 04 maja 2018, 16:35 przez nismo, łącznie zmieniany 1 raz.

msilent

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 16 maja 2018, 22:36
Auto: Astra H
Silnik: 16XER
Województwo: śląskie

#695

Nieprzeczytany post autor: msilent »

Tarcze+klocki - na przód założyłem polskie ABE, na tył TRW. Po 20kkm przednie wyglądają ok, tylne mają już wyraźny kant. Ogólnie przednie wyglądają lepiej, sam nie wiem co o tym myśleć. Siła hamowania ok.

strażak998

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 maja 2015, 9:59
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: łódzkie

#696

Nieprzeczytany post autor: strażak998 »

Ja planuję wymienić na Zimmermana przód i tył tarcze z klockami. Może ktoś mi pomoże czym się różnią klocki na tył z wersją ze śrubami prowadzącymi zacisku hamulcowego i te bez tych śrub? Po nr VIN dostałem ofertę bez śrub i ze śrubami, nie wiem jak jest u mnie bo na razie nie mam auta u siebie :)

bartezz86

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 09 mar 2014, 0:38
Auto: astra H
Silnik: Z18xe
Województwo: śląskie

#697

Nieprzeczytany post autor: bartezz86 »

wydaje mi się że niczym się nie różnią tylko ceną , przy wymianie klocków niektóre maja w zestawie blaszki i śruby i warto je tez wymienić jak już komplet wymieniasz
Ostatnio zmieniony 11 lip 2018, 16:52 przez bartezz86, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
astra110

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 14 kwie 2015, 18:11
Auto: AsterkaH
Silnik: Z17DTJ
Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomocny: 1 raz

#698

Nieprzeczytany post autor: astra110 »

Panowie
Co powiecie na temat tarcz i klockow MEYLE na przód asterki? Nadadzą się? Kpl ok 400pln z klockami z dodatkiem ceramiki, podobno mniej pylą. Jazda nie jakaś tam sportowa ale też nie emerycka :)

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#699

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Uważasz,że nie emeryt to sprawniejszy kierowca :D ? ...zapraszam na sprawdzian .,..na początek choćby refleksu ;) .
Ostatnio zmieniony 13 lip 2018, 8:05 przez Automat, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
astra110

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 14 kwie 2015, 18:11
Auto: AsterkaH
Silnik: Z17DTJ
Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomocny: 1 raz

#700

Nieprzeczytany post autor: astra110 »

:D
Chodziło nie tyle o refleks i wykręcanie czasów na okrążeniu co o używanie hamulca. Przysłowiowy emeryt jeździ wolno i spokojnie(pomijam refleks itp) więc hamulce nie dostają w 'tyłek' a taki przysłowiowy 'młody gniewny' to wiadomo.... gaz-hamulec-gaz-hamulec:) Ja jestem gdzieś pomiędzy he he. Z tego co słyszałem to MEYLE jest całkiem dobrą firmą. Byłem ostatnio w kilku motoryzacyjnych popytać o zestawy hamulcowe to ze znanych firm były tylko Bosch,Meyle,Delphi a reszta to jakieś Quadro, Maxgeary i inne wynalazki że ciężko nazwy zapamiętać.

ODPOWIEDZ