Tarcze i klocki hamulcowe do Astry H.

mag3333

Astro-maniak
Posty: 840
Rejestracja: 21 lut 2011, 15:37
Imię: Marek
Auto: Megane IV
Silnik: 1.2T 130KM xD
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lbn
Kontakt:

Tarcze i klocki hamulcowe do Astry H.

#671

Nieprzeczytany post autor: mag3333 »

przod w 2.0T jest 308mm wentylowany, tył bodajże 168mm, taki sam wymiar jak w F miałem z przodu :)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2017, 18:44 przez mag3333, łącznie zmieniany 1 raz.
autostory: Fiat CC (2006 - 2010) -> Aster F (2010 - 2014) -> [External Link Removed for Guests] -> Megane IV
zapraszam ;)

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#672

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

mag3333 pisze:QR_BBPOST przod w 2.0T jest 308mm wentylowany, tył bodajże 168mm, taki sam wymiar jak w F miałem z przodu :)
Jeśli nikt przed Tobą nie kombinował przy hamulcach.
W Alfie 156 jak pojechałem kupić klocki po nr VIN to się zdziwiłem i dopiero po starych klockach doszliśmy z jakiego modelu miałem heble.
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
widmo86

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2016, 15:26
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: z14xep
Województwo: mazowieckie

#673

Nieprzeczytany post autor: widmo86 »

Mam pytanie Panowie a raczej proszę o pomoc. A mianowicie posiadam astre h 1.4 xep 90km zrobiłem juz 20tys km i 3 razy po gieły mi się tarcze hamulcowe w tym okresie wymieniłem gumki od prowadnic pod prowadnicami oczyszczone wymienione tłoczki, odpowietrzony układ (nowy płyn hamulcowy), ale robi się taka pogoda jak dziś czyli około 20stopni i zaczyna drgać kierownica przy 120 dalej nie muszę już chyba nic więcej mówić. Wiele osób ma ten problem, ale zawsze się to urywa i nie wiadomo co dalej z tym. Powiem tak w kur..... mnie to już> tarcze ATE, a później tu już jakaś lipa choć na mayl-ach przejechałem najwięcej bo 11tys. a tak góra 4, 6 tys.km i dupa. Pomocy Panowie!!!! Co założyć lub co zmienić.

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#674

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

Dziwne. Na ori tarczach zrobiłem 180k teraz wymieniłem na TRW mam 235k i wszystko działa jak należy. Może u kolegi coś nie halo z nogą? ;)

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#675

Nieprzeczytany post autor: przemty »

No właśnie, może u kolegi zasada jazdy jest zero- jedynkowa a więc gaz-hamulec. ;)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#676

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Napisałeś że w krótkim okresie czasu trzy razy wymieniałeś tarcze bo się gięły, to trochę dziwne.
Jesteś pewien że tarcze były krzywe ?
Pokazywali to jakimś czujnikiem zegarowym ? : [External Link Removed for Guests]:
Czy tylko tak powiedzieli bo łatwiej wymienić na nową ?
Przyczyn może być parę np: nierówne ciśnienie w układzie hamulcowym, przestawiona zbieżność, źle wyważone koła, zużyte łożysko piasty itp.itd.

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#677

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

widmo86 pisze:QR_BBPOST Mam pytanie Panowie a raczej proszę o pomoc. A mianowicie posiadam astre h 1.4 xep 90km zrobiłem juz 20tys km i 3 razy po gieły mi się tarcze hamulcowe w tym okresie wymieniłem gumki od prowadnic pod prowadnicami oczyszczone wymienione tłoczki, odpowietrzony układ (nowy płyn hamulcowy), ale robi się taka pogoda jak dziś czyli około 20stopni i zaczyna drgać kierownica przy 120 dalej nie muszę już chyba nic więcej mówić. Wiele osób ma ten problem, ale zawsze się to urywa i nie wiadomo co dalej z tym. Powiem tak w kur..... mnie to już> tarcze ATE, a później tu już jakaś lipa choć na mayl-ach przejechałem najwięcej bo 11tys. a tak góra 4, 6 tys.km i dupa. Pomocy Panowie!!!! Co założyć lub co zmienić.
Bez hamowania drga? To nie tarcze.....raczej

Awatar użytkownika
widmo86

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2016, 15:26
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: z14xep
Województwo: mazowieckie

#678

Nieprzeczytany post autor: widmo86 »

prędkości w mieście najsczęściej to 80 a tak w trasie 120 do 140 i raczej nie jest to tak że jak hamuje to do czerwoności, dziwne jest to że całą zimę przejeździłem i było ok, jeszcze muszę wyważyć koła, co do zegara sama piasta oraz już założoną tarczą jest ok do 2 setek. mam podejrzenie co do tych ciśnień na układzie hamulcowym, i jeszcze zastanawiam się nad przewodem hamulcowym z prawej stron bo tam coś się dzieje, choć jak wciskam tłoczek leciutko wchodzi, a prowadnice nie stoją.

Awatar użytkownika
Filippo

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2017, 13:39
Imię: Filip
Auto: Astra H
Silnik: X14XEP
Województwo: wielkopolskie

#679

Nieprzeczytany post autor: Filippo »

Witam, niestety przeszukałem dość obszerny wątek dot. ww. tematu i nic nie znalazłem. Obecnie wykręciłem 56 kkm
asterką, od 10 kkm jest moja. Zauważyłem zużycie tarcz, więc dałem auto na przegląd. Okazało się że zarówno klocki i tarcze, przód/tył są do wymiany. Serwis zażyczył sobie 1337 zł za robociznę+części TRW. Wydaje mi się to dość dużo, więc sam zacząłem szukać części.
1. Niestety na stronie z której kupuje TRW ma na flegi posiadające 6 śrub, ale są na 5 tylko przeznaczone dla aut ze sportowym zawieszeniem. Czy coś się stanie gdy zamontuje te drugie do mojej astry 1.4 bez takiego zawieszenia?
2. Myślałem ewentualnie o Textar czy będą pasować;
- [External Link Removed for Guests] ... 92103.html
- [External Link Removed for Guests] ... 91903.html
- [External Link Removed for Guests] ... 83201.html
- [External Link Removed for Guests] ... 41703.html
Cena wyjdzie około 765 zł za części, robocizna w granicach 300 zł więc i tak prawie 400zł taniej. Niestety muszę trochę poskąpić gdyż moje OC to około 2500zł :P

Norged

Astro-maniak
Posty: 269
Rejestracja: 06 paź 2013, 13:10
Imię: Jacek
Auto: Astra H, htb, 2006. Kia Ceed JD.
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Norwegia
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy

#680

Nieprzeczytany post autor: Norged »

Tutaj masz tansze a lepsze !
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ