stukanie z przodu

wozny83

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 29 cze 2011, 7:16
Imię: Bartek
Auto: PASSAT B6 KOMBI
Silnik: 1,9 TDI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: stukanie z przodu

#21

Nieprzeczytany post autor: wozny83 »

zbigor pisze:
karoldeicide pisze:załamanie. auto przeszło przegląd wczoraj bez problemu.miałem nadzieję że może na przeglądzie doszukają się usterki a tu dupa.nie wiem już co robić - ręce opadają. chyba się poddam. nie mam zamiaru wymieniać amortyzatorów dopóki na 100% nie upewnię się że to ich przyczyna .
Poczytaj tu [External Link Removed for Guests] a na 4 stronie tego wątku autor pisze ze pomogła wymiana amora sprawnego w 85%
Tak tak stukanie u mnie to wylany jeden amor z ids+ nowe zwykłe już zamówine teraz tylko czekam na nie i szukam wszedzie jak wyłączyć utwardzenie ids aby nie wywalało mi blęda na desce

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#22

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

DJ_Tomcat z forum VKP chwalił sie że wylączył Techem IDS+ w Vectrze tak że wsio chadzało jak trza. Jego popytaj. Jak na mój gust to zapewne w którymś z modułów trzeba odhaczyć że zwykły zawias a nie IDS i może gdzieś jeszcze indeksy pozmieniać
pzdr
zbigor

Usunięty użytkownik 3235

#23

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Tutaj macie co i gdzie wyłączyć:

[External Link Removed for Guests]

golden2912

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 15 sty 2011, 23:09
Imię: mic
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.7 CDTi Z17DTH
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#24

Nieprzeczytany post autor: golden2912 »

a no wlasnie te kolega od zosi chyba potwierdzil moje przypuszczenia o tym amortyzatorze

hmm wiec... ja sie nastawiam na wymiane psychicznie narazie ;d

wozny83

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 29 cze 2011, 7:16
Imię: Bartek
Auto: PASSAT B6 KOMBI
Silnik: 1,9 TDI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

#25

Nieprzeczytany post autor: wozny83 »

analyzer64 pisze:Tutaj macie co i gdzie wyłączyć:

[External Link Removed for Guests]
Wielkie dzieki kolego za pomoc jak tylko wywalę amorki zaraz będe się bawił z wyłączeniem utwardzenia :)

No i dziś sprawdzałem i lipa jest :( bo za pomocą OP-coma nie da się wył utwardzenia amortyzatorów.

wozny83

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 29 cze 2011, 7:16
Imię: Bartek
Auto: PASSAT B6 KOMBI
Silnik: 1,9 TDI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

#26

Nieprzeczytany post autor: wozny83 »

zbigor pisze:DJ_Tomcat z forum VKP chwalił sie że wylączył Techem IDS+ w Vectrze tak że wsio chadzało jak trza. Jego popytaj. Jak na mój gust to zapewne w którymś z modułów trzeba odhaczyć że zwykły zawias a nie IDS i może gdzieś jeszcze indeksy pozmieniać
Pisałem zapytanie mu ale koleś nic nie chce nic podpowiedzieć co i jak trzeba zrobić.
Tylko mi pisze, że jak chce to moge do niego podjechać (300 km mam). 3 razy go prosiłem a on ma moją prośbę głęboko w d..... masakra

Już nie wiem gdzie tego szukać

romeosoul

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2009, 17:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: romeosoul »

Witam.. a ja nawiązując do tematu głównego, też borykam się ze stukami w zawieszeniu, konkretnie lewa strona. Stuki występują na niewielkich nierównościach. W samochodzie wymieniłem już sworznie wahaczy, końcówki drążków kierowniczych, łączniki stabilizatorów, amortyzatory, łożyska kolumny McPersona, poduchy amortyzatora... i nadal stykanie. Czy jakiś pomysł? jedyne co tam można jeszcze wymienić do gumy przy uchwytach stabilizatora, ale czy to miałoby taki wpływ? a jak się ma uszkodzona poduszka mocowania skrzyni biegów? Będę wdzięczny za wskazówki

wozny83

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 29 cze 2011, 7:16
Imię: Bartek
Auto: PASSAT B6 KOMBI
Silnik: 1,9 TDI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

#28

Nieprzeczytany post autor: wozny83 »

Amorki dziś wymieniłem na zwykłe nowe KYB i różnica jest niesamowita. Nastała cisza w samochodzie nic nie stuka nic nie puka jedyne co to świeci mi się kontrolka IDS+ i szukam teraz jakiejś pomocy jak to wyłączyć mam

logan_x

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 27 cze 2011, 18:23
Imię: Zbyszek
Auto: brak
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

#29

Nieprzeczytany post autor: logan_x »

wozny83 pisze:Amorki dziś wymieniłem na zwykłe nowe KYB i różnica jest niesamowita. Nastała cisza w samochodzie nic nie stuka nic nie puka jedyne co to świeci mi się kontrolka IDS+ i szukam teraz jakiejś pomocy jak to wyłączyć mam
Jakie wstawiłeś amorki standardowe czy dla zawieszenia sportowego ?
Mógłbyś podać numery katalogowe, może się komuś przydadzą.
[External Link Removed for Guests]

wozny83

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 29 cze 2011, 7:16
Imię: Bartek
Auto: PASSAT B6 KOMBI
Silnik: 1,9 TDI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

#30

Nieprzeczytany post autor: wozny83 »

logan_x pisze:
wozny83 pisze:Amorki dziś wymieniłem na zwykłe nowe KYB i różnica jest niesamowita. Nastała cisza w samochodzie nic nie stuka nic nie puka jedyne co to świeci mi się kontrolka IDS+ i szukam teraz jakiejś pomocy jak to wyłączyć mam
Jakie wstawiłeś amorki standardowe czy dla zawieszenia sportowego ?
Mógłbyś podać numery katalogowe, może się komuś przydadzą.
Wstawiłem zwykłe amorki KYB o numerach katalogowych:

prawy 339703
lewy 339702

i wszystko idealnie pasi nawet jestw nich miejsce na wtyczki.

W wolne miejsce jakie pozostało we wtyczkach do podłączenia amorków wsadzilem troche silikonu aby syf do środka nie leciał gdybym kiedyś miał zamiar wsadzić na nowo amorki z IDS-em.

Powiem tak nowe amorki KYB są chyba gazowe i jak dla mnie różnica w jeździe jest niesamowita zwłaszcza jeszcze z połączeniem ze spręzynami eibacha pro kit. No i wkońcu nic nie stuka nic nie puka nastała cisza :D

Ale potrzebna mi pomoc jak wyłączyć utwardzenie w samochodzie bo cały czas świeci mi kontrolka IDS+, próbowałem op-comem ale nie da rady, może ktoś z kolegów jest z mojej okolicy co ma techa i by mi to wyłączył. Mam opis jak to zrobić właśnie techem ale OP-COM niestety nie daje rady

ODPOWIEDZ