Skrzynia -Glosna praca ,drazek rusza sie przy dodawaniu gazu

pavvell

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 2012, 18:40
Imię: Pawel
Auto: Astra GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie

Skrzynia -Glosna praca ,drazek rusza sie przy dodawaniu gazu

#1

Nieprzeczytany post autor: pavvell »

Witam .

Mam problem ze skrzyna biegow, kiedy dodaje i puszczam pedal przyspieszenia drazek zmiany biegow dosc mocno sie rusza do tylu i do przodu . Druga sprawa to dosc glosna praca skrzyni, na drugim biegu lekko przypomina wyjace biegi wsteczne . Gosc w serwisie stwierdzil ze to beda lozyska , powiedzial ze naprawa bedzie kosztowac okolo 3500zl , no chyba ze poszly tryby to ich sie nie wymienia. Moj znajomy mechanik ktory niestety nie naprawia skrzyn podobno zna kogos kto sie tym zajmuje i bierze okolo 400zl za remont skrzyni. Zastanawiam sie co robic czy dac do tego mechanika u ktorego ma kosztowac 400zl+czesci + pare stow u innego mechanika za wyjecie skrzyni, tylko co jesli okaze sie za poszly jakies tryby i nie beda dostepne w sklepie? Moze lepiej szukac innej skrzymi ?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2012, 16:14 przez pavvell, łącznie zmieniany 1 raz.

adamlass

Astro-maniak
Posty: 223
Rejestracja: 16 mar 2011, 17:40
Imię: Adam
Auto: OPC H
Silnik: Z20LEH

#2

Nieprzeczytany post autor: adamlass »

http://astraklubpolska.pl/viewtopic.php ... 10#p974200

W razie pytań co do tej usterki, to pytaj śmiało ;)
OPC H

Awatar użytkownika
shz1z

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2012, 20:37
Imię: Robert
Auto: Astra H 1.7 CDTI
Silnik: Z17DTH
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: shz1z »

Ha u mnie to samo było... Furacz stoi na warsztacie wszystko wybebeszone. Moja skrzynia to M32 na 99% to łożyska, jak nie jeździłeś długo z usterką skończy się na wymianie i po zawodach. U mnie poszły wszystkie łożyska koszt samych części 900 zł :O Ale szukam dalej może znajdę taniej.

Aha, jak naprawię to postaram się zapodać listę części jakie poszły pewnie się przyda kilku osobom.

adamlass

Astro-maniak
Posty: 223
Rejestracja: 16 mar 2011, 17:40
Imię: Adam
Auto: OPC H
Silnik: Z20LEH

#4

Nieprzeczytany post autor: adamlass »

shz1z pisze:Ha u mnie to samo było... Furacz stoi na warsztacie wszystko wybebeszone. Moja skrzynia to M32 na 99% to łożyska, jak nie jeździłeś długo z usterką skończy się na wymianie i po zawodach. U mnie poszły wszystkie łożyska koszt samych części 900 zł :O Ale szukam dalej może znajdę taniej.

Aha, jak naprawię to postaram się zapodać listę części jakie poszły pewnie się przyda kilku osobom.
Zobacz link do postu, który umieściłem troszkę wyżej. :o
OPC H

pavvell

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 2012, 18:40
Imię: Pawel
Auto: Astra GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: pavvell »

Faktycznie byly to lozyska , nie bylem przy rozbieraniu skrzyni ale mechanik mowil ze jak wyjal lozyska to sie rozsypaly calkowicie wiec szczescie w nieszczesciu ze w pore oddalem do naprawy .

Dzieki.

Awatar użytkownika
shz1z

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2012, 20:37
Imię: Robert
Auto: Astra H 1.7 CDTI
Silnik: Z17DTH
Województwo: podkarpackie

#6

Nieprzeczytany post autor: shz1z »

EH, u mnie po robocie. Łożyska były już bardzo zjechane. Dwa praktycznie się rozpadły... Autko odebrane jak na razie 30 km zrobione po naprawie i wydaje się być ok. Koszt remontu 1600 zł.

Pozdrawiam.

kyruu

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:01
Imię: Ariel
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: kyruu »

Hej koledzy podepnę się pod temat. Również zauważyłem po zakupie auta że rusza mi się lewarek przy dodawaniu i odejmowaniu gazu na biegu 1 i 5. Na luzie jak auto stoi słychać lekki szum po czym jak wcisnę sprzęgło szum znika. Podczas jazdy puki co nic nie słyszę żeby skrzynia się trzaskała. Oddaje za 5 dni auto na wymianę rozrządu i teraz dylemat mam czy muszę robić już remont skrzyni czy można jeszcze jeździć.

kyruu

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:01
Imię: Ariel
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: kyruu »

I byłem dziś w warsztacie z sosnowca co zajmują się regeneracją skrzyni. I niestety okazało się że czeka mnie naprawa skrzyni. Ale na moje szczęście po rozmowie z prawnikiem okazało się że to wada ukryta i będę sądził gościa o zwrot kosztów chyba że będzie chciał pokryć połowe za naprawę bo mnie nie poinformował przy sprzedaży że skrzynia jest do naprawy. Auto kupione 14 dni temu więc nie ma możliwości żeby przez tyle dni skrzynia sie tak mocno wyeksplotowała.

satyryk

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:35
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Drohiczyn

#9

Nieprzeczytany post autor: satyryk »

kyruu pisze:
07 lut 2019, 16:46
I byłem dziś w warsztacie z sosnowca co zajmują się regeneracją skrzyni. I niestety okazało się że czeka mnie naprawa skrzyni. Ale na moje szczęście po rozmowie z prawnikiem okazało się że to wada ukryta i będę sądził gościa o zwrot kosztów chyba że będzie chciał pokryć połowe za naprawę bo mnie nie poinformował przy sprzedaży że skrzynia jest do naprawy. Auto kupione 14 dni temu więc nie ma możliwości żeby przez tyle dni skrzynia sie tak mocno wyeksplotowała.
Daj znać jak się sprawa rozwinie. Sprzedawca to osoba prywatna czy firma?

ODPOWIEDZ