Sprężyny do zawieszenia IDS+ - Opel Astra H

sebasss84

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:44
Imię: seba
Auto: astra h
Silnik: 1.9 dth
Województwo: podlaskie

Sprężyny do zawieszenia IDS+ - Opel Astra H

#51

Nieprzeczytany post autor: sebasss84 »

Myślę że falon tech niemasz racji poniewaz sprezyna jak najbardziej ma wpływ do twardosci zawieszenia. Amortyzator ids decyduje o twardosci jedynie jak właczysz sport czyli ograniczysz przeplyw oleju w amorku. Bez wlaczenia tego dzialaja tak inne zwykle amorki, chociaz napewno sa troche twardsze. Moze wypowie sie ktos kto ma zwykle sprężyny bez idsa z amortyzatorami z idsem, czy jest bardziej komfortowo???

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#52

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Cytując siebie z jednego z tematów:
FalconTech pisze:QR_BBPOSTJeździłem służbową Vectra C kombi bez ids+ i strach było wchodzić w zakręty, jakby człowiek jakimś air-ride jechał.
Generalnie polecam poczytać o systemie CDC w starszych oplach (tu w skrócie: Zmiana zawieszenia IDS+ ) i o FlexRide w nowszych.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
retne13

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2018, 23:23
Imię: Leszek
Auto: Astra H Caravan Sport
Silnik: z18xer
Województwo: łódzkie

#53

Nieprzeczytany post autor: retne13 »

Ja miałem okazje potestować przed kupnem kombiaki z ids+ i tradycyjne, i jest szalona różnica w komforcie. Auto na zwykłych amorach nie różni się jak dla mnie od zwykłego Citroena C4, czy Golfa. Na tych amorkach z wyłączonym sportem jeździ się PRAWIE jak na wielowachaczowych zawieszeniach np w Focusie a jak dla mnie nawet lepiej bo tak nie buja - wiem co mówię bo tata ma Forda Focusa kombi i mam porównanie. Po usztywnieniu komfort żaden ale lepkość do drogi.... super

Awatar użytkownika
kubuss40

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2023, 15:46
Imię: Kuba
Auto: Astra H
Województwo: mazowieckie

#54

Nieprzeczytany post autor: kubuss40 »

Mam pytanie pasujące do tematu. Jakie dać sprężyny z przodu do astry hatchback z ids+ i obniżonym podwoziem sportowym? Chcę aby były jak najbliższe oryginałowi. Nie chcę jej obniżać dodatkowo ani też podnosić wrzucając jakieś zwykłe sprężyny. Dzięki za pomoc :D VIN: W0L0AHL4855045453

ODPOWIEDZ