Sprężyny do zawieszenia IDS+ - Opel Astra H

Awatar użytkownika
TomaszU91

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 20 maja 2013, 23:55
Imię: Tomasz
Auto: Opel Astra III (H)
Silnik: 1.9 CDTI 150@2xx KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Pleszew

Sprężyny do zawieszenia IDS+ - Opel Astra H

#1

Nieprzeczytany post autor: TomaszU91 »

Witam!

Chciałbym dowiedzieć się, jakie proponujecie profesjonalne i markowe sprężyny do zawieszenia sportowego IDS+? Chodzi o sprężyny obniżające powiedzmy -30, ewentualnie -40. Markowe i sprawdzone, np. Eibachy lub inne. Nie mogę nigdzie poszukać do IDS+ sprężyn Eibach, muszą być dedykowane, żeby w kielich pasowały. Proszę o info, jakie proponujecie.

Pozdrawiam.
TomaszU91
Mój Opel Astra H ---> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

nynek11

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 08 paź 2011, 19:58
Imię: Seba
Auto: opel astra H 1,9 kombi
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Polska

#2

Nieprzeczytany post autor: nynek11 »

znalazłem takie [External Link Removed for Guests] bo sam się zastanawiam nad założeniem sprężyn do zawieszenia z IDS+.

Awatar użytkownika
TomaszU91

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 20 maja 2013, 23:55
Imię: Tomasz
Auto: Opel Astra III (H)
Silnik: 1.9 CDTI 150@2xx KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Pleszew

#3

Nieprzeczytany post autor: TomaszU91 »

Dzięki za odpowiedź.
Aczkolwiek trudno jest stwierdzić, czy współgrają z IDS+... Ja posiadam sprężyny MTS-Technik dedykowane pod IDS+, są OK, aczkolwiek szukam innych, żeby auto jeszcze niżej siedziało :):)...
TomaszU91
Mój Opel Astra H ---> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Nuniek

Astro-maniak
Posty: 185
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:19
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Nuniek »

Nic nie musi być dedykowane. Eibach Pro Kit -30mm będzie super i z ids w sam raz.
TomaszU91 pisze:
Ja posiadam sprężyny MTS-Technik
Tylko nie kupuj amorków tej firmy czasem:( Wiesz mi kupiłbyś Eibach'y i te mts na hasiok wyniósł. Już seria lepsza uwierz mi.

mati999

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 wrz 2011, 0:30
Imię: Mati
Auto: Astra H Kombi '08 Cosmo
Silnik: Z19DTH 150KM
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#5

Nieprzeczytany post autor: mati999 »

Ja mam założone Eibachy -30mm i IDS+ nie ma najmniejszego problemu, sam je wymieniałem 2h przód i 15 min tył. Ładnie auto siada tylko szkoda, że nie równo tył jest trochę wyżej. Autko trzyma się super z włączonym trybem sport w ogóle bajka, tyle, że komfort spadł do zera :)

sauber

Astro-maniak
Posty: 776
Rejestracja: 26 maja 2011, 17:05
Imię: Tomek
Auto: VW Golf Mk1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kluczbork / Opole

#6

Nieprzeczytany post autor: sauber »

Ja od ok 5tyg śmigam na Eibach`ach pro kit, zawiecha IDS+, niema żadnych problemów ;)

Awatar użytkownika
TomaszU91

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 20 maja 2013, 23:55
Imię: Tomasz
Auto: Opel Astra III (H)
Silnik: 1.9 CDTI 150@2xx KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Pleszew

#7

Nieprzeczytany post autor: TomaszU91 »

To mówicie, że będzie OK - jeśli założę Eibachy Pro Kit do IDS+ to będzie współgrać? Chodzi o to, czy będzie wszystko pasować?
TomaszU91
Mój Opel Astra H ---> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sam100

Astro-maniak
Posty: 157
Rejestracja: 25 wrz 2012, 11:43
Imię: Wojciech
Auto: Opel Astra H 1.8 Sport
Województwo: warmińsko-mazurskie

#8

Nieprzeczytany post autor: sam100 »

Witam,

W mojej Asi okazało się,że mam pękniętą sprężynę z przodu. Dlatego ciągle świeci mi się IDS+. Muszę wymienić obie na przodzie i idę w zamiennik. Oryginały to koszt 990 zł w ASO. Zamienniki KAYABA za dwie sztuki 360 zł. Model KYBRH3530. Niby dedykowane do mojego auta. Mam nadzieję, że będą pasować.

sauber

Astro-maniak
Posty: 776
Rejestracja: 26 maja 2011, 17:05
Imię: Tomek
Auto: VW Golf Mk1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kluczbork / Opole

#9

Nieprzeczytany post autor: sauber »

Ja mam sprężyny z mojej AH OPC z IDS+. Założyłem eibachy a więc leżą i się kurzą.

Jak coś to PW.

Awatar użytkownika
sam100

Astro-maniak
Posty: 157
Rejestracja: 25 wrz 2012, 11:43
Imię: Wojciech
Auto: Opel Astra H 1.8 Sport
Województwo: warmińsko-mazurskie

#10

Nieprzeczytany post autor: sam100 »

Jestem po wymianie sprężyn. Zamiennikiem pasującym do systemu IDS+ jest sprężyna firmy Lesjofors LS4063513. Mój problem nie został jednak rozwiązany. Amortyzatory nadal są utwardzane automatycznie i zapala się kontrolka IDS+. Jak na razie szukam nadal warsztatu dedykowanego do Opli poza ASO aby podłączyć komputer dedykowany i sprawdzić co się dzieje. Wtyczki i przewody są sprawdzone. Jest ok. Nowym pomysłem jest może wymóg adaptacji amortyzatorów. Nie wiem. :/

ODPOWIEDZ