Zapla się kontrolka ABS i ESP

luko

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2008, 22:53
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Zapla się kontrolka ABS i ESP

#11

Nieprzeczytany post autor: luko »

Póki co, kontrolka nie zapaliła się ponownie od wczoraj... zobaczymy dalej.
Dzięki za zainteresowanie sprawą i pomoc.

Awatar użytkownika
kinger

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2016, 1:04
Imię: Jacek
Auto: Opel Astra H Hatchback
Silnik: 1.6 115km
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wołomin

#12

Nieprzeczytany post autor: kinger »

Miałem podobny problem i zostałem przekierowany do tego tematu, więc pozwolę sobie skopiować swój post, wraz z rozwiązaniem usterki.
Witajcie!

Moje auto: Opel Astra H (3) Hatchback 1.6 ECOTEC 115KM z 2011 roku

Mam następujący problem. Dziś w trakcie jazdy (na czwartym biegu, przy lekkim deszczyku i mokrej nawierzchni) nagle w tym samym momencie zapaliły mi się:
- kontrolka ABS
- kontrola systemu stabilizacji toru jazdy ESP

Załączam zdjęcie:

Obrazek

Kontrolki świecą się zarówno "na zapłonie", jak i po odpaleniu auta. Gasną na chwilę (max 2 sekundy), gdy jadę na dwójce i jest takie specyficzne pyknięcie/stuknięcie (było ono od kiedy pamiętam i to jest chyba coś z systemem ABS).

Sprawdziłem bezpieczniki i raczej wszystko ok. Oczywiście w najbliższym tygodniu udam się do mechanika, jednak czy macie może jakieś pomysły?

Czy do wtorku/środy mogę tym autem bez problemu jeździć (krótkie trasy)?

Będę wdzięczny za każdą sugestię/pomoc. Dziękuję i pozdrawiam :)
Problem rozwiązany - auto naprawione. Dla zainteresowanych przyczyną okazała się piasta koła (łożysko) prawego przedniego koła. W niej z tego co się orientuje znajduje się również czujnik ABS. Spory wydatek niestety.

Tak to wygląda:

[External Link Removed for Guests]

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Chester14

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2017, 18:23
Imię: Krystian
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: zachodniopomorskie

#13

Nieprzeczytany post autor: Chester14 »

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.Chodzi o zapalona diodę ABS‘u. Błąd jaki wykazuje to "brak pomiaru prędkości kola prawego przód" oraz drugi dotyczący napięcia prądu mówiący o tym ze jest za niski. Wymieniłem jakoś w sierpniu cala piastę ze względu na ten czujnik, który jest zespolony. Przejechałem ze 100 km i znowu wywaliło błąd. Błąd ten raz znikał raz zapalał się znowu, aż po jakimś czasie zapalił się na stale. Nowa piasta założona a błąd dalej ten sam. Ostatnio wjechałem na kanał i zrobiłem test, mianowicie zmieniłem ta środkowa wiązkę łączącą elektrykę silnika z czujnikiem, ta w nadkolu około 20 centymetrowa. Zmieniłem z lewej strony na prawy. Jak się okazało po zmianie tych krótkich wiązek błąd wywaliło na obu czujnikach kola lewego i prawego. Czy to oznacza ze na tej mojej nieszczęsnej prawej stronie walnięte jest i ta krótka 20 centymetrowa wiązka i nowa, założona w sierpniu cala piasta? O ile ta wiązkę zrozumiem, nie mogę pojąc w jaki sposób została tak szybko uszkodzona nowa piasta.

Usunięty użytkownik 857091

#14

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Osobiście jak wymieniałem piastę to sprzedawca powiedział mi że tańsze zamienniki mają problem z odczytem ABS-u i jak nie chce mieć problemów to lepiej wziąć droższą i sprawdzoną. Mnie piasta na 5 śrub kosztowała koło 450 zeta i nie zapala sie ABS

Awatar użytkownika
Chester14

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2017, 18:23
Imię: Krystian
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: zachodniopomorskie

#15

Nieprzeczytany post autor: Chester14 »

@robertsosna
piasta, ktora zalozylem i tak szybko padla kosztowala dla zwyklego kupca okolo 500 zl, wiec to nie jest raczej wina taniej piasty. Kwestia, ze teraz nie wiem jak ten problem rozwiazac. Teoretycznie piaste nowa mam kupiona, teraz ogarnac skads ta wiazke elektryczna, najchetniej pozyczylbym od kogos z astry tylko na sprawdzenie ale nikt znajomy takowej nie posiada. Bardziej glowe mi zawraca co zepsula nowa piaste w takim krotkim czasie.

Usunięty użytkownik 857091

#16

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

rozumię , tam są dwa przewody tylko.
Może ktoś nieumiejętnie założył piastę?

Awatar użytkownika
Chester14

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2017, 18:23
Imię: Krystian
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: zachodniopomorskie

#17

Nieprzeczytany post autor: Chester14 »

@robertsosna
piasta byla zalozona przezemnie. Jestem pewny, ze prawidlowo. Tym bardziej, ze 100 km hulała. 2 przewody? Rozumiem ze jeden na jedno kolo drugi na drugie. Chodzi mi oczywiscie o wiazke w nadkolu łączącą czujnik z piasty do przewodów do silnika.

Awatar użytkownika
GijaS79

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2020, 9:16
Imię: Janek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Rocznik: 2005
Województwo: śląskie

#18

Nieprzeczytany post autor: GijaS79 »

Witam
Mam Astrę H 2.0 turbo 200KM (rocznik 2005).Szukam wiązki przed czujnikiem ABS-u (lewe przednie koło).
Mam pytanko czy z innego Opelka będzie też pasowała?

Kuba2020

Astro-maniak
Posty: 605
Rejestracja: 05 gru 2021, 10:36
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 113 razy
Pomocny: 26 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: Kuba2020 »

Nie chcąc zakładać nowego tematu pozwolę sobie dołączyć do istniejącego...

Dziś jak odpaliłem auto zapaliła się na stałe kontrolka ESP > [External Link Removed for Guests] <

Zgasiłem auto wyjąłem kluczyk i po chwili znów włożyłem i odpaliłem ponownie. Kontrolka zgasła i już się nie zapala.

Czy to błąd chwilowy? upał, słońce? zdarzyło mi się to pierwszy raz...


Poproszę o poradę.

Kuba2020

Astro-maniak
Posty: 605
Rejestracja: 05 gru 2021, 10:36
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 113 razy
Pomocny: 26 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: Kuba2020 »

Już dziękuję ale problem sobie sam rozwiązałem...

ODPOWIEDZ