Zapla się kontrolka ABS i ESP

Awatar użytkownika
koksiczek

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2015, 10:40
Imię: Janusz
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie

Zapla się kontrolka ABS i ESP

#1

Nieprzeczytany post autor: koksiczek »

Witam

Mam problem z Oplem astrą H 1,7 CDTI 74kW, podczas jazdy zapala się kontrolka ABS i ESP . Jaka może być tego przyczyna.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 lis 2015, 13:28 przez koksiczek, łącznie zmieniany 1 raz.

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Przyczyn może być bardzo wiele, konieczna jest w tym przypadku diagnostyka komputerowa i odczytanie błędów w pojeździe.
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Sprawdź wtyczki do czujników ABS.
Odczytaj błędy.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Tatankito

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2016, 11:07
Auto: Opel Astra H
Województwo: świętokrzyskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Tatankito »

Witam.
Posiadam Opla Astrę H 1,4 benzyna 90 KM z 2004 roku. Mam specyficzny problem. Otóż wszystko zaczyna się zimą przy min -5 st.C. Gdy odpalam samochód świeci mi się kontrolka ABS,kontroli trakcji, auto z kluczykiem, parktronic i do tego nie działa prawidłowo wskaźnik paliwa - świeci się na komputerze literka "F' jak i prędkościomierz podczas jazdy nie daje wskazania. Po ściągnięciu klemy wszystko się resetuje i działa dobrze. Dodam, że normalnie jak na dworze nie jest na minusie ewentualnie delikatny przymrozek z -2 st.C wszystko działa dobrze. Podpinany był komputer i z tego co pamiętam to błąd dotyczył pompy ABS. Dziwne bo jak by pompa była uszkodzona to na 12 miesięcy w roku nie działała by aż przez 9 - w zależności od jakości zimy. Poczytałem na forum, że może być to jakiś przewód łączący czujnik ABS z przelotką przy nadkolu. Może się mylę...
Nadmienię, iż sam sterownik był dokładnie przepatrzony i nie wykazał nieprawidłowości. Czy Ktoś z Państwa orientuje się co to może być ewentualnie miał podobny problem. W miesiącach gdzie temp. nie spada drastycznie poniżej zera, auto jeździ perfekcyjnie, żadnych błędów. Może to poprzez mróz tak się dzieje, gdzieś coś przyłapie tudzież nie styka. Proszę o radę. Z góry dziękuję.

jacek0503

Astro-maniak
Posty: 283
Rejestracja: 07 lut 2013, 20:29
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: 1,6
Województwo: kujawsko-pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: jacek0503 »

Kolego posprawdzaj dokładnie masę- kable masowe i wszelkiego rodzaju złączki itp.

Awatar użytkownika
Tatankito

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2016, 11:07
Auto: Opel Astra H
Województwo: świętokrzyskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Tatankito »

Wstępnie czujniki przy kołach sprawdzone. Zero problemów. Teraz podniosą auto i sprawdzą spód. Kurcze dziwna sprawa. Gdyby pompa ABS była uszkodzona to problem by występował co jakiś czas, a tu tylko występuje zimą jak jest wyraźnie na minusie. W inne pory roku wszystko gra i buczy. Auto nie ma problemów, zero błędów. Te złączki sprawdzą, to może być dobry trop. Dziękuję z góry.

EDIT:
Po wizycie w warsztacie, mechanik pokazał mi następujące błędy:
- nieznany kod DTC 4050
- nieznany kod DTC 4045
- nieznany kod DTC 4800
Dodatkowo wyskakuje w diagnostyce takie coś: Driver's Pressure 652 bar i skacze.
Jest prawie pewien, że to wina gdzieś na obwodzie bo teraz nawet po wykasowaniu błędów nie gaszą się na zegarze. Świeci ABS, ESP, nie działa prędkościomierz i parktronik. Czyli to co wcześniej tyle, że wtedy ściągałem klemę i kasowały się i wszystko działało. Teraz zapewne zruszył jakiś kabel, a sprawdzał wszystkie czujniki, masy itp. i było ok. Mówi, że musi sprawdzić obwód czy gdzieś na obwodzie coś z kablem nie jest, ewentualni sterownik od ABS-ESP. Czy może Ktoś z Państwa miał podobne problemy i wie lub częściowo może naprowadzić o co tu chodzi?

luko

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2008, 22:53
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: luko »

Witam,

Kilka dni temu, podczas jazdy zapaliła się kontrolka ABS. Auto hamuje normalnie; nie miałem możliwości przetestowania czy działa ABS, ale pewnie nie, skoro lampka świeci…
Dziwne (przynajmniej dla mnie) jest to, że kilka razy owa lampka gasła podczas jazdy, a po kilku km zapalała się ponownie – przy czym dłużej się świeci niż nie świeci.

Czego to może być objaw?

Auto: Astra H, Z16XEP, 105KM, Twinport, 2006r.

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#8

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

Uszkodzonego czujnika, piasty lub przewodów albo kostek, może to też być awaria pompy ABS. Zacznij od przewodów i kostek.

luko

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2008, 22:53
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: luko »

Ok, a czy komputer jednoznacznie wskaże w czym rzecz? (metodą gaz+hamulec nie mam żadnych błędów).
...a żeby było ciekawiej, kontrolka rano zgasła po przejechaniu kilkuset metrów i później już się nie zapaliła.

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#10

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

Błędy ABS i ESP powinny się zapisać więc komputer powinien ukierunkować w którym miejscu szukać.

ODPOWIEDZ