Skrzynia AF17 brak biegów, dziwne wycie

Awatar użytkownika
hotshot11pro

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 03 wrz 2016, 13:46
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Kierz 09-440

Skrzynia AF17 brak biegów, dziwne wycie

#1

Nieprzeczytany post autor: hotshot11pro »

Witajcie mam dziwny problem, od dwóch dni dziwnie wyla skrzynia aż nagle podczas jazdy straciła 'ciąg', zatrzymałem się i zasiłem auto po odpaleniu ruszyło ale doszło do 4 biegu (ostatniego) i znów to samo. Nie zabija biegów w dół i nie jedzie. Na kilka prób dojechałem do domu, z każdym razem coraz gorzej. Auto postalo trochę pod domem, chciałem sprawdzić czy jak ostygnie to czy coś to da ale nic, na wyświetlaczu biegu idą a auto nie jedzie. Dziwnie wyje przy dodawaniu gazu nawet na P.
Olej w normie, ładny różowy, był wymieniany.
Poprzedni właściciel wymieniał też czujnik prędkości obrotowej czy coś takiego, widać go za lewym kołem. Mówił o podobnych objawach. Możliwe że znów padł czujnik? Błąd jaki zobaczyłem metoda gazu i hamulca to p1700 ale z tego co wyczytałem to ogólny błąd skrzyni i za bardzo nic to nie mówi. Op-coma nie mam a w weekend nikt mi nie pomoże.
Czytałem różne tematy na internecie ale nawet jak ktoś miał podobny objaw to temat umarł i nie wiadomo jak to rozwiązał. Co wy poradzicie?
Nie pamiętam dokładnego oznaczenia silnika, benzyna 1.8 125 km

Awatar użytkownika
JEMI

Zbanowany
Posty: 709
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:46
Imię: MARCIN
Auto: Gx2
Silnik: x18xe1 oraz z18xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JEMI »

po pierwsze kontrola stanu oleju
dodam ze nie robi sie tego tak jak w silniku
drugi krok zczytanie bledow i to nie przypomocy jakiegos tam interfejsu
tylko odpowiedniego sprzetu (tech launch lub cos z tego cyklu)
potem mozna rozmawiac
NIE PUSZCZONE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO MÓZGU
STĄD BIORĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Automat »

hotshot11pro pisze:QR_BBPOST Dziwnie wyje przy dodawaniu gazu nawet na P.
Witaj kolego! Mamy to samo auto i tą samą skrzynię,jak również problem ze skrzynią.
Będę śledził Twoje perypetie i obyś jak najszybciej sprawę opanował.Tak jak pisze Marcin,początek, to sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni i odczyt błędów na porządnym sprzęcie.U mnie to nie skrzynia wyje ...tylko ja :lol: .
Przy statycznym pomiarze poziomu oleju na zimnym silniku(oleju),olej powinien sięgać powyżej MAX działki dla temperatury 80 stopni(wynik moich obserwacji).Poziom roboczy oleju odczytujesz na pracującym silniku w pozycji dźwigni biegów na "P" .Tam masz dwa zakresy,w każdym Min i Max dla temperatur 20 st(np. świeżo uruchomiony) silnik) i dla temperatury 80 st. Wyższy poziom jest dla rozgrzanego oleju.Jaki masz przebieg auta i czy w przeszłości był zmieniany olej i co ile przejechanych kilometrów? Moja skrzynia nie miała zmienianego oleju na dystansie niemal 190 tys km...a powinna :cry: .Skoro u Ciebie był zmieniany olej,to dowiedz się kiedy i przy jakim przebiegu(zapisz sobie)
hotshot11pro pisze:QR_BBPOST Olej w normie, ładny różowy, był wymieniany.
Chyba trochę przekłamujesz z tym kolorem.Pokaż mi fotkę i ten różowy olej na bagnecie,bo ja takiego nie mam żadną miarą.Zakładam,że po tej zmianie oleju ujechałeś co najmniej 100 km.Po ilu km przebiegu od zmiany oleju wystąpiło owe "wycie" ?
hotshot11pro pisze:QR_BBPOST Nie pamiętam dokładnego oznaczenia silnika, benzyna 1.8 125 km
Najprawdopodobniej,jak u mnie,czyli: Z18XE, 1.8 litra 125 KM .Moja jak strzała - leci tylko do przodu :)
Jak długo pojeździłeś na swojej Asi(tys km) i jaki masz rocznik ?
hotshot11pro pisze:QR_BBPOST witajcie jestem Jacek , posiadam astre benzynke 1.8 125km ktora zagazowalem, znalazlem sie na forum bo szukam pomocy, jezdze nia nie wiele ponad miesiac, zrobilem dopiero 3k km i juz padl automat.pozdrawiam
Podobna sytuacja jak u mnie.Przed gazem przejechałem lekko ponad 4 tys km, a na gazie również ok.4 tys km.Z awarią skrzyni już jeżdżę 1100 km.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 18:50 przez Automat, łącznie zmieniany 15 razy.

Awatar użytkownika
hotshot11pro

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 03 wrz 2016, 13:46
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Kierz 09-440

#4

Nieprzeczytany post autor: hotshot11pro »

Olej na zimnym na bagnecie na skali max, wydawał się różowy ale jak się przyjrzałem to pod czarny podchodzi i śmierdzi jakby spalonym sprzęgłem. To chyba nie wesoło?

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Podobnie jak u mnie :cry: . Zacząłbym od zmiany oleju i zorganizuj badanie testerem diagnostycznym,który potrafi się komunikować z asb (automatyczna skrzynia biegów).Moja to chociaż idzie do przodu i mogę do mechanika dojechać.
Zapraszam do mojej historii: http://astraklub.pl/viewtopic.php?f=159&t=836362
hotshot11pro pisze:QR_BBPOST Olej na zimnym na bagnecie na skali max,
Jak pisałem,są dwie skale Max: dla 20 stopni i dla 80 stopni.
Poziom o jakim piszesz był na miarce w strefie 20 stopni czy w strefie 80 stopni ?
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 19:02 przez Automat, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
JEMI

Zbanowany
Posty: 709
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:46
Imię: MARCIN
Auto: Gx2
Silnik: x18xe1 oraz z18xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: JEMI »

jak olej smierdzi spalenizna to nic dobrego to nie wrozy
podstawa jak sie kupuje auto z asb
sprawdzamy olej nie moze byc czarny i nie moze smierdziec spalenizna
chyba ja u siebie sprawdze stan oleju
w obu sprawdzalem jak kupowalem i byl ok
ale w zielonej olej sprawdzalem jakes 10 miesiecy temu :D
NIE PUSZCZONE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO MÓZGU
STĄD BIORĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY

Awatar użytkownika
hotshot11pro

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 03 wrz 2016, 13:46
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Kierz 09-440

#7

Nieprzeczytany post autor: hotshot11pro »

Automat pisze:QR_BBPOST Poziom o jakim piszesz był na miarce w strefie 20 stopni czy w strefie 80 stopni
na zimnym aucie MAX 2 kreska w strefie 80stopni.
Olej zmieniany jakies 3,5tys km temu, ATF 3309 (93160393)

auto teraz po staniu caly dzien, ruszylo do tylu 2-3m i koniec zero reakcji.

w ogole to bylo tak, ze gosc kupil auto w niemczech jako uszkodzone, ale nim normalnie przyjechal tylko jak wrzucilo 4 bieg to nie zrzucalo nizszy, musial gasic i od nowa. Wymienil olej, czujnik jak wyzej pisalem, i chlodnice i kupilem, zagazowalem, zrobilem 3k i dupa ;(
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 19:48 przez hotshot11pro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Dobra odpowiedź i dobry poziom oleju.Oleju Ty nie zmieniałeś ? - jeśli nie to sam zmień,będziesz miał pewność , że tak było.Ja na teraz,kiedy skrzynia nie pracuje normalnie wlewałem olej : Gulf ATF DX III H - 4 Litry w cenie końcowej(po zakupie 2 opakowań) 80 zł/4 litry.
Spuść olej ze skrzyni na kanale i zobacz jaki ma kolor oraz powąchaj,a będziesz wiedział czego oczekiwać.Po odkręceniu śruby na dole skrzyni(sześciokątny imbus) wyleci ok. 2.5 litra.Uzupełnij to co wyleci.Jak się da, to przejedź kawałek(ze 20 km) i znowu zlej.Przejechać się trzeba koniecznie,bo oleje: stary i nowy muszą się wymieszać.Zrób tak kilkakrotnie,a mając lepszy olej w skrzyni myśl co będzie dalej.Oczywiście pilnie patrz,czy zlatujący olej ma czerwony kolor -trochę będziesz się denerwował.Ja ten etap mam za sobą.Zrób co doradzam,a nie pogorszysz obecnego stanu skrzyni... bo będzie miała lepszy olej.Na 2 baniakach 4-litrowych oleju,zrobisz 3 spusty oleju.
Nie napisałeś,jaki przebieg ma auto i jaki rocznik.Jeśli to nie jest tajemnicą,to mnie to ewentualnie ciekawi.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 20:22 przez Automat, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
hotshot11pro

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 03 wrz 2016, 13:46
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Kierz 09-440

#9

Nieprzeczytany post autor: hotshot11pro »

2005r, 156tys

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Bardzo podobnie: 2005; 182 400 km

ODPOWIEDZ