Ciężko wchodzą biegi I, II,III

Awatar użytkownika
Yanek

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2016, 8:43
Auto: opel astra h gtc
Województwo: łódzkie

Ciężko wchodzą biegi I, II,III

#1

Nieprzeczytany post autor: Yanek »

Witam wszystkich serdecznie,
Jako że jest ranek a w pracy się nic nie dzieje, postanowiłem napisać jaki mam problem z moją astrą.

Mianowicie, problem dotyczy wrzucania biegów I, II oraz III (reszta działa poprawnie niezależnie od problemu który zaraz opiszę).
Nie wiem czy ktoś z was się z tym już spotkał, mianowicie:
Wciskam sprzęgło (podczas jazdy, na postoju), wrzucam wspomniane biegi, ale wchodzą z oporem, mało płynnie, jakby coś przeszkadzało przy ich wrzucaniu (nie ma dodatkowych dźwięków żadnych, smrodu itp). Np w połowie biegu I czuję opór i muszę użyć trochę siły, żeby przeszło. Identycznie jest z biegiem II i III.
Natomiast, dalej trzymając sprzęgło, wrzucam na luz, i wrzucam ponownie biegi, to wchodzą perfekcyjnie.
Znowu daje luz, puszczam sprzęgło, ponownie wrzucam sprzęgło i sytuacja się powtarza.
Miałem już sprawdzaną skrzynię, wymieniony wysprzęglik i podobno coś regulowane z biegami, bo wcześniej np bieg I w ogóle potrafił mi nie wejść, bo była ta "blokada" na wpołowie biegu i musiałem próbować kilka razy, aż wejdzie bieg.

Ktoś coś?

budrysek

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 02 sie 2013, 8:13
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: budrysek »

Witam, zerknij na mój temat z sąsiedniego forum.
[External Link Removed for Guests]

maciej1486

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 mar 2013, 20:53
Imię: Maciej
Auto: Astra
Silnik: 1.6 16V
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: maciej1486 »

Ja mam problem z wrzuceniem wstecznego. Podczas próby wrzucenia słychać zgrzyt i bieg nie chce wejść lub wejdzie z trudem. Pomaga np wrzucenie innego biegu, a potem wstecznego. Ktoś coś?

ODPOWIEDZ