Wyciek oleju przekładniowego na uszczelniaczu półosi

Awatar użytkownika
Lechu1602

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 01 lut 2015, 16:55
Imię: Leszek
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTJ
Województwo: wielkopolskie

Wyciek oleju przekładniowego na uszczelniaczu półosi

#1

Nieprzeczytany post autor: Lechu1602 »

Witam, mam problem z moją skrzynią biegów M32 w Astrze H, przebieg 220000km. Otóż miesiąc temu zauważyłem wyciek oleju przekładniowego ze skrzyni z uszczelniacza na wejściu półosi do skrzyni ( Lewa strona). uszczelniacz został wymieniony na nowy i skrzynia zalana spowrotem olejem. w zeszłym tygodniu zauważyłem że znowu mam wyciek z tego samego uszczelniacza. Więc powtórzyłem operację myśląc że może trafiłem poprzednio na felerny uszczelniacz. Półoś obejrzałem dokładnie i w miejscu gdzie "chodzi" uszczelniacz na tej tzw,"gładzi" nie było żadnych uszkodzeń czy wgłębień. Więc kupiłem nowy uszczelniacz i wymieniłem. Wczoraj kontrolnie zerknąłem i znów to samo, znów wyciek !! złapałem za półoś i mam luz półosi w skrzyni góra-dół. Mechanik po obejrzeniu powiedział że albo siadło łożysko albo mam nadmierny luz półosi w mechanizmie różnicowym. i ten mój wyciek z którym walczę spowodowany jest właśnie tym luzem. Dodam że podczas jazdy nie wyczuwam zadnych stuków czy drgań kierownicy. Co o tym myślicie Panowie? siedzę tu na forum i szukam podobnej sytuacji do mojej ale niebardzo znalazłem dlatego założyłem nowy temat .

Awatar użytkownika
Lechu1602

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 01 lut 2015, 16:55
Imię: Leszek
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTJ
Województwo: wielkopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Lechu1602 »

temat zamknięty, awaria usunięta.

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

Lechu1602 pisze:QR_BBPOST Co o tym myślicie Panowie? siedzę tu na forum i szukam podobnej sytuacji do mojej ale niebardzo znalazłem dlatego założyłem nowy temat .
Temat zamknięty? Może trochę informacji co było i jak się naprawiło. Forum służy nie tylko do pytań o problemie ale także do opowiedzenia w jaki sposób usunięto usterkę.

ODPOWIEDZ