jak sprawdzić czujnik abs w przednim lewym kole

grzegorz52

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 10 maja 2014, 21:31
Auto: astra H III 1.7 cdti 2004 r.
Województwo: śląskie

jak sprawdzić czujnik abs w przednim lewym kole

#1

Nieprzeczytany post autor: grzegorz52 »

Witam wszystkich fachowców! W mojej astrze h 1,7 cdti 2004r stwierdzono że nie ma odczytu sygnałów z lewego przedniego koła. Licznik i obrotomierz pracują prawidłowo. Zmierzyłem omomierzem rezystancję bezpośrednio na czujniku, było ok.460 ohm ale po zmianie biegunowości omomierza rezystancja zmienia się (spada) aby po chwili pokazać że jest przerwa. Po ponownej zmianie biegunowości miernika po pewnej chwili znowu pokazuje ok.460 ohm. i się nie zmienia ale ponowna zmiana powoduje to samo co już opisałem. W ogóle tego nie rozumiem i nie wiem czy czujnik jest dobry czy padnięty. Jak prawidłowo mam sprawdzać? A przy okazji to jak wygasić świecące lampki abs i esp.

damnian

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 20 mar 2015, 20:05
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z17DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: damnian »

grzegorz52 pisze:QR_BBPOST A przy okazji to jak wygasić świecące lampki abs i esp.
Naprawiając czujnik abs.
Podepnij op-coma to się wszystko wyjaśni. Jeśli nie masz to bez problemu znajdziesz kogoś z regionu na forum, kto jest w posiadaniu.

grzegorz52

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 10 maja 2014, 21:31
Auto: astra H III 1.7 cdti 2004 r.
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: grzegorz52 »

Przecież pisałem że zdiagnozowano brak sygnałów z przedniego lewego koła ( op-comem ). Ale to wcale nie oznacza że czujnik jest padnięty. Dlatego tytuł mej prośby jest " jak sprawdzić czujnik abs"

damnian

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 20 mar 2015, 20:05
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z17DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: damnian »

A niby gdzie napisałeś czym i jak zdiagnozowano? Może pan Józek popatrzył że świeci kontrolka i postawił diagnozę.
Poszukaj w google ile powinna wynosić rezystancja działającego czujnika i będziesz miał odpowiedź skoro odczyt op-coma Ci nie wystarcza.
2 miesiące temu miałem tą samą przypadłość i op-com się nie mylił

grzegorz52

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 10 maja 2014, 21:31
Auto: astra H III 1.7 cdti 2004 r.
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: grzegorz52 »

Co w takim razie u Ciebie zrobiono i ile to kosztowało?

damnian

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 20 mar 2015, 20:05
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z17DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: damnian »

Czujnik jest zintegrowany z piastą, za nową piastę SKF dałem 400zł.
Na allegro są też niby same czujniki abs, jeśli dobrze pamiętam ok 65zł. Niektórym udaje się go wymienić, inni mówią że się nie da.

grzegorz52

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 10 maja 2014, 21:31
Auto: astra H III 1.7 cdti 2004 r.
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: grzegorz52 »

Czy możesz zdradzić co Ty zrobiłeś? Gdzie kupiłeś piastę? Czy na Allegro? W aso oferują mi zamiennik właśnie SKF za 650 zł. Do tego trzeba doliczyć robociznę. A więc jeśli możesz to podaj sumaryczny koszt jaki w tym przypadku poniosłeś.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4839
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

grzegorz52 pisze:QR_BBPOST A więc jeśli możesz to podaj sumaryczny koszt jaki w tym przypadku poniosłeś.
A ja Ty poniesiesz inny to podasz go do sadu za zanizanie ceny czy zawyzanie ?

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Pomierz rezystancję wszystkich czujników. Będziesz wiedział czy ten, który zgłasza brak komunikacji odstaje od reszty. Nie pamiętam w jakim zakresie ma się czujnik mieścić ale porównując z innymi będziesz wiedział czy to czujnik czy może szukać w kablach.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

damnian

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 20 mar 2015, 20:05
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z17DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#10

Nieprzeczytany post autor: damnian »

grzegorz52 pisze:QR_BBPOST Czy możesz zdradzić co Ty zrobiłeś? Gdzie kupiłeś piastę? Czy na Allegro? W aso oferują mi zamiennik właśnie SKF za 650 zł. Do tego trzeba doliczyć robociznę. A więc jeśli możesz to podaj sumaryczny koszt jaki w tym przypadku poniosłeś.
Mechanicy u których byłem mówili że czujnika się nie wymienia tylko piastę. Nie mam warunków żeby samemu grzebać przy aucie, więc odpuściłem kombinowanie z podmianą samego czujnika. Piasta SKF z allegro 400zł + wymiana 100zł.

ODPOWIEDZ