Drżenie podczas jazdy

Awatar użytkownika
batq

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2017, 9:01
Auto: Astra H GTC 120km
Województwo: Zagranica - UE

Drżenie podczas jazdy

#1

Nieprzeczytany post autor: batq »

Cześć.

Jestem posiadaczem Astry GTC z silnikiem Z19DT 120km. Kupiłem ten samochód niedawno i od razu po zakupie wymieniłem wszystkie podstawowe rzeczy, tj. rozrząd z pompą wody, oleje, filtry, nowe opony itd...

Samochód sprawuje się świetnie oprócz jednej rzeczy, tj. drgania w dwóch zakresach prędkości, przy czym ten pierwszy może być akurat normalny w tym samochodzie i tu pytanie do ludzi, którzy też mają taką Astrę:

- czy przy jeździe poniżej 2000RPM na np 5 biegu, gdy trzeba było nagle zahamować ten samochód zaczyna cały jakby drgać, a po redukcji na niższy bieg wszystko dalej jest OK?

- co zrobić, jeśli samochód przy wyższych prędkościach, tj. powyżej 140km/h zaczyna wpadać w drgania na kierownicy? Myślę, że to pewnie tarcze albo klocki do wymiany, ale może coś innego? Opony są nowe, felgi prościutkie. Na wyważeniu nie miałem żadnego problemu.

Prośba o wszelkie rady. Dzięki! :)

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

Na wysokim jak nagle przyhamujesz to będzie telepać. Wyjaśniać nie trzeba. Co do drugiego tematu? Wyważenie wbrew pozorom to nie taka łatwa sprawa. kiedyś woziłem się z tym tematem po kilku wulkanizatorach. Trzeba trafić na takiego co dba o sprzęt i wie o co chodzi. Ja w ciągu jednego dnia odwiedziłem trzech i każdemu pokazywało zupełnie coś innego na maszynie. Dziwne ale prawdziwe.

adamoxx1

Astro-maniak
Posty: 185
Rejestracja: 22 paź 2014, 23:32
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z19DT
Województwo: lubelskie

#3

Nieprzeczytany post autor: adamoxx1 »

Mam dokładnie ten sam samochód, ten sam silnik. Ze sprawa wibracji przy wyższych prędkościach walczę od ponad roku spokojnie. Wymieniłem mnóstwo części niepotrzebnie, wg mnie jeśli nie widać żadnej widocznie zużytej części to daj sobie spokój- stracisz nerwy. Ostatnia rzecz w której widzę nadzieję, a którą już niedługo będę musiał tak czy siak wymienić to tarcze. Zobaczymy czy to coś zmieni.
Drży Ci tylko kierownica czy też czujesz drgania całej kabiny? Coś w stylu podskakwiwania i raz to jest a raz nie ma.

A właśnie- jeszcze jedna rzecz która muszę sprawdzić to skorygować ustawienie tylnej belki. Belka sama w sobie jest idealna, ale na geometrii widac że jest minimalnie nierówno przymocowana do podluznicy. Dlatego zamierzam na wlasna reke na podnosniku warsztatowyn poluzowac sruby ja trzymajace i lekko puknac mlotkiem w lape belki zeby ja na oko przestawic troche w przeciwną stronę. Moze ta delikatna asymetria takie dziwne rzeczy powoduje przy wysokich prędkościach.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, 21:46 przez adamoxx1, łącznie zmieniany 1 raz.

przemoopel

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 17 sie 2016, 13:33
Imię: przemo
Auto: astra H 1.9 , Corsa C 1.2
Silnik: DTL
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: przemoopel »

Witam, ja mam 1.9 DTL. Drgania od 120 do 140 km/h występowały na kierownicy. Kupilem nowe opony, dalej to samo. Wymiana sworzni, końcówek drążków kierowniczych, łacznikow stabilazatora plus gumy stabilizatora i zbieżność załatwilo sprawe. Wsadzilem tam wszystko z lemfordera. Wcześniej wymieniłem tarcze i klocki na textar. Także jeszcze kiedyś telepy i może spokój na 100 tys.

Lolek2

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 03 cze 2014, 7:46
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra H Kombi
Silnik: Z17DTR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#5

Nieprzeczytany post autor: Lolek2 »

U mnie pomogło solidne wyważenie kół, 3 warsztaty poległy i w 4 się udało.

nightingale79

Astro-maniak
Posty: 379
Rejestracja: 24 lut 2009, 17:07
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: 1,7 DTH 101 KM
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze
Wdzięczny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: nightingale79 »

U mnie drżenie zniknęło po wymianie tylnych silentblocków wahaczy przednich. Rozsypały się po obu stronach, a te które są bardziej z przodu nadal całe i nie uszkodzone.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2017, 14:37 przez nightingale79, łącznie zmieniany 1 raz.

nowy1982

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 16 lut 2014, 21:10
Imię: marcin
Auto: astra f
Silnik: 1.4
Województwo: wielkopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: nowy1982 »

Witam proszę o pomoc drgania kierownicy od ok 130 140km/ h co może być przyczyna???prosze o pomoc

Awatar użytkownika
hevimental

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2017, 15:37
Auto: ASTRA H GTC 150KM
Województwo: wielkopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: hevimental »

Witam proszę o pomoc drgania kierownicy od ok 130 140km/ h co może być przyczyna???prosze o pomoc
koła wyważone?

jacek0503

Astro-maniak
Posty: 283
Rejestracja: 07 lut 2013, 20:29
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: 1,6
Województwo: kujawsko-pomorskie

#9

Nieprzeczytany post autor: jacek0503 »

Poduchy pod silnikiem i skrzynia . Amen .

bbmw

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 02 maja 2016, 16:46
Imię: Bartek
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: bbmw »

Witam. Mam ten sam problem od 2 lat. Drgania Ok 140.
Wywaliłem opony i kupiłem nowe. Dalej to samo. Dzisiaj robiłem geometrię. Zobaczymy co jutro ASO odpowie. Przebieg 110 tkm astra 1,8 automat.

ODPOWIEDZ