TT - niedziałająca tylna szyba

Awatar użytkownika
kondraxk

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:55
Imię: Konrad
Auto: Astra H TT
Silnik: Z18XER
Województwo: Zagranica - UE

TT - niedziałająca tylna szyba

#1

Nieprzeczytany post autor: kondraxk »

Witam wszystkich,

Czy mogę prosić o pomoc w zdiagnozowaniu / naprawie usterki?

- Nie działa tylna szyba od strony kierowcy.
- Przy próbie opuszczenia szyby słychać dźwięk silnika szyby, szyba pozostaje nieruchoma
- Zdemontowana szyba podłączona do kostki po drugiej stronie, działa perfekcyjnie.
- Wymieniłem kontroler szyb i lusterek w drzwiach kierowcy - bez zmian. ( najmocniej przepraszam za braki w frachowej nomenklaturze )
- Zsunąłem gumową osłonę z przewodów prowadzących do kostki w drzwiach , izolacja nienaruszona na żadnym z przewodów.

Czy mogę prosić o wskazówki, co i w jaki sposób powiniem teraz sprawdzić?

Z góry dziękuję za pomoc.

Usunięty użytkownik 857091

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

jak nie zdejmiesz boczku drzwi i mechanizmu nic nie jesteśmy w stanie pomóc, jeżeli ci silnik działa to od strony elektrycznej powinno być ok , podejrzewam mechanizm, zębatki, od strony mechanicznej musi być problem

Awatar użytkownika
kondraxk

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:55
Imię: Konrad
Auto: Astra H TT
Silnik: Z18XER
Województwo: Zagranica - UE

#3

Nieprzeczytany post autor: kondraxk »

Wydaje mi się, że to jednak nie problem mechaniczny.

Tak jak napisałem, jeśli szybę razem z mechanizmem podłączę do kostki po drugiej stronie samochodu, tj do kostki od tylnej szyby po stronie pasażera, mechanizm działa perfekcyjnie.

Dodam jeszcze, że w [External Link Removed for Guests] jest tylko jedna para drzwi.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2018, 13:04 przez kondraxk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kondraxk

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:55
Imię: Konrad
Auto: Astra H TT
Silnik: Z18XER
Województwo: Zagranica - UE

#4

Nieprzeczytany post autor: kondraxk »

Działa.

Zdjąłem plastik od wewnętrznej strony progu, zlokalizowałem oba przewody od tylnej szyby, mniej więcej w środku długości progu zdjąłem fragment izolacji na obydwu, i na zmianę do jednego i drugiego przykładałem "+" z aku. Niedziałało razy kilkanaście, aż w końcu ruszyło. Żeby było ciekawiej, to zadziałało zaraz po tym jak grzecznie podziękowałem i pożegnałem się ze świadkami Jehowy, mówiąc że nie jestem zainteresowany... :)

Myślałem że zrobię tu jakiś poradnik i przyłożę się tym samym do rozwoju tegoż forum, ale w tym wypadku trudno mówić o fachowej naprawie usterki, więc może następnym razem.

Szerokości wszystkim, pozdrawiam
Konrad

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

kondraxk pisze:QR_BBPOST Żeby było ciekawiej, to zadziałało zaraz po tym jak grzecznie podziękowałem i pożegnałem się ze świadkami Jehowy, mówiąc że nie jestem zainteresowany
Widać w tym palec boży.

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

Pewnie już nieaktualne. Ale dla potomnych. Przewody do tylnych szyb sa również w wiązce w bagażniku na lewym ramieniu tam gdzie cala wiązka dachu i często pękają. Polecam wtedy dolutować do nich jakieś 10-15cm i lepiej je ułożyć wtedy problem znika na dłuższy okres czasu :)
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)

ODPOWIEDZ