Ustawienie SAS - położenie kąta skrętu kierownicy

Antoniooo

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 04 mar 2018, 7:41
Imię: Małgorzata
Auto: Astra H
Silnik: z17DTJ
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 4 razy

Ustawienie SAS - położenie kąta skrętu kierownicy

#1

Nieprzeczytany post autor: Antoniooo »

Witam forumowiczów.

Wymieniłem kierownicę na multifunkcyjną, po złożeniu wszystko było ok, lecz po krótkiej jeździe wyskoczył błąd czujnika skrętu kierownicy. No cóż podłączyłem opcoma, wszedłem w opcję kalibracji skrętu, kierownica na wprost i aktywuj. nic się nie działo. kliknąłem jeszcze raz ale tym razem kręciłem kierownicą jak na niektórych filmach było opisane - niestety SAS - NO.
I tak wielokrotnie bez powodzenia, błąd występuje nadal...

W dniu wczorajszym w blokach pomiarowych sprawdziłem kierownicę a tu 2058 stopni na prostej kierownicy !?
Nigdzie nie ma poradnika jak krok po kroku wykonać kalibrację, może ktoś pomóc ?

Edytowane:

Udało mi się skalibrować czujnik ale o dziwo na skręconych kołach w lewo o jeden obrót kierownicą.
Wszedłem i skalibrował jak na zdjęciu. Błędy pokasowane, po ruszeniu wszystko ok skręcam ostro w prawo i znowu błąd, jakby był po za zakresem. Jak skonfigurować aby koła były na wprost ? jak skręce na wprost to SAS jest po za zakresem i nic się nie dzieje podczas kliknięcia AKTYWUJ.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2018, 10:17 przez Antoniooo, łącznie zmieniany 1 raz.

MikeL8

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 29 paź 2015, 15:16
Imię: Michał
Auto: Astra H OPC
Silnik: Z20LEH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 2 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: MikeL8 »

Najpierw należy to wszystko dobrze złożyć. Chodzi o czujnik w CIM'ie. Na jego obudowie jest instrukcja. Coś takiego ,,Rotate rotor clockwise until tight. Approx. 2 turns counter-clockwise to align marks". Kierownica przy zdejmowaniu musi być tak prosto jak to tylko możliwe.

Usunięty użytkownik 857091

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

[External Link Removed for Guests]

Antoniooo

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 04 mar 2018, 7:41
Imię: Małgorzata
Auto: Astra H
Silnik: z17DTJ
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 4 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Antoniooo »

Możliwe że właśnie przekręciłem, sprawdzę tak jak napisałeś MikeL8.

Antoniooo

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 04 mar 2018, 7:41
Imię: Małgorzata
Auto: Astra H
Silnik: z17DTJ
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 4 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Antoniooo »

I wszystko jasne - kręcimy kółeczkiem w cim w prawa stronę, zgodnie z ruchami zegara aż poczujemy opór. Po tym w odwrotna stronę dwa razy i mamy idealnie ! :D

ODPOWIEDZ