Dziwny dźwięk przy wolnej jeździe i hamowaniu

Awatar użytkownika
saverius2334

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2016, 10:01
Imię: Damian
Auto: Astra F
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Świecie

Dziwny dźwięk przy wolnej jeździe i hamowaniu

#1

Nieprzeczytany post autor: saverius2334 »

Witam

Ostatnio byłem a ASO Opla wymienić klocki hamulcowe bo się kończyły i płyn hamulcowy. Pan z ASO zasugerował wymianę również tarcz ( były pordzewiałe kanty) i łącznik stabilizatora bo się ruszał.Po wymianie wszystkiego zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów ( tak jakby się musiał nagrzać żeby było to słychać), przy toczeniu się auta (20 km\h i mniej) słychać lekkie cykliczne ocieranie się z przodu auta a po lekkim wciśnięciu hamulca słychać mocniej.
Przy mocniejszym wciśnięciu hamulca ocieranie ustaje. Czasami słychać metaliczny świst jak jadę prosto i lekko skręcam w lewo przy każdej prędkości. Byłem reklamować usługę ale oni powiedzieli że nie wiążą tego z wymianą tarcz i klocków. Kłócić się z nimi do końca? Czy mogli źle założyć/zrobić? Może przeczyścić kola i hamulce myjką ciśnieniową? Proszę o pomoc bo naprawa dużo kosztowała a coś trze a ja boje się o bezpieczeństwo
Ostatnio zmieniony 07 cze 2018, 9:20 przez saverius2334, łącznie zmieniany 1 raz.

bartezz86

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 09 mar 2014, 0:38
Auto: astra H
Silnik: Z18xe
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: bartezz86 »

może być tak że tarcze są krzywe, jeśli masz pewność że te dźwięki dochodzą po wymianie tarcz i klocków a serwis cie z bywa, proponuje udać się do urzędu miasta do osoby która zajmuje się sprawami praw konsumenta, na pewno powie ci co zrobić, lub sama wyśle pismo. Nieraz korzystałem z pomocy już same pismo od takiej osoby działa cuda :D :D

Norged

Astro-maniak
Posty: 269
Rejestracja: 06 paź 2013, 13:10
Imię: Jacek
Auto: Astra H, htb, 2006. Kia Ceed JD.
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Norwegia
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Norged »

Zle zamontowali hamulce, nie wyczyscili wszystkiego.
W moim aucie klocki czy tarcze wymienia mi mój dobry kolega mechanik i zawsze porządnie czysci zaciski i wszystko co mozliwe do wyczyszczenia w tych miejscach, potem smaruje jakims specjalnym smarem i wtedy montuje, nigdy nie było podobnych problemów.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2018, 15:17 przez Norged, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
saverius2334

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2016, 10:01
Imię: Damian
Auto: Astra F
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Świecie

#4

Nieprzeczytany post autor: saverius2334 »

Dodam do tego, że przy hamowaniu z dużych prędkości, bije kierownica. Stawiam na krzywe tarcze. Dzisiaj jadę do nich, zobaczymy co powiedzą.

ODPOWIEDZ