Astra H, brak wyłączenia esp

Awatar użytkownika
protos1k

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2018, 22:23
Auto: Astra H
Województwo: kujawsko-pomorskie

Astra H, brak wyłączenia esp

#1

Nieprzeczytany post autor: protos1k »

Witam, posiadam Astre H z przyciskiem Sport, ale po wciśnięciu i przytrzymaniu nie wyłącza się esp, bo na wyswietlaczu kilometrów nie pojawia się napis espoff co może być przyczyną?

Drugą sprawą jest wejście w tryb diagnostyczny, po przytrzymaniu Settings słychać piknięcie ale na wyswietlaczu nic się nie pojawia.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2018, 0:48 przez protos1k, łącznie zmieniany 2 razy.

zoniu32

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 29 mar 2018, 11:56
Auto: Astra H TT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: zoniu32 »

Po piknięciu musisz kliknąć góra/dół (albo lewo/prawo, nie pamiętam) i będziesz miał pierwszy ekran diagnostyczny.

Jak będziesz miał pomysł o co chodzi z tym esp, to daj znać, bo jak kiedyś patrzyłem, to też mi się nie wyłączało.

Awatar użytkownika
sebo

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 19 kwie 2014, 21:02
Imię: Sebastian
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: śląskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: sebo »

Tryb diagnostyczny włącza się po przytrzymaniu setting i piknięciu, nic się nie pojawi, tylko info że jest on włączony.
Klikasz przyciskiem BC, wtedy pojawia Ci się tryb diagnostyczny, każde kliknięcie BC, przechodzisz w następną zakładkę.

Awatar użytkownika
protos1k

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2018, 22:23
Auto: Astra H
Województwo: kujawsko-pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: protos1k »

Spoko, tryb diagnostyczny działa.

Ale ESP ani rusz.

Dami

Astro-maniak
Posty: 371
Rejestracja: 02 lip 2014, 21:05
Auto: Astra H GTC Turbo
Silnik: z20lel
Województwo: śląskie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Dami »

przycisk sport spełnia swoją funkcję i działa?

jacek0503

Astro-maniak
Posty: 283
Rejestracja: 07 lut 2013, 20:29
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: 1,6
Województwo: kujawsko-pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: jacek0503 »

A dlaczego chcesz wyłączyć ESP? Na śliskim się przekonasz co znaczy ESP i wierz mi - GRUBO SIE ZDZIWISZ. Proponuje nie ruszać - życie i zdrowie masz tylko jedno - pamiętaj o tym.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Kod: Zaznacz cały

Na śliskim się przekonasz co znaczy ESP i wierz mi - GRUBO SIE ZDZIWISZ. 
ja już się przekonałem gdy w zimę musiałem ruszyć pod górkę, z ESP koła nie chciały się obracać i podtrzymywał go tylko w mejscu. po wyłączeniu ESP zaczął w końcu mielić, odpowiednie ruchy kierownica i podjechał bez problemu.

Usunięty użytkownik 857091

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Nie ogarniam , ESP pomaga a nie krzywdzi , mam w 3 autach i nigdy nie wyłączałem.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Mało doświadczyłeś, ale można poczytać po co producenci aut umożliwiają wyłączenia tego systemu i nie jest to przycisk zbędny. Oczywiście wyłączanie ESP podczas normalnej jazdy jest głupie dlatego nie można go wyłączyć na stałe a wyłączenie ESP jest sygnalizowane na liczniku aby nie zapomnieć go uruchomić. W ciężkim terenie lub sniegu ESP z reguły utrudnia wyjazd.
Warto sie doinformować bo czasami wiedza się przydaje, jest tego mnóstwo.W moim przypadku praktycznie na lodowisku ESP dławiło mi silnik niemalże do obrotów biegu jałowego, to było moje pierwsze takie doświadczenie, gdy zabaczyłem ze stara polówka która na pewno nie miała ESP po boksowała i poszła dalej nie miałem wątpliwości co powoduje ze nie mogę się ruszyc
[External Link Removed for Guests]

jacek0503

Astro-maniak
Posty: 283
Rejestracja: 07 lut 2013, 20:29
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: 1,6
Województwo: kujawsko-pomorskie

#10

Nieprzeczytany post autor: jacek0503 »

Nie wierze w to co czytam. Od kiedy to ESP nie pomaga na śliskim? Mam w życiu tak ze codziennie jeżdżę do pracy raz z górki a z powrotem pod górkę i to dość ostra. Mam Ci powiedzieć ile razy jak popadał śnieżek albo jak zamarzł asfalcik po mżawce dupsko mi uratowało ESP????? Ile razy widziałem tych "szczęśliwców" bez ESP co robili cuda i o mało co silnika nie wyrwali z budy ? I jak nic tak nic? Oczywiście ze ESP dławi silnik - a co ma go wyrwać? Po to jest żebyś nie wyrwał silnika z budy i abyś normalnie ruszył pod górkę. Żeby kółka łapały przyczepność. Dawaj więcej gazu to zobaczysz jak złapiesz przyczepność. Widziałem jednego jak "wyrwał". Prosto w płot bez żadnej kontroli nad autem.

ODPOWIEDZ