przegub napędowy z prawej strony

grzegorz52

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 10 maja 2014, 21:31
Auto: astra H III 1.7 cdti 2004 r.
Województwo: śląskie

przegub napędowy z prawej strony

#1

Nieprzeczytany post autor: grzegorz52 »

Wymieniono uszkodzony przegub napędowy z prawej strony i półoś. Nowo wymieniony uszkodził się po przejechaniu ok. 1000 km. Jak uważacie czy przyczyna jest raczej słaba jakość przegubu czy też coś w układzie napędowym ?

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

domyślam się, że to jakiś zamiennik?
Przegub wewnętrzny czy zewnętrzny?

W przegubach ze względu na ich budowę, to w zasadzie ich trwałość zależy wyłącznie od jakości materiałów i wykonania.
Chyba, że to 1,7 ma 2-krotnie większą moc niż powinno i ciągle na zakrętach dawałeś z buta w podłodze :), albo ruszałeś z piskiem aż się gumy paliły na skręconych kołach.

grzegorz52

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 10 maja 2014, 21:31
Auto: astra H III 1.7 cdti 2004 r.
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: grzegorz52 »

Wewnętrzny. Spokojna normalna jazda. Przegub się rozszczelnił i wyciekł z niego smar " trzepie" sie przy poruszaniu nawet w rękach, słychać chrobotanie.

Awatar użytkownika
Franek483

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2018, 12:41
Auto: Opel Astra G
Województwo: małopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Franek483 »

Wydaje mi się, że mogłeś zamontować jakiś zamiennik kiepskiej jakości. Ich głównym problemem jest to, że osłony wykonane są ze słabej jakości gumy, która jest bardzo sztywna. Z czasem może pęknąć albo spaść, pod spód dostanie się piasek albo ucieknie cały smar i przegub się zaciera. Trzeba często dobrze pozaglądać żeby w szybko znaleźć problem z osłoną właśnie. Ja kupiłem ostatnio taki przegub [External Link Removed for Guests] i wygląda całkiem przyzwoicie. Jeżdżę już na nim prawie pół roku i nie ma żadnych problemów.

ODPOWIEDZ