Układ hamulcowy tył a silnik

Awatar użytkownika
damianebe

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2018, 22:31
Auto: Lanos
Województwo: łódzkie

Układ hamulcowy tył a silnik

#1

Nieprzeczytany post autor: damianebe »

Witam wszystkich
Planuje zakup astry H i nurtuje mnie jedno pytanie a nigdzie w internecie nie znalazlem odpowiedzi chyba ze zle szukam
Mianowicie mozecie mi powiedziec jakie hamulce powinny byc w astrze h z roczniak 2005 2006 z silnikiem 1.6 105km czy tarczowe czy bebnowe bo widziałem juz i takie i takie i troszke zgłupiałem bo nie wiem od czego to zalezy rocznika slnika wyposazenia ?? Dodam ze auto bedzie sciagane z niemiec
Prosze o szybka odpowiedz bo chciałbym wiedziec czy te auta byly orginalne czy cos z nimi nie tak

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Najlepiej jak znasz VIN to poszukać sobie wg wyposażenia na [External Link Removed for Guests]
U mnie w 1.8 modelowo 2005 rocznik są hamulce tarczowe z tyłu. Podejrzewam, że zależy to od silnika. Mocniejsze mają tarcze a słabsze bębny. Możliwe też, że zależy to również od rodzaju nadwozia czy HB, GTC czy kombiak. VIN prawdę Ci powie ;)

Norged

Astro-maniak
Posty: 269
Rejestracja: 06 paź 2013, 13:10
Imię: Jacek
Auto: Astra H, htb, 2006. Kia Ceed JD.
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Norwegia
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Norged »

W mojej są z tarcze z tyłu.

Awatar użytkownika
damianebe

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2018, 22:31
Auto: Lanos
Województwo: łódzkie

#4

Nieprzeczytany post autor: damianebe »

Dzięki Panowie skorzystam z tego linku w celu weryfikacji Vinu
Wlasnie zawsze byłem przekonany ze w 1,4 sa tylko bebny a wszystkie inne wersje miały tarcze z tyłu bo tez bymwolał tarczowe hamulce nawet diesel 1,3 ma tarcze bo kilka takich widziałem i zaden niemiał bebnów ale zobaczymy co sie trafi w DE
Panowie moze podpowiecie na co jeszcze zwrócic uwage przy kupnie jakies szczególne rzeczy na które patrzec w benzynie 1.6 bo silnik pozniejzostanie zagazowany ? i gdzie szukac ewentualnej rdzy prucz pod listwa na bagazniku i luserkami bocznymi ??
Dzieki za odpowiedzi

Norged

Astro-maniak
Posty: 269
Rejestracja: 06 paź 2013, 13:10
Imię: Jacek
Auto: Astra H, htb, 2006. Kia Ceed JD.
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Norwegia
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Norged »

Sprawdz czy kolektor wydechowy nie jest pekniety bo u mnie pękł i słyszałem że to lubi sie przytrafiać w AH.

Awatar użytkownika
damianebe

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2018, 22:31
Auto: Lanos
Województwo: łódzkie

#6

Nieprzeczytany post autor: damianebe »

Dzięki przyda sie ta informacja :) Nigdzie o tym nie czytalem jesli chodzi o taka usterke
Piszcie kto co wie na co patrzec itd :)

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Co do usterek w Astrach H to przejdź sobie do tematu Zakup Astry H. Tam wszystkiego się dowiesz, bo się tu spory OT zrobi.

Awatar użytkownika
siwydada

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2014, 10:05
Imię: Daniel
Auto: Astra H
Silnik: z18xe
Województwo: zachodniopomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: siwydada »

No i do LPG to bym polecał 1.8 XE 125km - na hydraulicznych kasatorach luzów - minus taki że ten silnik tylko do 2005 był montowany w Astrah H , ale za to nie ma EGR'u, nie trzeba kontrolować i regulować luzu zaworowego co przy LPG jest dość ważne, i jest to jeden z bardziej wytrzymałych (czytaj prostszych) silników choćby ze względu na brak zmiennych faz rozrządu :) aaa... no i nie psująca się 5 'cio biegowa skrzynia biegów która nie ma problemu z łożyskami jak w M32 (6 biegowych)
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2018, 14:52 przez siwydada, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 857091

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Fajnie

Awatar użytkownika
damianebe

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2018, 22:31
Auto: Lanos
Województwo: łódzkie

#10

Nieprzeczytany post autor: damianebe »

Własnie byłem ogladac 1.8 140km z gazem z francji miała ponad 190 tys niewiadomo ile na gazie mega zaniedbana i nie kupiłem ma byc 1.6 z gazem 2006 lub 2007 rok nie wiem konkretnie jaki silnik tam siedzi czy 105 czy 115km i jak czytam o tych silnikach to powoli odechciewa mi sie gazu drogie regulacje luzu problemy z glowicami w tym silniku a wiem ze na pb nie pojezdze bo auto dosc duzo pali a robie 15-18tys km rocznie todiesel mi sie tez nijak nie kalkuluje
A może wy panowie podpowiecie jakie braliscie inne auto pod uwage przy zakupie najlepiej takie co nie sprawia problemow przy lpg wielkosc astry i w miare młode rocznikowo 2006 i wyej cena do 15-16 tys ?
Pomozecie Panowie ?

ODPOWIEDZ