Astra h gtc 2005 1.6 105hp stuki przy skręcie w lewo i na dołkach

Awatar użytkownika
ecikk4

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2018, 10:33
Imię: Maciej
Auto: Astra h gtc
Województwo: podkarpackie

Astra h gtc 2005 1.6 105hp stuki przy skręcie w lewo i na dołkach

#1

Nieprzeczytany post autor: ecikk4 »

Witam, jak w temacie napisałem, mam problem z moją astra. Byłem u różnych mechaników, jeden wymienił gumy od stabilizatora i nic drugi badał sworznie i zawieszenie i też nic to nie wnioslo, byłem na szarpakach i też nic nie słychać. Przy jeździe na dolkach i skręcie w lewo słychać charakterystyczny dźwięk jakby coś się przechylało i opieralo na sobie ciężar, takie charakterystyczne przeskoki, bardzo proszę o jakieś pomysły co to może być!

michal1984

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 20 maja 2018, 10:47
Auto: Insignia
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: michal1984 »

Przeguby, albo piasta. Jak są przeskoki, a nie huczenie to stawiam na to pierwsze.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2018, 10:49 przez michal1984, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ecikk4

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2018, 10:33
Imię: Maciej
Auto: Astra h gtc
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: ecikk4 »

Są właśnie takie przeskoki, na początku było to słychać tylko jak było ciepło, rano gdy trochę chłodniej było nie było czegoś takiego, a teraz to już non stop tak skacze

Artur272

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 14 maja 2011, 19:43
Imię: Artur
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Kutno

#4

Nieprzeczytany post autor: Artur272 »

Łożysko kolumny mcphersona. A nie przypomina to czasem odgłosu naprężającej się sprężyny a następnie jakby to ona przeskakiwała. Szczególnie zauważalne na nierównym gruncie i przy skręconych kołach ?
Ostatnio zmieniony 19 paź 2018, 12:01 przez Artur272, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ecikk4

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2018, 10:33
Imię: Maciej
Auto: Astra h gtc
Województwo: podkarpackie

#5

Nieprzeczytany post autor: ecikk4 »

Łożysko kolumny ? Skąd taki pomysł? A jeżeli chodzi o naprężenia się sprężyny to chyba wątpię gdyż na drodze przy wyprostowanych kołach też słychać dźwięk takiego stukania jakby coś miało luz. Podobno mam luz na jednym przegubie, ale czy to akurat to jest za to odpowiedzialne to nie wiem:/

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2088
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Zajrzyj sobie pod zaślepkę gumową śruby amortyzatora. Tam lubi gnić aż z czasem amor wpada do środka i wyłazi maską. Tak z zewnątrz to wszystko pięknie wygląda a pod zaślepką masakra. Ja ostatnio wymieniałem właśnie całe to łożysko, bo zgniło doszczętnie.

Awatar użytkownika
ecikk4

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2018, 10:33
Imię: Maciej
Auto: Astra h gtc
Województwo: podkarpackie

#7

Nieprzeczytany post autor: ecikk4 »

Jestem w stanie tam się dostać tak w warunkach domowych czy raczej muszę to u kohos tam zaglądać ?

Obczailem, korozja jakaś jest Ale nie ma tragedii

EDIT:
Artur272 pisze:QR_BBPOST Artur272
Artur, dokładnie jak mówisz taki dźwięk to przypomina przy skręcie, a na prostej drodze przy jakiejś dziurze są stuki pojedyncze
Ostatnio zmieniony 19 paź 2018, 13:04 przez ecikk4, łącznie zmieniany 1 raz.

Artur272

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 14 maja 2011, 19:43
Imię: Artur
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Kutno

#8

Nieprzeczytany post autor: Artur272 »

ecikk4 pisze:QR_BBPOST Łożysko kolumny ? Skąd taki pomysł? A jeżeli chodzi o naprężenia się sprężyny to chyba wątpię gdyż na drodze przy wyprostowanych kołach też słychać dźwięk takiego stukania jakby coś miało luz. Podobno mam luz na jednym przegubie, ale czy to akurat to jest za to odpowiedzialne to nie wiem:/
Skąd pomysł ? Z doświadczenia. U mnie z dnia na dzień pojawił się taki dziwny dźwięk. Miejsce gdzie parkuję auto to piach, na którym pełno górek i dołków. Przejeżdżając przez coś takiego, szczególnie na skręconych kołach słychać było takie naprężenie sprężyny i następnie jakby jej puknięcie. Na prostej było to słychać sporadycznie. U mnie mocowanie amorka pod maską było w stanie zaawansowanej korozji. Na dodatek mam IDS+ więc koszty ewentualnej wymiany spore. Po wymianie łożyska amortyzatora i jego poduszki cisza i spokój :)
Ostatnio zmieniony 20 paź 2018, 20:44 przez Artur272, łącznie zmieniany 1 raz.

Randy

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 06 maja 2018, 2:30
Imię: Wojtek
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Pomocny: 4 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Randy »

Kiedyś klient przyjechał do nas na warsztat z podobnymi objawami. Ale inną marką auta nie wiedzieliśmy na początku z kąd to dobiega wysłaliśmy go na dzień próby i obserwacji dalszej problemu. Na następny dzień wjechał na podnośnik wszystkie śruby z tylnego zawieszenia po kolei odkrecalismy i czyscilismy a później smarem miedzianym smarowalismy i wkrecalismy znów. I tak z każdą kolejną głównie to były śruby od wachaczow amortyzatorów belki. Problem znikł i gdy później przyjeżdżał na standardowe wymiany nigdy już mu się ten problem nie powtórzył
Ich liebe Opel

Awatar użytkownika
ecikk4

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2018, 10:33
Imię: Maciej
Auto: Astra h gtc
Województwo: podkarpackie

#10

Nieprzeczytany post autor: ecikk4 »

Dziwny temat, bo mam wrażenie że te objawy pojawiły się zaraz po tym gdy pękła mi sprężyna. Jeden mechanik wymienił gumy stabilizatora, drugi sprawdzał łączniki, ale żaden nie sprawdził amortyzatorów, teraz jest podejrzenie na przegub, że podobno ma minimalny luz także nie bardzo wiem czy wykładać kasę na ten przegub czy jednak spróbować od czegoś innego jeszcze :/

ODPOWIEDZ