Kontrolka IDS+

Radi7

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 21 wrz 2016, 10:58
Auto: Astra 3
Województwo: podlaskie

Kontrolka IDS+

#1

Nieprzeczytany post autor: Radi7 »

Witam,

Panowie jakiś czas po wymianie kół na zimowe, zapala mi się żółta kontrolka IDS+. Wcześniej przed zmianą kół, podczas przekręcania kluczyka IDS też się świecił ale w momencie gdy już odpalałem silnik to gasł i się nie zapalał. Teraz po przejechaniu paru metrów IDS+ się zapala. Wczoraj jechałem powoli w korku i się nie zapalił (nie wiem bo co bo wolna jazda czy co)....Ale codziennie gdy wyjezdzam z garażu i przejadę parę metrów to już się zapala. Zawieszenie raczej nie sztywnieje tak jak to się dzieje przy włączeniu trybu sport.

Co może być przyczyną? Dodam jeszcze, że przed zmianą kół na zimowe, po najechaniu na wyboje strasznie strzelało mi w przednim kole. Ale sprawdzali amortyzatory, spręzyny itd i wszystko niby okej. Przeczyścili i już nie strzela. Ale tak jak pisałem zapala się IDS.

Jak sobie poradzić z tym i co sprawdzić?

Artur272

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 14 maja 2011, 19:43
Imię: Artur
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Kutno

#2

Nieprzeczytany post autor: Artur272 »

Najszybciej będzie podpiąć pod kompa. Dowiesz się w którym kole szukać usterki. Może byś wina kabelka, może piasta...

Awatar użytkownika
dedek9

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2020, 8:13
Imię: Dariusz
Auto: Astra H HTB
Silnik: z16XER
Rocznik: 2007
Województwo: zachodniopomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: dedek9 »

U mnie kabelek złamany. Nie widać tego - trzeba rozchylić peszel co idzie od wtyczki do belki skrętnej. Częsta przyczyna, że ids+ się włącza. Polutowane i problem ustąpił.

ODPOWIEDZ