piszczenie, obcieranie, tarcie w kole

Awatar użytkownika
elolve

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2018, 14:01
Imię: Aleksander
Auto: astra h 1.9 cdti
Województwo: mazowieckie

piszczenie, obcieranie, tarcie w kole

#1

Nieprzeczytany post autor: elolve »

Dzień dobry, mam problem w swojej astrze h 2006 kombi 1.9 120km. Jestem całkiem świeżo po wymianie piasty i lewym przednim kole oraz całych hamulców około 2 miesiące temu (tarcze klocki tył przód). Z początku po wymianie coś mi mocno piszczało, tarło, coś jak szorowanie metalu o metal w lewym przednim kole. Dzwoniłem do mechanika mówił, że prawdopodobnie osłona tarczy. Wszedłem do kanału i tak to była blaszka. Był dość spory ślad na tarczy więc ją odgiąłem i na jakiś miesiąc by spokój. Potem znowu coś zaczęło hałasować. Podobnie to tego co wcześniej tylko tu już nie pomaga odgięcie blaszki. A odginałem ją w każdy możliwy sposób, przeginałem na jedną stronę na drugą, ale ciągle piszczy. I nie jest to takie huczenie, buczenie tylko według mnie ewidentnie coś obciera tylko za chiny nie wiem co. Odkręciłem całe koło i popatrzyłem ale mi się nic nie rzucało w oczy, na feldze też bez śladów. Koleżka mi mówił, że może klocki w tym kole, więc wczoraj je wyjąłem i wyrównałem pilnikiem, ale bez zmian :( Proszę o poradę bo ten dźwięk już ,mnie do szału doprowadza. Jeżeli sam sobie nie poradzę to dopiero za 2 tygodnie będę mógł podjechać do mechanika, ale wolałbym sam. Mam dostęp do kanału.
I jeszcze tylko kiedy te skrzypienie występuje: do pracy mam około 24km i po jakiś 10km już słychać. Bywa że jak jadę prosto nie ma a jak lekko skręcę kierownicą to się pojawia. Jak wciskam hamulec to przestaje. Dźwięk jest jakby sinusoidalny nie ciągły.
W tygodniu zajrzę jeszcze do prawego koła bo może to z niego słychać, a mi się wydaję że z lewego.
Bardzo dziękuję za wszelkie rady.

Jaceks

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:50
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: Jaceks »

może problem z tarczą? klocek cyklicznie ociera o tarczę stąd ten dźwięk... przy hamowaniu przestaje. blaszka/osłona hałasuje raczej stale, bardziej to przypomina kończące się klocki ;)

Awatar użytkownika
elolve

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2018, 14:01
Imię: Aleksander
Auto: astra h 1.9 cdti
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: elolve »

Tylko co to może być? Jak to namierzyć? Może być źle założona? Bo mówię około 2 miesiące temu maiłem wymianę klocki + tarcze bodajże tarcze TRW a klocki Boscha

Jaceks

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:50
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: Jaceks »

jak masz rachunek na ta wymianę to do mechanika i niech sprawdzi a jak trzeba poprawi. może wadliwe tarcze się trafiły ?!

bartezz86

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 09 mar 2014, 0:38
Auto: astra H
Silnik: Z18xe
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: bartezz86 »

tłoczek nie do końca się chowa,
miałem podobnie u siebie, piszczało dopiero po przejechaniu kilku km, po przejechaniu około około 40 km piasta była nagrzana, bardziej niż w innych kołach, wyciągałem klocki itd pomagało tylko na chwile, w końcu rozebrałem cały zacisk hamulcowy przesmarowałem nowym smarem tłoczek i problem ustał

Awatar użytkownika
elolve

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2018, 14:01
Imię: Aleksander
Auto: astra h 1.9 cdti
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: elolve »

Tak to na 99% tłoczek. Wczoraj rozebrałem zacisk i próbowałem bez wyjęcia tłoczka usunąć starą uszczelkę włożyć nową i nałożyć smaru, ale za chiny nie mogę jej wyjąć i się rwie. Więc chyba zostaje już tylko wypchnąć całkiem tłoczek, ale tu słyszałem, że po wyjęciu tłoczka wylatuje płyn hamulcowy i cały układ się zapowietrza i to już nie jest taka prosta sprawa. Warto samemu się w to bawić? Robię to razem z ojcem, który kiedyś pracował jako mechanik jeszcze w FSO to coś tam kojarzy.
I teraz najważniejsze co nas może spotkać jak wyjmiemy cały tłoczek? Wystarczy uzupełnić płyn hamulcowy i odpowietrzyć w zacisku tylko przy tym kole co wyjęty był tłoczek?
dzięki za pomoc

Usunięty użytkownik 857091

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

napewno zestaw naprawczy, są dwa rodzaje średnic , ale u ciebie chyba 38 ale sprawdź, płyn. Przewód hamulcowy możesz zacisnąć na węży gumowym, ja ściskam ściskiem stolarskim albo szczypcami.
Masz filmik na yt pełno tego.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
maro4040

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 17 cze 2017, 14:15
Imię: Marcin
Auto: astra H; hatchback 5 drzwi
Silnik: z16xe1
Rocznik: 2007
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: maro4040 »

Witam, po wymianie klocków i tarcz tylnych TRW , w jednym kole jest mniejszy luz między klockiem a tarczą i klocki delikatnie trą o tarcze a w drugim nic nie trze i koło trochę lżej się kręci . Jarzma zostały wyczyszczone w jednakowym stopniu , tłoczki wkręcają się jednakowo lekko , nic nie jest zapieczone . Czy to wszystko się wyrówna , co może być przyczyną tego? Przez to nie równe dolega nie klocków , ręczny nie hamuje równo , linka jest sprawna . Czy w jednym zacisku mogą klocki mieć większy opór w tych blaszkach w jarzmie i temu trzeba było by się przyjrzeć

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Usunięty użytkownik 857091

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

jak nierówno hamuje , trzeba wyregulować linkę, lub zacisk , nic innego tu niema

Awatar użytkownika
maro4040

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 17 cze 2017, 14:15
Imię: Marcin
Auto: astra H; hatchback 5 drzwi
Silnik: z16xe1
Rocznik: 2007
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: maro4040 »

Ponaciskałem dźwignie od ręcznego przy zaciskach , i teraz jednakowo klocki ,tak delikatnie szuraja po tarczy koła, kręcą się lekko . Myślę , że już jest dobrze , nic nie ściąga hamuje dobrze , za miesiąc mam przegląd ,do tego czasu wszystko się dotrze , to dokładnie zweryfikuje hamulce .

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ