Stukanie / strzelanie w przednim lewym kole

saperzabrze

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 05 lip 2014, 23:55
Auto: Astra H Kombi
Województwo: śląskie

Stukanie / strzelanie w przednim lewym kole

#1

Nieprzeczytany post autor: saperzabrze »

Witam
Od dłuższego już czasu borykam się ze strzelaniem / stukaniem w lewym przednim kole - podczas jazdy na wprost.
Problem w tym że stukanie raz nawala jak szalone - raz go nie ma - lub strzały pojedyncze (odgłos jak by strzeliłą sprężyna lub amortyzator).
Strzelanie też słychać jak powoli przejedzie się przez policjanta i auto spada w dół (spowalniacz).

Byłem na stacji kontroli, diagnosta 2x sprawdził wszystko - nawet zawiesił auto na belce aby sprawdzić sprężyny. Za pierwszym razem stwierdził luzy na łącznikach stabilizatora więc je wymieniłem. Wcześniej też wymieniłem tulejki na wachaczach bo były luzy.

Najlepsze że teraz jak kontrolowałem 2x na różnych stacjach to diagności nic nie znajdują a amortyzatory mają dobre wyniki.
Mechanik proponuje demontaż całego zawieszenia co mi się nie uśmiecha, bo nikt nie wie co to jest i mi wymienią pół zawieszenia.

Miał ktoś taki problem??

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Zaglądałeś dawno pod zaślepki mocowania amortyzatorów? Lubi tam korodować. Może łożysko amortyzatora się rozsypało? [External Link Removed for Guests]

Norged

Astro-maniak
Posty: 269
Rejestracja: 06 paź 2013, 13:10
Imię: Jacek
Auto: Astra H, htb, 2006. Kia Ceed JD.
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Norwegia
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Norged »

W mojej jest identycznie.
Wymiemiłem łaczniki a poźniej górne mocowania amortyzatorów - pomogło na 3 miesiące i teraz znowu się odzywa chociaż z mniejszym natężeniem

ODPOWIEDZ