ASTRA H 2008 EASYTRONIC POKAZUJE BŁĄD SYGNAŁU ZE SKRZYNI BIEGÓW

Awatar użytkownika
konsul100

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2019, 18:09
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Województwo: lubelskie

ASTRA H 2008 EASYTRONIC POKAZUJE BŁĄD SYGNAŁU ZE SKRZYNI BIEGÓW

#1

Nieprzeczytany post autor: konsul100 »

Witam .Od paru miesięcy jestem posiadaczem Astry h 2008 ze skrzynią easytronic po zakupie wszystko było ok oprócz pewnego kilku krotnego gaśnięcia samochodu wrzucając wsteczny R . Gdy pewnego razu wrzuciłem wsteczny na tablicy pokazało się F i auto już nie ruszyło .Mechanik wysłał sterownik i po naprawie i ponownym zamontowaniu auto przez 2 tygodnie jeździło ale po włożeniu kluczyka i przekręceniu N zaczęło się pojawiać z opóźnieniem 2 sekundowym a także inny przypadek po włożeniu i przekręceniu kluczyka wyskakiwało F a za 2 sekundy pojawiało się N i mogłem jeździć autem i zauważyłem że auto ma pewne jakby opóźnienie gdy włączyłem na A1 i dodałem gazu auto po chwili dopiero ruszało jakby później odczytywało po podłączeniu komputera mechanikowi występuje błąd sygnału ze skrzyni biegów dodam ze sterownik był drugi raz wysyłany se skrzynia i pan co naprawia po sprawdzeniu powiedział że u niego jest wszystko ok dzwoniłem do innych ludzi od naprawy sterowników i słyszałem ze może być to błąd komunikacji ze jakiś kabelek może być uszkodzony .Myślę o przekładce na manual .Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Mało tego jest, na forum, a jak się pojawia to w kontekście takiej czy innej awarii.

Trzeba by usiąść do TIS'a i przebić się przez schematy. A potem metodycznie sprawdzić wiązki i wtyczki.

Jak to Ci pomoże to wrzuć VIN auta. Poszukam schematów i zobaczę czy to jest do ogarnięcia.

Generalnie ta skrzynia to straszny crap. Jak masz możliwość to zmieniaj na manual.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

JEREMIASZ

Astro-maniak
Posty: 504
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:09
Auto: astra g chevrolet epica
Silnik: z18xe x25d1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 21 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: JEREMIASZ »

ja bym zaczął od diagnozy skrzyni
sprawdzenie oleju itp standardowe kroki
potem podmiana ecu
podejrzewam ze nie ma dużego zainteresowania tymi kompami
i w rozsądnych pieniądzach się to dostanie
poza tym dałeś za mało informacji
jaki silnik jaka skrzynia jakie ecu
nic nie wiemy

a w ogóle co internety mówią o tych skrzyniach ?
co się sypie jakieś typowe awarie ?
pewne tipy ?

Awatar użytkownika
konsul100

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2019, 18:09
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Województwo: lubelskie

#4

Nieprzeczytany post autor: konsul100 »

Dzięki za podpowiedzi tak na marginesie astra 1.6 benzyna .jestem po raz pierwszy na forum także proszę wybaczyć moje odpisywanie.
Auto zostalo sprawdzone przez mechanika i nie wiem czy po wyskoczeniu tego błedu coś sprawdzał dalej czy olewka nie wiem auto miało wymieniany olej . zaprowadzę auto do jeszcze jednego mechanika i zobaczymy interesuje mnie też wymiana skrzyni na manual i prosiłbym o informacje na ten temat.Dzięki

ODPOWIEDZ