Dziwny dźwięk po ruszeniu.

Awatar użytkownika
Headache

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2021, 17:13
Imię: Marcin
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z18XER
Rocznik: 2008
Województwo: podkarpackie

Dziwny dźwięk po ruszeniu.

#1

Nieprzeczytany post autor: Headache »

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu moja Astra wydaje kurtki dźwięk ok 1s 15-20m po ruszeniu, brzmi ja by brakowało płynu wspomagania. Oczywiście plyn sprawdziłem i jest ok. Wystepuje raczej na chłodnym silniku lub po dłuższym postoju. Zawsze tylko na początku jednorazowo niezależnie czy jade na wprost czy po łuku. Raczej na pewno to nie przeguby lub jakieś oslony itp. Szykuje się do dłuższej trasy i pewnie warto się temu przyjrzeć :) Czy możliwe jest że pompa wspomagania się zapowietrza jakoś choć uklad jest szczelny i poziom plynu w normie? A może pompa klimy wydaje taki dźwięk chwilę po uruchomieniu ale dlaczego dopiero po ruszeniu? Skrzynia biegów? W zasadzie dzieki pojawiły się po wymianie oleju silnikowego jakieś 2 tyg temu ale nie mam pomysłu jaki by to miało powiazanie. Dziękuję za odpowiedzi.

Dodano po 35 minutach 2 sekundach:
Dziwne "puknięcie" na sprzęgle przy wrzucaniu 2 biegu
Wyglada na to że to ten problem a raczej normalna dolegliwość tylko dlaczego wczesniej się nie pojawiało.

Awatar użytkownika
Andrew525

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 09 sie 2019, 19:19
Imię: Andrzej
Auto: ASTRA H COSMO
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2009
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 23 razy
Pomocny: 20 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Andrew525 »

To puknięcie jest po przekroczeniu 20km/h. Może nie zwracałeś uwagi lub słuchałeś radia.

Klawo

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2017, 8:24
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2010
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Klawo »

Też uważam, że jest to odgłos z ABSu. W tym innym wątku, kolega wspomniał o Astrze J, a ja to słyszałem też w G.
I nie zależało to od biegu, a od prędkości. Kiedyś zrobiłem test i ruszyłem powoli z dwójki, a innym razem z trójki. Silnik wtedy nie zagłuszał.

ODPOWIEDZ