Automat zatrzymuje się na 1 biegu AF17 60-41sn

Awatar użytkownika
Bulbi

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2022, 9:13
Imię: Hubert
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: zachodniopomorskie

Automat zatrzymuje się na 1 biegu AF17 60-41sn

#1

Nieprzeczytany post autor: Bulbi »

Dzień dobry,

mam problem z automatyczną skrzynią biegów (AF17 60-41sn) w astrze 1.8 Z18XE 125km 2005, po chwili jazdy przestaje przełączać biegi, nieważne na co przełączę, to jedzie tylko do przodu, ale tylko gdy utrzymywane będą minimum 3500-4000 obrotów.

Jak wyłączę samochód i odczekam godzinę dwie, to znowu przejadę normalnie 1-2 minuty, gdzie biegi normalnie się przerzucają (wtedy na normalnych obrotach jeździ), nawet wsteczny mogę wrzucić i jadę do tyłu, ale po tej chwili znowu, nawet jak wrzucę wsteczny i przycisnę go do tych wysokich obrotów, to jadę strasznie powoli do przodu.

Na komputerze pokładowym, widzę że cyfry odpowiadające za informowanie o aktualnym biegu, normalnie się zmieniają.

Nie chciałbym wymieniać całej skrzyni, bo dosłownie rok temu wymieniałem na używaną z przebiegiem około 70 tysięcy. Zrobiłem na niej około 10 tysięcy kilometrów i na niej zauważyłem znaczną poprawę przy zmianie biegów itp.

U mechanika sprawdzaliśmy czy jakieś błędy sypie, ale nic z tego nie wywnioskowaliśmy, dla bezpieczeństwa wymieniliśmy też olej, ale również nie dało to żadnych rezultatów.

ODPOWIEDZ