Zmiana kierownicy na multifunkcyjna.

Awatar użytkownika
astraHa

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2022, 20:53
Imię: Adrian
Auto: Astra H
Silnik: Z14xrp
Rocznik: 2004
Województwo: opolskie

Zmiana kierownicy na multifunkcyjna.

#1

Nieprzeczytany post autor: astraHa »

Czołem.

Czy w modelu astra h 1.4 90km 2004 da się wymienić zwykłą kierownice na multifunkcyjną, tak by tempomat działał z kierownicy?

Mam w manetce ale w kierownicy to byłby wypas.

Proszę o pomoc

ja37

V.I.P.
Posty: 6106
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Tempomat działa tylko z manetki.
Z kierownicy możesz prawą stroną sterować radiem, a lewą BC, telefon i nie pamietam, co jeszcze

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Lewą łażenie po menu ustawień, radia, kasowanie komunikatów i więcej nie kojarzę.
A tempomat tylko z manetki. Idzie się przyzwyczaić.

Awatar użytkownika
astraHa

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2022, 20:53
Imię: Adrian
Auto: Astra H
Silnik: Z14xrp
Rocznik: 2004
Województwo: opolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: astraHa »

Dzięki za odpowiedzi.
Sam dokładałem sobie tempomat do swojej astry i ta manetka która kupiłem ma przyciski które się blokują. Ciężko je wcisnąć i jest to uporczywe bo czasami gdy się z nimi siłuje to strzelę długimi komuś.
Macie gdzieś namiar na manetki które chodzą delikatnie i łatwo się dodaje i odejmuje prędkość?

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Moja też już zaczyna mieć tą przypadłość. Taka jej uroda. Jak już myślisz o wymianie i wyrzuceniu obecnej to może wyczyścić, i posmarować. I myślę, że będzie chodzić jak nowa, lepiej niż druga, taka sama.

Grzegorz lewa rolka to chyba tylko BC jak wciśniesz rolkę to wskakuje od razu do BC. Nie wiem czy po ustawieniach będzie chodzić jak się wymusi z radia setup. Na pewno nie będzie chodzić po klimatyzacji. Klimatyzacja to zupełnie inny moduł i to w sumie jest taki Overlay na wyświetlaczu. Niby podobne i na tym samym wyświetlaczu, ale sterowanie osobne i nie prezentuje wspólnych danych z innymi modułami.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Jak mi się USB załączy niechcący od wibracji na drodze, to wciskam na radio przycisk Tuner a lewą rolką sobie chodzę po menu i wychodzę na główny ekran. Przełączam też lewą ekrany BC na Media. No i chyba parametry w ustawieniach też się lewą rolką ustawia. Muszę sobie kiedyś usiąść i porobić testy. Ale chyba najpierw zakupię jakiś uchwyt na telefon na głowę/czoło, bo tak nagrywać i grzebać jedną ręką to średnio.
A w klimie to tylko z panelu się da. Ba nawet panel klimy ma własny język niezależny od reszty :D
Ja bym manetkę wyczyścił, bo jednak co oryginał to oryginał. Pewnie od brudnych paluchów i kurzu się nalepiło i dlatego się zacina.
Mam Astrę H z końca 2004 roku i manetka chodzi wzorowo. Zmiana prędkości + czy -, wyłączanie tempomatu z manetki bezproblemowe. Chodzi leciutko. Ale na początku też zanim opanowałem, to waliłem długimi. Ale to też idealna wymówka dla psów, kiedy się komuś mignie że stoją. Panie, zmieniałem tempomat, a wie pan jak to w oplu... ;) No co, udowodni że tak nie było?

Awatar użytkownika
astraHa

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2022, 20:53
Imię: Adrian
Auto: Astra H
Silnik: Z14xrp
Rocznik: 2004
Województwo: opolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: astraHa »

Wymówka idealna :lol:
Ja doinstalowywalem tempomat do swojej astry a te manetkę co kupiłem mam z allegro za jakieś 150zl.
Jeżdżę już na niej z 3msc i podczas wciskania słychać plastikowy trzask.
A chodzi ona tak ciężko, że łatwiej mi wyłączyć tempomat i poczekać aż prędkość spadnie lub przygazowac, niż odejmować lub dodawać z manetki.
Może rzeczywiście poszukam na szrocie używanej i tę nową używana wyczyszcze.

ODPOWIEDZ