Po wymianie tarcz i klocków puka przy hamowaniu

Awatar użytkownika
Przemek97

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 22 cze 2023, 20:04
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie

Po wymianie tarcz i klocków puka przy hamowaniu

#1

Nieprzeczytany post autor: Przemek97 »

Witam . Tydzień temu nabyłem astrę h kombi 1.8 i przy hamowaniu biły hamulce bo tarcze tył były śmietnik auto dużo stało i zaśniedziały więc wymieniłem je na nowe jak i klocki wszystko z firmy Delphi po złożeniu okazało się że z prawej strony zaczęło coś przy hamowaniu pykać i tylko dzieje się tak przy hamowaniu więc zostało wszystko rozebrane wyczyszczone jeszcze raz i złożone i dalej tak samo i teraz pytanie czy przez to że auto było mało używane i tarcze biły mógł się zepsuć zacisk czy może nowa tarcz jest krzywa ?

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Hamulce biły czy kierownica? :D Poza wymiana tacz i klocków to sprawdza się tłoczek w jakim stanie jest oraz gumki i prowadnice :D

Awatar użytkownika
Przemek97

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 22 cze 2023, 20:04
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Przemek97 »

I kierownica biła i pedał hamulca bił i całe auto biło😂 tłoczki są ok gumki też . Wyglądało to tak jak ja zdjęciu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waldek2017

Astro-maniak
Posty: 283
Rejestracja: 12 sie 2017, 8:51
Auto: Meriva A 1,4 z14xep, Astra F x16szr
Silnik: z14xep
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 13 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: waldek2017 »

Jak tam klocki w prowadnicach chodzą? nie zapomniano blaszek może?
Trzeba by rozebrać i się przyjrzeć jak to tam chodzi.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

To może koła sprawdz czy są dobrze wyważone

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 711
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Jeśli dobrze rozumiem , szukasz przyczyny tego " pykania " . Na początek proponował bym stację diagnostyczną, bo to może być już objaw zużytego zawieszenia - jakaś tuleja wybita i przy hamowaniu dobija . Równie dobrze może to być od zawieszenia układu napędowego - wybite poduszki . Możliwości jest bardzo dużo . Moim zdaniem jeśli pojedziesz na stację diagnostyczną to na pierwszy rzut wykluczysz powody , które mogą być bardzo ważne dla bezpieczeństwa jazdy . Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
Przemek97

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 22 cze 2023, 20:04
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Przemek97 »

Tylko że na starych tarczach i klockach nie było tego pykania dopiero się to zaczęło po zmianie na nowe tarcze i klocki

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 711
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Z tego co zrozumiałem z Twojego tekstu , na starych tarczach " wszystko wibrowało " . Takie wibrowanie spokojnie mogło być przyczyną tłumienia " pykania " - tak sądzę. Doczytałem jeszcze , że wymiana dotyczyła tyłu auta - czy szukając przyczyny cały czas skupiasz się na tyle ? Może to jest błąd ? 🤔 Za taki przegląd na stacji , na której robisz coroczne przeglądy nie zapłacisz dużo . Zamiast dywagować , myślę że od tego należało by zacząć , skoro sam nie potrafisz znaleźć przyczyny. Nowa tarcza też może być krzywa , ale to można łatwo sprawdzić przyrządem zegarowym - dopóki jest nowa 👍🏻 .Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
Przemek97

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 22 cze 2023, 20:04
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Przemek97 »

Byłem na stacji diagnostycznej hamulce są okej wszystko hamuje jak trzeba i diagnoza była taka że mogło się wysypać łożysko magnetyczne i tak myślę skoro tarcze wtedy wyglądały jak na zdjęciu i pewnie ledwo hamowały to po wymianie ja nowe tarcze i klocki zaczęło się obciążenie pod czas hamowania i zaczęło się te łożysko. Dodam że diagnosta powiedział że dźwięk niesie się po całej belce temu tak to słychać

ODPOWIEDZ