Jakie opony letnie wybrać?

Jakie opony wybrać?

Toyo T1-R (komplet nowych z '08 za 1800 pln)
37
28%
Continental Sport Contact 3 (komplet nowych z '08 za 1650 pln)
96
72%
 
Liczba głosów: 133

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

Re: Jakie opony letnie wybrać?

#741

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Tak Panowie, też bym te opony kupił (pod warunkiem) stojąc przed wyborem pomiędzy (Grzegorz) starymi kapciami niewiadomego pochodzenia a tymi nowymi z tylko dwu letnią gwarancją ale jednak gwarancją. Tym warunkiem to jest aktualna cena tych opon - 137 zł. Pierwotna cena tych opon to - 264 zł., jest to widoczne w ofercie. W tej pierwotnej cenie (264) jaką opony posiadały nigdy nie przyszło by mi do głowy aby je kupić, nie było by takiej opcji. Opony z tym samym indeksem prędkości - W do 270 km/h, w cenie 264 zł/sztuka (w cenie dostawa): [External Link Removed for Guests] Dlaczego cena tej opony (Firemax) spadła o ponad 50 % ? , bo nikt tych opon nie kupował. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#742

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Mam starsze RainSporty 3 i sprawdzają się wyśmienicie. Nie zrywa trakcji, po deszczu jedzie się bajeczka. A ceny też nie drążą kieszeni. Używek trochę bym się bał. Na firmie mieliśmy komplet letnich jakiejś dziwnej marki. Roczne, raz założone. Teściu wziął do siebie, założył, przejechał się kilka razy i wolał założyć starsze ale markowe. Twarde, śliskie. Jakaś tragedia. Też jakieś chińczyki. To już moje stare Micheliny lepiej się sprawiają mimo 5 lat już. Aczkolwiek teraz leżą w piwnicy, bo już na 15 calach nie jeżdżę w lecie.
Z cenami też nie ma specjalnie jakiegoś najlepszego terminu do zakupu. Moje Nokiany zimowe jak się spojrzy na historię cen, to miały minimalną cenę 4 krotnie w ciągu roku w różnych miesiącach. Tylko historia w porównywarce cen nie bierze pod uwagę tego, że sklepy czasem sprzedają taniej roczniki zeszłoroczne albo jakieś ostatnie zapasy opon i obniżają cenę, żeby się pozbyć tej jednej leżącej na magazynie opony. Stąd też są te obniżki w historii cen. I zgodzę się, że zarówno jak na hamulcach tak i na oponach się nie oszczędza, bo to jest jedyny punkt styku auta z drogą. Ale też nie warto czasem przepłacać za samą markę o 100%

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3685
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#743

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Henryku, te opony nigdy nie kosztowały 264zł, to jest chwyt marketingowy.

To samo na przykładzie Imperiali które kupowałem, ich cena oscyluje w okolicy 200zł, nigdy i nigdzie nie kosztowały ponad 300
[External Link Removed for Guests]

Producentów opon chińskich nie należy wrzucać do jednego wora, marki takie jak Zetexx Firemax czy Imperial nie bez powodu przyjeły sie na europejskim rynku i zbierają pozytywy

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#744

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Jak uda mi się w nadchodzącym sezonie zerżnąć do końca kapcie które mam to właśnie takie kupię.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#745

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

nismo pisze:
03 gru 2020, 8:44
Henryku, te opony nigdy nie kosztowały 264zł, to jest chwyt marketingowy.

To samo na przykładzie Imperiali które kupowałem, ich cena oscyluje w okolicy 200zł, nigdy i nigdzie nie kosztowały ponad 300
[External Link Removed for Guests]

Producentów opon chińskich nie należy wrzucać do jednego wora, marki takie jak Zetexx Firemax czy Imperial nie bez powodu przyjeły sie na europejskim rynku i zbierają pozytywy
Masz rację, też nad tym się zastanawiałem. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1070
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#746

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Witam, mogę kupić w dobrej cenie oponki letnie do moich alusów 17" 224/45 tylko firma mało znana przynajmniej ja jej nie kojarze .. Niemiecka czy francuska Performance Sportiva ktoś może coś dodać opinie, może miał takie?? To są normalne oponki nie jakieś chińskie czy bieżnikowane ? Bo zastanawiam sie na kupnem

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3010
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#747

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Sportiva należy do niemieckiego koncernu Continental (wariant dla oszczędnych). Opinie: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#748

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Napisałeś, że możesz kupić opony w dobrej cenie - podaj tą cenę. Są w cenach : [External Link Removed for Guests] i [External Link Removed for Guests]. Wolałbym kupić Fuldy, które mają lepsze parametry: [External Link Removed for Guests] Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Asterka999

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2022, 19:15
Imię: Barbara
Auto: Astra gtc
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Województwo: świętokrzyskie

#749

Nieprzeczytany post autor: Asterka999 »

Dobry wieczór. Zastanawiam się nad zakupem kół do mojej astry, obecnie mam 16 wymiar 205/55 a planuje na wiosnę lada moment 17" 225/45 może ktoś dodać opinie jak wygląda spalanie czy będzie duża różnica oraz najważniejsze prowadzenie samochodu typu dziury, koleiny, bruk no ogólnie komfort jazdy czy dużo się zmieni. Jest sens pakować się w 17 na nasze polskie drogi same dziury ? dziennie do pracy w obie strony robię 50 km generalnie jazda miastem i trochę ruchem poza miejskim.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3685
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#750

Nieprzeczytany post autor: nismo »

było, poszukaj

ODPOWIEDZ