Jakie opony letnie wybrać?

Jakie opony wybrać?

Toyo T1-R (komplet nowych z '08 za 1800 pln)
37
28%
Continental Sport Contact 3 (komplet nowych z '08 za 1650 pln)
96
72%
 
Liczba głosów: 133

Czarro

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 08 kwie 2017, 14:37
Imię: Czarek
Auto: Astra H
Silnik: 1600
Województwo: opolskie

Jakie opony letnie wybrać?

#671

Nieprzeczytany post autor: Czarro »

dawids pisze:QR_BBPOST Jaki rozmiar
Jaki budzet
Jakie wymagania ???
Rozmiar jaki pasowałby mi to 205/55 R16, budżet około 1500zł, co do wymagań to nie mam wielkich. Ważne aby mi posłużyły kilka sezonów, czyli w miarę dobra mieszanka gumy. Mają służyć po prostu do codziennego użytku:P

Awatar użytkownika
GregorGT

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 29 mar 2014, 0:01
Imię: Gregor
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z 19DT
Województwo: dolnośląskie

#672

Nieprzeczytany post autor: GregorGT »

kecram pisze:QR_BBPOST Gregor Jaki rozmiar Masz?
205/55/16- ale powiem Ci, że już troche pojeździłem na nich i jest lepiej niż za pierwszym razem. Mogłaby być twardsza, ale jest ok. Przegoniłem auto ostatnio w deszczu krętą górska drogą i kleiła pięknie :D

EDIT:
Czarro, w tym budżecie chyba wziąłbym Michelin energy. Poprzednim autem jeździłem na nich chyba 4 sezony i bylem bardzo zadowolony. Teraz kupiłem uniroyale ze względu na właściwości na mokrym oraz cenę poniżej 1000 zł.

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#673

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Ktoś na forum już kiedyś pisał że na w twoim rozmiarze sprawia wrażenie pływające. Przy 17 tego problemu nie ma. Nie wiem czy to jest wpływ innego rozmiaru (szersza bo w 17 jest 225/50) i ze względu na szerokość i niższy profil lepiej trzyma się na zakrętach. Tak nie pływa. Nie mam pojęcia ale ja jestem jak narazie bardzo zadowolony. Jedyny mankament to trochę głośna.

Awatar użytkownika
GregorGT

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 29 mar 2014, 0:01
Imię: Gregor
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z 19DT
Województwo: dolnośląskie

#674

Nieprzeczytany post autor: GregorGT »

Myślę że 17 tak nie pływa z powodu niższego profilu. Opona nie kładzie się tak podczas ostrego pokonywania zakrętu. Jesli o ten model chodzi - ona trzyma tylko przez miękka gumę sprawia wrażenie pływania. Ktoś gdzieś (może nawet tu na forum) stwierdził, że warto kupić wersję xl tej opony, bo jest sztywniejsza.
Dla mnie najważniejsze, aby droga hamowania na mokrym była krótka. Opona jest ok i ciężko znaleźć lepszą w tym przedziale cenowym.

Czarro

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 08 kwie 2017, 14:37
Imię: Czarek
Auto: Astra H
Silnik: 1600
Województwo: opolskie

#675

Nieprzeczytany post autor: Czarro »

Przyznam, ze nie czekałem długo, bo szperałem w necie i znalazłem w promce tą Yokohamę BluEarth AE-01 i kupiłem. Następnym razem zaryzykuję i wsadzę większy rozmiar tak, jak piszecie... Ogólnie po zrobieniu trochę km u mnie spisują się dobrze, jeździ się komfortowo.

esper

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2015, 17:52
Auto: Astra G
Silnik: 1.6
Województwo: lubelskie

#676

Nieprzeczytany post autor: esper »

Czarro pisze:QR_BBPOST Wstępnie myślałem nad Yokohamą BluEarth AE-01 lub czymś innym?
Myślę że spokojnie dadzą radę. Yokohama obecnie robi opony w fajnej technologii dodając do mieszanki olejek pomarańczowy. Podobno zwiększa przyczepność do powierzchni. Poza tym marka znana od dawna, zwłaszcza z legendarnej opony Geolandar.

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#677

Nieprzeczytany post autor: kecram »

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 7:48 przez kecram, łącznie zmieniany 4 razy.

Jastrzi

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 06 lut 2017, 11:39
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: kujawsko-pomorskie

#678

Nieprzeczytany post autor: Jastrzi »

Mi nie działa link

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

SethMP

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2017, 21:40
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: kujawsko-pomorskie

#679

Nieprzeczytany post autor: SethMP »

Ja na początku sezonu zakupiłem i założyłem Hankook Kinergy Eco 425. Zrobiłem kilka tysięcy na nich (zarówno jazda po mieście jak i na autostradzie). Na chwilę obecną jestem z nich zadowolony. Opony nie są zbyt głośne, auto dobrze się prowadzi zarówno na suchej jak i na mokrej nawierzchni. Zobaczymy jak się dalej będą sprawowały.

Awatar użytkownika
Jacob87PL

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2015, 20:09
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:

#680

Nieprzeczytany post autor: Jacob87PL »

Witam. Jako, że zima to dobry moment na zakup opon letnich, chciałbym się Was zapytać jakie opony wybrać? Auto jeździło na Goodyear'ach Eagle NCT 5 205/55/16 91H (z takimi oponami kupiłem auto). Na suchej nawierzchni było ok. Natomiast podczas deszczu miałem pewne zastrzeżenia co do przyczepności.
Co moglibyście mi polecić w budżecie do 1300 zł?
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ