Opony zimowe Astra H

Tomek-G-dz

Astro-maniak
Posty: 164
Rejestracja: 16 wrz 2008, 9:45
Imię: Tomek
Auto: Astra IV J
Silnik: 1,6 16v 115km
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: Tomek-G-dz »

jabro pisze:Do diesli 1,7 wchodza 15/195/65 u mnie 5 srub (kupione w/g katalogu ale malo miejsca zostaje pomiedzy felga a zaciskiem), problem jest z 15 przy silnikach 1,9 - wieksze zaciski i z samochodami z IDS - tu musza chyba byc 16
źle dobrałeś felgi, powinny być - r15 et35 110 x 5 śrub i pasuje na wszytkie. Taka musi być stalówka ja nie mam problemów, a i najważniejsze jest usadowienie gniazdo. W astrze H jest płytkie a nie jak w zafirze a , czy astrze II głęboki i et 43
Asrta IV 1,6 16V 115 km enjoy pakiet Techno + alu 17

[External Link Removed for Guests]

Hendrix89

Astro-maniak
Posty: 406
Rejestracja: 29 sie 2008, 0:41
Imię: Michał
Auto: Astra
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Hendrix89 »

misiekbm pisze:możecie mi coś bliżej powiedzieć na temat tych opon :

1) [External Link Removed for Guests]
2) [External Link Removed for Guests]
3) [External Link Removed for Guests]
4) [External Link Removed for Guests]
5) [External Link Removed for Guests]

Miał ktoś z nimi styczność ?? Może jakieś inne polecacie ??


Co myślicie ? Która opona będzie w miarę dobra ?

Dzięki za odpowiedzi
Nie chce mi się całego wątku przeglądać, więc od razu napiszę odpowiedź.
Michleny mamy w Passacie na letnie. Mimo napędu 4x4 i wszystkich systemów bezpieczeństwa auto pływało. Poza tym strasznie ta opona wygląda, jak auto na słońcu postoi (nie chcę sobie wyobrażać gumy Michelin po soli :P), Conti mamy na zimę, właśnie w tym rozmiarze, ale z wyższymi indeksami. Na mokrym rzekłbym, że zimówka Conti jest lepsza od letniej Michelin. W swojej Asi mam Conti letnie, są bardzo dobre. Pirelli mieliśmy kiedyś zimówki, mniejszy rozmiar. Opony bardzo ok. Bridgestone są bardzo chwalone, ale nie miałem kontaktu, a o Yokohamach nic nie wiem. Ale z tego wyboru to zdecydowanie Conti. Zastanawiam się, czy sobie nie wezmę do Asi tych TS830, podobno dużo lepiej ma się trzymać drogi, niż TS810. Jak to prawda, to zapowiada się super :P

shifter_

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 28 sie 2008, 15:09
Imię: shifter_
Auto: brak
Województwo: pomorskie

#33

Nieprzeczytany post autor: shifter_ »

Hendrix89 pisze:Pirelli SottoZero 205/55R16 91 H
kolega miał w leonie II 2.0 TDI... jeden sezon... opony bardzo miękkie, bardzo dobre na śnieg, jednak zima nie była bardzo śnieżna i oponki mu po 1. sezonie zrobiły się łyse

Hendrix89

Astro-maniak
Posty: 406
Rejestracja: 29 sie 2008, 0:41
Imię: Michał
Auto: Astra
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: Hendrix89 »

U nas Pirelli były 4 lata, a duże przebiegi były robione. Co nie zmienia faktu, że są to opony bardzo dobre. A z innych marek to mogę powiedzieć, że Dunlopy i Goodyeary też są świetnymi oponami. Też mieliśmy. Ale konkretnie modeli nie wskażę, bo to już inne rozmiary były i trochę lat temu. Wtedy inne modele w ogóle były. Ale nie zmienia to faktu, że jestem zwolennikiem Conti i tego nie zamierzam ukrywać, bo ja jeździłem już na kilku markach i za równo moje letnie i zimówki ojca Conti są najlepsze. Ojciec też o zimówkach tak mówi, a moją nie jeździ, to nie wie :-P

Awatar użytkownika
Autsajder

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: Autsajder »

Witam>;)
Niedawno zakupiłem Opel Astra 1.9 cdti 2005r. niestety bez kompletu opon zimowych>;(
Idzie zima i nie mam pomysłu na kupno właściwych opon 205/55R16 w rozsądnej cenie, może jakieś pomysły??

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Autsajder, Zajrzyj na [External Link Removed for Guests] Spotkasz tam także opinie użytkowników. U mnie pojadą Nokian'y 175/70 R 13...Bieżnik bardzo ulamelkowany, 8mm.
myśleć...też bym umiał!

lewap

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 25 sie 2008, 10:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ktw / Krk
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: lewap »

Polecam opony good year ultra grip performance 205/55/16 , kupisz na allegro za około 315 zł sztuka, to bardo dobre opony, głównie dlatego że świetnie prowadzą sie na mokrym, i błocie pośniegowym, hamowanie w tych warunkach również nie robi na nich większego wrażenia. A głównie zimą w takich warunkach u nas jeździsz.

Cieszyn

Astro-maniak
Posty: 871
Rejestracja: 07 lut 2008, 21:36
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: Cieszyn »

lewap, ja się nad nimi zastanawiałem, lecz kupiłem Dunlop SP winter sport 3D , zobaczymy jak będą sie spisywać :)

Hendrix89

Astro-maniak
Posty: 406
Rejestracja: 29 sie 2008, 0:41
Imię: Michał
Auto: Astra
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: Hendrix89 »

Ja zamawiam Conti TS830. Ale jeszcze poczekam z 2 tygodnie :D

bart

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:28
Imię: Bart
Auto: ASTRA H Sedan
Silnik: 1.3 CDTI
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: bart »

u mnie padlo na GoodYear UG 7. Przejrzalem na sieci dostepne testy opon zimowych w roku 2007 i wypadlo ze te i Continental TS810 bija inne na glowe. Dostepne opinie urzytkownikow tez przemawialy na korzysc tych opon.

Jezeli chodzi o Twoj rozmiar to cena dla UG 7 i Continentala zaczynala sie od 370 PLN. Przejrzalem serwisy: opony.pl , opony.com, oponytanio.pl, oponeo.pl. Opony.pl wychodzily najdrozej ale mozna odebrac w serwisie, oponeo.pl najtaniej

Opel reklamuje sie z kompletem (felga + opona 195/65/R15) za 1450 PLN. Ale nie wiem jaka opona.

ODPOWIEDZ