Opony zimowe Astra H

esper

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2015, 17:52
Auto: Astra G
Silnik: 1.6
Województwo: lubelskie

Opony zimowe Astra H

#741

Nieprzeczytany post autor: esper »

przemty pisze:QR_BBPOST No bez jaj z tym, że opony inne są na północ a inne na południe itd.
Zarówno na północy jak i na południu są różne drogi wiec zarówno w obrębie województwa a nawet samego miasta mogą być różne drogi Moze być tak, że na poludniu wiele osób jeździ po drogach jakie fachowiec z ów sklepu widzi na północy i co w takiej sytuacji?
A co się stanie jak osoba z nad morza pojedzie na ferie do Zakopanego?
Też pierwsze słyszę takie bajki. Jedyne co to na górskie drogi inne opony bo wiadomo więcej śniegu itp. Wtedy wybiera się opony typowo śnieżne (inny bieżnik) plus łańcuchy. Ja zawsze myślałem, że opony dobiera się raczej pod kątem pokonywanych tras - czy miasto, czy ekspresówki. Pod wagę auta bo ma to znaczenie, rozmiar opony, profil. Bo czasami nawet te same opony w dwóch różnych autach będą się inaczej zachowywać. Ja jeżdżę od zeszłego roku na Yokohamie V905 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Mieszanka jest troszkę twardsza, ale dobrze mi pasuje do mojego sposobu jazdy.

bilbo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 25 sie 2014, 6:07
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 B
Województwo: mazowieckie

#742

Nieprzeczytany post autor: bilbo »

Yokohama - nic dziwnego. Można o nich powiedzieć opony klasy premium, chociaż w rankingach są znajdują się za takimi potentatami jak Continental, Michelin czy Nokian lub Dunlop.
Yokohamy - solidne to solidne ogumienie. Ewentualnie całoroczne. Jak się popatrzy na specyfikację: [External Link Removed for Guests] to dla wielu kierowców poruszających się głównie po mieście, w zupełności to wystarczy.
Co co jazdy w górach, to przy pewnym nachyleniu żadna opona nie pomoże. Tutaj potrzebne bardziej są odpowiednie łańcuchy.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2016, 8:05 przez bilbo, łącznie zmieniany 1 raz.
L

Vex

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 12 kwie 2017, 8:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z20LER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

#743

Nieprzeczytany post autor: Vex »

Lepiej teraz kupić opony zimowe, czy poczekać na sezon i jakąś promocję? Continental TS860/Dunlop Winter Sport 5? Letnie mam DUNLOP SPORT MAXX RT i oponka niczego sobie.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 16:28 przez Vex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#744

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Powiem tak, ceny te same latem jak i zimą, generalnie ja kupiłbym dopiero na sezon z tego względu, że kupując teraz masz jeszcze dużą szansę na gumy z 2016r a przed sezonem już to ryzyko jest mniejsze ale zawsze możliwe 8-)
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#745

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Większość sklepów podaje w ofercie jaka data (rocznik) jest opon. Więc tym bym się nie martwił.
A co do cen - szukałbym po prostu gdzie jest taniej i nie czekał na lato, jesien, zimę, wiosnę bo to nie ma znaczenia. Oniżki cen zawyczaj dotyczą modeli opon które nie schodzą lub są nowością lub są z poprzedniego roku.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#746

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

przemty pisze:QR_BBPOST Większość sklepów podaje w ofercie jaka data (rocznik) jest opon
Tak, zgoda, ale przeglądałem ogłoszenia i piszą rocznik 2016/2017 i teraz totolotek co dostaniesz. Oni uprzejmie poinformowali :D
A jak już przyjdzie sezon to większa szansa na bieżąca produkcję.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 22:48 przez dawid75, łącznie zmieniany 1 raz.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Krzysiek499

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 12:24
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#747

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek499 »

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy opony zimowe 215/65/16 będą pasowały i czy można je założyć do astry H 1,6 105KM? Obecnie mam 205/55/16. Pytam się dlatego, że mogę je dostać za free, dwie prawie nówki i 2 słabsze. Jakie będą zalety i wady takich opon?
!
Kłania się Art.4 regulaminu forum i opcja - szukaj
Połączyłem z istniejącym tematem.
// Dido
Ostatnio zmieniony 10 lip 2017, 20:45 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#748

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Zwiększy Ci się średnica o około 5cm. Zaleta moze być to ze auto będzie wyżej stało,co jest korzystne jesli w regionie jakim mieszkasz są spore opady śniegu. Ale przy tak dużej różnicy w średnicy możesz odczuć to w przyspieszeniu i spalaniu

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#749

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Będziesz miał 2,7 cm mniej miejsca w nadkolu, i o tyle samo wyżej będzie stał samochód.
Poza tym będziesz miał 8,5% wyższą prędkość rzeczywistą niż to co wskaże prędokościomierz (o ile teraz wskazuje realną prędkość).

Generalnie to wielka ta zimówka. Mam zimę w Signum 205/55R16 i przy tym rozmiarze samochodu wygląda to ok. Ale jak przez rok jeździły w Vectra B to wyglądały dziwnie wielkie a co dopiero przy 215/55R16.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Krzysiek499

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 12:24
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#750

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek499 »

Dzięki za wytłumaczenie odnośnie opon i za przeniesienie wątku tutaj bo niepotrzebnie nowy temat zakładałem.

ODPOWIEDZ