Felgi strukturalnie - zabezpieczenie??

corsa98

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 21 kwie 2008, 12:37
Imię: Andrzej
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Felgi strukturalnie - zabezpieczenie??

#21

Nieprzeczytany post autor: corsa98 »

Witam.No ja kupiłem te zabezpieczenia na kołpaki do felg strukturalnych w ilości 20 szt ale można je kupić na sztuki.Zanim założycie na śruby należy pomyśleć jak je założyć :x .Jeżeli ktoś ma zabezpieczenia w postaci innych śrub na same koła to na nie można założyć tych zabezpieczeń na kołpaki.Tania sprawa a już nie trzeba plastikowych opasek.Polecam ten zakup.

Awatar użytkownika
esk2

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:40
Imię: Jacek
Auto: Vectra C OPC
Silnik: 1.8 16v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: esk2 »

dokładnie, nie ma sensu kupować w aso tych metalowych podkładek bo nadają się do d....

ja kupiłem plastikowe kapselki od audi nie pamiętam tylko średnicy śruby.

są w komplecie 20szt plus plastikowy klucz do ich zakładania i zdjemowania.
z zakładaniem nie jest łatwo, przy zdejmowaniu idą bezproblemowo.

nie ma wtedy opcji by zgubić kołpak.
dodatkowo powiem że o wiele lepiej to wygląda niż z gołymi śrubami.
Żyj tak, byś umierał godnie..

Awatar użytkownika
Ramelov

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2012, 8:07
Imię: Darek
Auto: Astra H
Silnik: 1,6
Województwo: lubelskie

#23

Nieprzeczytany post autor: Ramelov »

Cześć. Niedawno zakupiłem Opla z felgami strukturalnymi na lato. Po przeczytaniu tego wątku zainteresowałem się tymi podkładkami-pierścieniami i je kupiłem. Kół nie zmieniałem w serwisie Opla i pan wulkanizator miał początkowo małą zagwozdkę, jak to się zakładka. Ostatecznie chyba założył je prawidłowo. A więc tak naprawdę to nie są podkładki do śrub. Te pieścienie zakłada się na głowę śruby (wskazuje też na to ich wewnętrzny kształt). Trzymają się na nich tak mocno, że jak się przykręci śrubę to nie ma możliwości zdjęcia kołpaka, bez odkręcenia koła, bo te pierścienie blokują ich zdjęcie. Nie mają więc one żadnego wpływu na głębokość wkręcania śruby. Natomiast po ich ząłożeniu nie można już nałożyć tych plastikowych nakładek na śruby.

Awatar użytkownika
Adam27

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2023, 15:47
Imię: Adam
Auto: Astra K
Silnik: F12SHL
Rocznik: 2019
Województwo: śląskie

#24

Nieprzeczytany post autor: Adam27 »

corsa98 pisze:
02 lis 2011, 20:55
Witam.No ja kupiłem te zabezpieczenia na kołpaki do felg strukturalnych w ilości 20 szt ale można je kupić na sztuki.Zanim założycie na śruby należy pomyśleć jak je założyć :x .Jeżeli ktoś ma zabezpieczenia w postaci innych śrub na same koła to na nie można założyć tych zabezpieczeń na kołpaki.Tania sprawa a już nie trzeba plastikowych opasek.Polecam ten zakup.
Gdzie można takie zabezpieczenia kupić temat stary ale aktualny. Własnie kupiłem Astrę K z kołpakami strukturalnymi i chciałbym takie podkładki-pierścienie kupić.

ODPOWIEDZ