Opony całoroczne - czy warto?

jacko

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 13 sie 2014, 17:10
Imię: bart
Auto: astra f
Silnik: 1.6
Województwo: lubuskie

Re: Opony całoroczne - czy warto?

#21

Nieprzeczytany post autor: jacko »

rok temu pospieszyłem sie i w marcu wrzuciłem letnie , co sie okazało do połowy kwietnia szalała jeszcze zima...
I powiem Wam że mimo tego spokojnie ten miesiac na tych letnich przelatałem , bez przygód .
Nie żebym sie chwalil ale nawet najlepsze opony nie zastapią umiejętności i rozwagi w jeździe autem.

Mimo tej histori polecam wydać kilka $$ na dobre opony , na bezpieczeństwie nie powinno się oszczedzać.

przemekb22

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 17 kwie 2014, 8:15
Imię: Przemek
Auto: Astra H Kombi 1.9 120 DPF
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: KR

#22

Nieprzeczytany post autor: przemekb22 »

quosek pisze:
przemekb22 pisze:... z Ameryki Południowej, tj. dokładnie Kanady...
tak, wiem - czepiam się ;)

I słusznie :) Walnąłem gafe, aż brak mi słów :oops: Oczywiście, że chodziło mi o Amerykę Płn. :) Opony Hankook zebrały sporo pozytywnych opinii z tamtej części globu choć oczywiście nie zabrakło tych drugich. Jeden gość pokusił się nawet o zrobienie kilku filmików z jazdy na tym ogumieniu po śniegu i całkiem nieźle dawały radę. Mam nadzieje, że będę lepsze od moich już bardzo zużytych zimówek, które mimo wszystko dały obecnie rade w największe upały i deszcz :) Dziś powinienem już mieć nowe 4 sztuki Hankooka u siebie, więc podzielę się wrażeniami z jazdy na suchym i mokrym już niedługo :)

rostex

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 25 lut 2008, 21:46
Imię: Mateusz
Auto: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: rostex »

silvo44 pisze:Wątek sie rozwinął i bardzo dobrze..
Każdy ma swoją rację i niech tak zostanie. Ja jestem oczywiście na NIE, jak to wyczytaliscie w mojej poprzedniej wypowiedzi, ale nie żebym kogos wyśmiewał za używanie wielosezonówek.. Każdy i tak zrobi co zechce..
Skoro jest wybór, to czemu negować decyzję ??
Na jakich wielosezonówkach jeździłeś?

Bo śmieszy mnie niezmiernie gdy ktoś się wypowiada o czymś w kategoriach "wydaje mi się że jest to złe, więc nikomu nie polecę bo nie".
Zafira Z18XER

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#24

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

rostex pisze:wydaje mi się że jest to złe
Hmmm, ciebie śmieszy to, a innych co innego.. Gdzie widzisz problem ?? Bo ja nikomu nie zakazuję ani nie odradzam zakupu czegoś co jest "do wszystkiego" .. wolna wola w wyborze sposobu na klopoty.
Nie pamietasz zapewne czasów gdy w ofercie naszych sklepów moto były tylko polskie dębickie gumy z bieżnikiem D-124.. O zimówkach i letnich chyba mało kto wtedy cokolwiek wiedział(netu nie było dla jasnosci).. i jeździło się a zimy były "zimowe", a nie byle jakie.. Dopiero import używek z zagranicy na większą skalę pokazał, że tam jest różnica.
Czyli ty jesteś ekspertem od "wszystkiego" i niech tak pozostanie.. pasuje ??? Ja tylko wyrażam swoją opinię, czy ktoś ją rozważy "za" czy "przeciw" nie mam na to wpływu..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#25

Nieprzeczytany post autor: mbar »

marchewant pisze:I ja pozwolę sobie dodać coś od siebie.
Opon całorocznych nie POLECEM!
Badziew wg mnie. Zmądrzałem po tym, jak musiałem moją Aśkę odprowadzić na "cmentarz".
Zimą się nie sprawdzają. Mam świetny przykład.
Straciłem panowanie nad autem przy 40km/h! Nigdy więcej opon wielosezonowych.
Chyba, że kolega jeździ mało.
Ja rocznie wale po 20kkm. Wolę mieć dwa zestawy opon, niż jedne na każde warunki pogodowe..
Ja się na nich przejechałem....i dodam, że za jedną oponę płaciłem(nową 210zł/ szt). Więc to jakieś chińskie czy gorsze badziewa nie były...
Nazwy nie pamiętam, bo pojechały na "cmentarzysko" razem z Aśką 1,5 roku temu.

Ale decyzja nalezy do Ciebie. :)
Ja płaciłem koło 400 PLN za sztukę, więc raczej kupiłeś najtańszy badziew.

Wysłane z mojego LG-E980 przy użyciu Tapatalka
[External Link Removed for Guests]

rostex

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 25 lut 2008, 21:46
Imię: Mateusz
Auto: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: rostex »

silvo44 pisze: Hmmm, ciebie śmieszy to, a innych co innego.. Gdzie widzisz problem ?
Czyli tak jak myślałem, pleciesz trzy po trzy a doświadczenia z wielosezonówkami nie masz. Nie wiem zatem czemu je tak ochoczo odradzasz, pewnie dlatego, że jesteś zwykłym internetowym trolem.
! Autorowi tego posta udzielono ostrzeżenia:
złamanie regulaminu art. 8.3 i 10.4

P.S. Zapoznaj się z definicją "trolla internetowego".
P.P.S wielosezonówkami = wielosezonowymi
// Wiadomość z:FalconTech
Zafira Z18XER

Awatar użytkownika
Wiko

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 28 paź 2011, 10:11
Imię: Arek
Auto: GSI 2,0 16V rajdowa;OPC 2,0 I 1,6 8
Silnik: 2,0 16 V i 1,6 8v
Województwo: śląskie

#27

Nieprzeczytany post autor: Wiko »

rostex pisze:
silvo44 pisze: Hmmm, ciebie śmieszy to, a innych co innego.. Gdzie widzisz problem ?
Czyli tak jak myślałem, pleciesz trzy po trzy a doświadczenia z wielosezonówkami nie masz. Nie wiem zatem czemu je tak ochoczo odradzasz, pewnie dlatego, że jesteś zwykłym internetowym trolem.

mysle ze przesadziłeś z tym internetowym trolem ! nie uważasz ???

tak jak ktoś słusznie zauważył ze kazdy decyduje indywidualnie i zdrowego rozsadku nic nie zastąpi , mysle ze mam spore doświadczenie w doborze opon i podzielam opinie ze wielosezonówki nie sa najszczesliwszym tworem , ale jednego im nie mozna zarzucić - ze jest to budzetowy i ekonomiczny zakup, nawet przy koszcie 400 zl za sztuke czyli 1600 zł na cały sezon , kupując srednią półke musisz do tej kwoty dodać conajmniej 1000 zl czyli ok 2600 za lato i zime .
Ja mam w cywilnym aucie założeone na lato Toyo r 888 215/40/17 koszt jednej sztuki ok 600 czyli 2400 komplet
na zime zakładam Nokiany Hakkapeliitta LT koszt jednej sztuki ok 450 zł czyli 1800 komplet
proponuje przejedz sie kiedys na takim zestawie , ciekawe czy wrocisz do wielosezonówek
Wiko 502 071 305

Awatar użytkownika
Viper28

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 25 maja 2012, 17:33
Imię: Michał
Auto: Opel Astra H kombi
Silnik: 1,7 DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

#28

Nieprzeczytany post autor: Viper28 »

Kolega Wiko nie musi się chwalić jakie to ma drogie i dobre opony. Dla mnie jest po prostu bez sensu bujać się z dwoma kompletami opon jeżeli jeden w zupełności wystarczy. Mam w służbowym aucie wielosezonówki Vredesteiny Quatrac chyba 3 i to one mnie zachęciły właśnie do wielosezonówek. Jak pisałem wcześniej jeżdżę na Goodyerach i jak do tej pory nie miałem żadnej niemiłej sytuacji czy to latem czy zimą.

Awatar użytkownika
marchewant

Astro-maniak
Posty: 490
Rejestracja: 06 sty 2013, 14:59
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra F oraz Astra H COSMO
Silnik: X14NZ i Z17Cdti
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: marchewant »

mbar pisze:Ja płaciłem koło 400 PLN za sztukę, więc raczej kupiłeś najtańszy badziew.
Tylko wyobraź sobie ze 3 lata temu opony 13" nie kosztowały majątku. Wtedy były tanie. A że Ty dałeś 400zł za sztukę to pewnie dlatego ze to były opony 15" bądź większe...
Asterka F 1.6 8V 82KM :) Srebrna strzała :-)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#30

Nieprzeczytany post autor: mbar »

Na to nie wpadłem przyznam. Teraz w użyciu są 16-17.

Wysłane z mojego LG-E980 przy użyciu Tapatalka
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ