Opony całoroczne - czy warto?

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Opony całoroczne - czy warto?

#11

Nieprzeczytany post autor: mbar »

Bzdury waćpan opowiadasz :)

Wysłane z mojego LG-E980 przy użyciu Tapatalka
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Wiko

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 28 paź 2011, 10:11
Imię: Arek
Auto: GSI 2,0 16V rajdowa;OPC 2,0 I 1,6 8
Silnik: 2,0 16 V i 1,6 8v
Województwo: śląskie

#12

Nieprzeczytany post autor: Wiko »

Szanowny kolego mbar proponuje troche pokory i taktu ! ktoś zadał pytanie , inna osoba odpowiedziała - ale jest to subiektywna opinia kazdego z nas , natomiast z Twojego tonu wypowiedzi az kapie drwina w stosunku do osoby wypowiadającej sie ( nie chodzi o mnie)- to nieladnie , nie kazdy musi podzielac Twoja opinie i sie z nia zgadzac , moze ktoś ma wiecej wiedzy i doświadczenia od Ciebie , a moze jest odwrotnie , moze ty masz w tym zakresie spora wiedze - super podziel sie nia po to jest to forum - ale nie tym tonem.
Jesli chodzi o mnie to scigam sie w rajdach od dobrych 15 lat , w poniedziałek wróciłem z rajdu Rzeszowskiego na którym uzywaliśmy 4 rodzajów opon ( rózne mieszanki ) i mam na to swoj poglad , oczywiscie sportu nie mozna porownywac do jadzy cywilnej ale opony zimowe wersus letnie jak najbardziej tak - ale moze to jest moje "skrzywienie" i byc moze masz racje ze całoroczne opony zdaja egzamin - ale to sa tylko opinie kazdego z Nas a decyzje musi podjac osoba zainteresowana .
Wiko 502 071 305

przemekb22

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 17 kwie 2014, 8:15
Imię: Przemek
Auto: Astra H Kombi 1.9 120 DPF
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: KR

#13

Nieprzeczytany post autor: przemekb22 »

Dzięki Panowie za wszelkie głosy "za" i "przeciw". Studiując intensywnie internet, fora polskie i zagraniczne, doszedłem do wniosku, że warto zaryzykować kupno takiego kompletu. Astrą poruszam się od marca br. i zakupiłem ją na starych zużytych 8-letnich zimówkach, które z powodzeniem dają radę w największe upały i deszcze (jazda z zachowaniem zdrowego rozsądku, a i na suchym nie raz można poszaleć). Biorąc pod uwagę pozytywne opinie użytkowników internetu z Ameryki Południowej, tj. dokładnie Kanady, oraz sporą część polskich userów takiego ogumienia, decyzja zapadła i spodziewam się w czwartek kompletu 4 opon Hankook Optimo 4S. Mój styl jazdy jest bardzo umiarkowany i czasem tylko zdarza się, że wyciskam z mojego silnika 1.7 ostatnie poty :DDD Konkludując myślę, że taki komplet spokojnie da radę w moim przypadku, a o swych wrażeniach poinformuję Was, gdy zaliczę pierwsze 1000 km :) Szerokości i pozdrowienia ;)

Awatar użytkownika
marchewant

Astro-maniak
Posty: 490
Rejestracja: 06 sty 2013, 14:59
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra F oraz Astra H COSMO
Silnik: X14NZ i Z17Cdti
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: marchewant »

I ja pozwolę sobie dodać coś od siebie.
Opon całorocznych nie POLECEM!
Badziew wg mnie. Zmądrzałem po tym, jak musiałem moją Aśkę odprowadzić na "cmentarz".
Zimą się nie sprawdzają. Mam świetny przykład.
Straciłem panowanie nad autem przy 40km/h! Nigdy więcej opon wielosezonowych.
Chyba, że kolega jeździ mało.
Ja rocznie wale po 20kkm. Wolę mieć dwa zestawy opon, niż jedne na każde warunki pogodowe..
Ja się na nich przejechałem....i dodam, że za jedną oponę płaciłem(nową 210zł/ szt). Więc to jakieś chińskie czy gorsze badziewa nie były...
Nazwy nie pamiętam, bo pojechały na "cmentarzysko" razem z Aśką 1,5 roku temu.

Ale decyzja nalezy do Ciebie. :)
Asterka F 1.6 8V 82KM :) Srebrna strzała :-)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

przemekb22

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 17 kwie 2014, 8:15
Imię: Przemek
Auto: Astra H Kombi 1.9 120 DPF
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: KR

#15

Nieprzeczytany post autor: przemekb22 »

Już zamówiłem, udało dostać się w dobrej cenie, tj. 270zł/sztukę. Opinii zazwyczaj jest tyle ile użytkowników :) W moim przypadku wziąłem pod uwagę fakt, że poruszam się głównie drogami krajowymi, które są często odśnieżane, a w górach bywam bardzo rzadko zimową porą. Dodając do tego, że pokonuję rocznie max. 15 tys.km. myślę, że dam radę, bo zdarzyło mi się w mojej 14-letniej karierze kierowcy jeździć kilka sezonów na oponach letnich w rejonach, gdzie wskazane były zimówki, ale dawałem radę :) Najlepsza opona nie zastąpi nam zdrowego rozsądku i umiejętności.

rostex

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 25 lut 2008, 21:46
Imię: Mateusz
Auto: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: rostex »

Ja na zimę planuję kupić Nexen N'Priz. Komplet opon kosztuje około 1000 zł, opinie mają świetne, mam nadzieję że się nie zawiodę.
Zafira Z18XER

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

przemekb22 pisze:Najlepsza opona nie zastąpi nam zdrowego rozsądku i umiejętności.
I to jest najlepsze podsumowanie tej dyskusji wg mnie.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Wątek sie rozwinął i bardzo dobrze..
Każdy ma swoją rację i niech tak zostanie. Ja jestem oczywiście na NIE, jak to wyczytaliscie w mojej poprzedniej wypowiedzi, ale nie żebym kogos wyśmiewał za używanie wielosezonówek.. Każdy i tak zrobi co zechce..
Skoro jest wybór, to czemu negować decyzję ??

Kolega mbar przed napisaniem następnego posta wypije sobie meliskę zamiast browarka.. Zebym nie musial używać dostępnych mi narzedzi - OK ???
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

quosek

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2014, 16:39
Imię: Łukasz
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z16XER
Województwo: pomorskie

#19

Nieprzeczytany post autor: quosek »

przemekb22 pisze:... z Ameryki Południowej, tj. dokładnie Kanady...
tak, wiem - czepiam się ;)

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#20

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

quosek pisze:czepiam się
Tak, czepiasz się - nie każdy rozróżnia lewo/prawo i południe/północ :lol: :lol: to się zdarza.. :roll:
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

ODPOWIEDZ