Drgania kierownicy + dystanse

jakub2332

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 15 maja 2015, 11:26
Imię: Jakub
Auto: Opel Astra H 5D 1.6 16V
Silnik: 1.6 XER
Województwo: wielkopolskie

Drgania kierownicy + dystanse

#1

Nieprzeczytany post autor: jakub2332 »

Witam,

Mam problem z drganiami na kierownicy przy prędkościach ~130-150 km/h - poźniej maleją.
Zrobiłem w swojej Astrze kpl remont zawieszenia (tuleje sworznie) + dołożyłem Eibachy Sportline + nowe kayaby 4szt zbierznośc ustawiona.
Założyłem dystanse 20mm bo mam felgę 6,5x16 z et 41, więc przy obniżeniu auto śmiesznie wyglądało. Opony mam prawie nowe (kupiłem w sierpniu jako nowe i teraz mają jakieś 5 tys nakręcone - Yokohama Advan sport 205/55R16). Felgi sprawdzone i są proste, wyważyłem i przez jakiś miesiąc było ok. Później pojawiły się wyżej opisane drgania. Pojechałem wyważyć felgi z przodu raz jeszcze, bo myślałem, że może ciężarek odpadł. Sam widziałem, że wyszło max 5g, więc jest ok. Piasty pod dystansami czyszczone dwa razy na lustro. Gdy zdjąłem dystanse do drgania też czuć, ale słabiej i dopiero przy jakiś 145-150 km/h.
Jedyne co nie jest nowe to hamulce - przednie tarcze mają po 21,1 i 21,2mm (graniczna 22mm), a tył 8,5mm (8mm). Mają trochę rantu i są oryginalne (auto ma przejechane 148 tys km).

Dystanse kupiłem od nich:

[External Link Removed for Guests]

Ktoś ma pomysł co to może być? Jakiś trop podrzuci, bo nie wiem co robić dalej :/

Dzięki za podpowiedzi :)

Mikua

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 26 maja 2015, 11:19
Imię: Dawid
Auto: Astra GTC
Silnik: Z19DT
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Włocławek

#2

Nieprzeczytany post autor: Mikua »

Koła dokręcane kluczem dynamometrycznym? Moja rada to jedz znajdź wulkanizacje co wyważa do 1-2 g oraz robi test drogowy, dobry zakład zna temat opla, a w szczegolności astre H i insignie i nie trzeba im praktycznie nic mowić
Op-com. Tech2. MDI

kusy40

Astro-maniak
Posty: 79
Rejestracja: 06 sie 2012, 14:15
Imię: Bogdan
Auto: astra
Silnik: 1,4
Województwo: dolnośląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: kusy40 »

"Dobry zakład zna temat Opla", a konkretniej? Co takiego specyficznego jest w Astrze H i Insygni że standardowe podejście nie wystarczy ? Pytam gdyż sam mam taki problem - felgi aluminiowe + opony Continentale pomimo kilku wyważań (wg. gumiarzy wszystko jest ok) przy ok 130 km/h lekko drży kierownica. Nie ma tego problemu przy felgach stalowych i oponach Hankook montowanych jeszcze Niemczech skąd auto przyjechało.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Ciekawy temat.U mnie sprawdzone do 160 km/godz i wszystko jest OK.Klocki i tarcze się zużyją,a felgę można stracić na dziurze.Co wówczas i mnie czeka ? Też mogą być problemy z owym drżeniem ? To znowu jakiś ukryty problem ? Na teraz mam dwa :( : olej w zbiorniku wyrównawczym(uszczelka pod głowicą już wymieniona) i zardzewiałe nakrętki mocujące poduszki amortyzatorów.

ODPOWIEDZ