Dayton- lato

Awatar użytkownika
GregorGT

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 29 mar 2014, 0:01
Imię: Gregor
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z 19DT
Województwo: dolnośląskie

Dayton- lato

#1

Nieprzeczytany post autor: GregorGT »

Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z tą oponą? Zastanawiam się nad zakupem. Mogłyby poczekać do wiosny na astre. Będę wdzięczny za rzetelne opinie.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Reolade

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2016, 0:01
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Reolade »

Siemka ;)

Powiem Ci tak, osobiście ich nie mam lecz mój brat posiada. Kupił nowe lecz w innym rozmiarze (225/45 r17) i ma założone w audi a3 8p. Opona spisuje się nieźle na mokrym, bardzo dobrze na suchym (dodam , że jeździ dość agresywnie). Jedyny minus to to ,że są głośne. Nie jest to jakiś niesamowity szum lecz je słychać. Możliwe ,że 16" będzie mniej hałasowało :?: .

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

Ja mam ten model właśnie w rozmiarze 225/45/17 i naprawdę dają radę jak napisał Reolade. Czy szumią to nie jestem w stanie powiedzieć bo z18xe jest dość głośnym silnikiem więc jego słyszę najbardziej w kabinie. Są to opony z grupy eko więc jakiś minus muszą mieć. Kupiłbym je drugi raz.
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

przemek0113

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 09 lip 2016, 18:29
Imię: Przemo
Auto: Astra H
Silnik: A16XER
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

#4

Nieprzeczytany post autor: przemek0113 »

Ładnych pare lat temu miałem daytony w audi 80. Może nie dokładnie te same ale ja byłem zadowolony.
Każdy może być fajnym, ale bycie obłędnym wymaga praktyki... :D

Awatar użytkownika
GregorGT

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 29 mar 2014, 0:01
Imię: Gregor
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z 19DT
Województwo: dolnośląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: GregorGT »

Jednak zainwestowałem w uniroyale rainsport3. 30 zł więcej za oponę, mają klasę A na mokrym i C jeśli chodzi o spalenie.
Jeszcze co któryś dzień lekko śnieg pada, więc nie zakładałem, ale może za tydzień lub dwa... :)

gryzli73

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 11:48
Imię: Sławek
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: gryzli73 »

Uniroyale to bardzo dobre opony ale jak dla mnie maja 2 zasadnicze wady. Sa miekkie to znaczy maja miekkie barki i nie nadaja sie do szybszej jazdy a dokladnie podczas ostro pokonywanych zakretow czuc jak opona jest miekka i auto jeszcze by moglo ale opona nie pozwala a 2 wada to diabelnie szybkie zuzycie bieznika i to mimo spokojnej jazdy. Az boje sie pomyslec na ile starcza komus kto lubi dynamiczna jazde :) Ale za to na wodzie sa rewelacyjne.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2017, 16:54 przez gryzli73, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GregorGT

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 29 mar 2014, 0:01
Imię: Gregor
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z 19DT
Województwo: dolnośląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: GregorGT »

Jak pisałem wcześniej - rainsporty kupione. Spraktykuję to na sobie. A może zacznę w końcu trochę wolniej jeździć... Ostatecznie astra kombi to samochód rodzinny, a nie rajdówka. Zamiast docierać do pracy w 20 min, mogę robić to w 25-30 ;) . Czytałem ostatnio test opon w motorze i rainsport 3 zajął 2 miejsce. Wyprzedził kilka modeli za dużo większą kasę. Pirelli, na których jeździłem do tej pory, były tragiczne na mokrym. Przy dynamiczniejszym ruszaniu nie mogły przenieść momentu na drogę. Zrywały na pierwszych dwóch biegach. Na zakrętach asterix wychodził przodem. Wystarczyło, że droga była wilgotna... To teraz wciąż na zimowkach conti jestem i w żadnych warunkach tak się nie dzieje. Dlatego i tak myślę, że będzie 100 razy lepiej :) A oponki kosztowały jedyne 200 zl za sztukę :lol: Czasem używki w tym rozmiarze sprzedają po 120-150 zł.

ODPOWIEDZ