Lista elementów wkładu koła zapasowego

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

Re: Lista elementów wkładu koła zapasowego

#21

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Ja się pomału pozbywam warsztatu z bagażnika, bo w pewnym momencie brakło miejsca na bagaże :) Klucze płaskie, nasadowe, torxy, każdy rodzaj płynu do uzupełnienia w razie czego. Przez 3 lata nic się nie przydało. Jedyna awaria, czujnik wału i tak nie miałem przy sobie, więc klucze mi nic w tym nie pomogły i tak holowałem do warsztatu. Trzeba znaleźć złoty środek. Bo niedługo bym bagażnik części zamiennych woził ;) A przy LPG i tak zapasowe koło sporo zajmuje. Od biedy po mieście mógłbym go nawet nie wozić, ale w Corsie na parkingu już nie raz wyłapałem jakiś wkręt w oponie.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5874
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

topiq77 pisze:
06 wrz 2021, 13:52
Ja się pomału pozbywam warsztatu z bagażnika, bo w pewnym momencie brakło miejsca na bagaże :) Klucze płaskie, nasadowe, torxy, każdy rodzaj płynu do uzupełnienia w razie czego. Przez 3 lata nic się nie przydało. Jedyna awaria, czujnik wału i tak nie miałem przy sobie, więc klucze mi nic w tym nie pomogły i tak holowałem do warsztatu. Trzeba znaleźć złoty środek. Bo niedługo bym bagażnik części zamiennych woził ;) A przy LPG i tak zapasowe koło sporo zajmuje. Od biedy po mieście mógłbym go nawet nie wozić, ale w Corsie na parkingu już nie raz wyłapałem jakiś wkręt w oponie.
Znam faceta, który kiedyś mając starą Skodę chyba jeszcze model 105, woził chyba wszystko poza butlą z tlenem i palnikiem.

Awatar użytkownika
vlad1431

Astro-maniak
Posty: 418
Rejestracja: 06 lip 2021, 23:24
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTI
Rocznik: 2005
Województwo: małopolskie
Pomocny: 10 razy

#23

Nieprzeczytany post autor: vlad1431 »

Czasem drobny sprzęt się przydaje, a najgorsze to, że im bardziej duperelami auto naszpikowane, tym bardziej ma się co psuć. Ale odpukać, przez dwadzieścia ponad lat jazdy, co prawda max kilkulatkami służbowymi nawet koła nie zmieniałem. Ale oczywiście tylko raz pożyczyłem od kolegi służbówki i na lewym pasie na autostradzie mialem wystrzał na prawym przodzie. Melepeta po krawężnikach bok opony zdarł. Zanim powietrze zeszło, zdążyłem na flaku zjechać na pobocze. Natomiast ciekawa przygoda mnie raz spotkała, jak mi się bateria od pilota wyczerpała, oczywiście ani pół śrubokręta. Trzeba się było w MacGyvera zamienić i kawałkiem puszki od pepsi zapodać prąd z akumulatora i o dziwo odpalił. Wtedy mnie to waliło czy pilot się zjara, ale do dziś się zastanawiam jak ten pilot zadziałał na 12V.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#24

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Przyczyną chyba nie była bateryjka - zbieg okoliczności. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
vlad1431

Astro-maniak
Posty: 418
Rejestracja: 06 lip 2021, 23:24
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTI
Rocznik: 2005
Województwo: małopolskie
Pomocny: 10 razy

#25

Nieprzeczytany post autor: vlad1431 »

Bateryjka, bo po zmianie było wszystko ok. Wystarczyło w zasadzie że dostał impuls i można było odpalić.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3010
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Adler »

!
Proszę nie robić off-topu.
// Adler

Autor wątku:
Chciałbym się dowiedzieć czy jest gdzieś lista elementów które wchodzą w zestaw koła zapasowego, albo czy ktoś posiadający auto od nowości mógłby taka listę na szybko zrobić.

Gość

#27

Nieprzeczytany post autor: Gość »

heinrich12 pisze:
05 wrz 2021, 11:55
Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
to jest zestaw z pełnowymiarowym kołem zapasowym, ..
Mój zestaw wygląda identycznie. Generalnie koło zapasowe jak i cały zestaw we wkładzie wyglądał jak nowy i chyba dopiero ja zacząłem go używać, więc myślę, że mam pełen zestaw w którym niczego nie brakuje ;)
Jedynie w wytłoczce mam 3 otwory w dolnej części, a nie 5. Swego czasu trzymałem tam "złodziejkę", ale przy sezonowej wymianie kół niewygodnie było wyciągać specjalnie zapasówkę, żeby dostać się do złodziejki, więc kupiłem skórzane etui na kluczyk, wrzuciłem w nie złodziejkę i całość schowałem w wygodniejszym miejscu ;)

ODPOWIEDZ