Proszę o pomoc w zakupie felg 17" ronal

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

Re: Proszę o pomoc w zakupie felg 17" ronal

#11

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

topiq77 pisze:
13 wrz 2021, 20:45
Podziwiam jak Wy z miareczką te 0,2 l potraficie wyliczyć w różnicy w spalaniu. Ja na tej samej trasie na tych samych kołach potrafię mieć różnicę w spalaniu nawet 2 litry :P Jednego dnia jest zielona fala innego sterczę w korku turlając się od czerwonego do czerwonego. No chyba, że bazujecie na wskazaniach komputera, to nie mam pytań. Same felgi też nie odpowiadają za komfort jazdy, wystarczy że założysz twardą gumę, dobijesz ciśnienia i tyle z komfortu. Swoją drogą masz Ty dylematy życiowe Mateusz... Jak Ty sobie radzisz w codziennym życiu jak o byle pierdołę na forum pytasz?
Nie jest łatwo :D

Gość

#12

Nieprzeczytany post autor: Gość »

nismo pisze:
13 wrz 2021, 17:11
10 IQ wystarczy aby zrozumieć mój post
To świetnie. Ale ja nie sledze kazdego Twojego posta i nie patrze w ktorym temacie sie udzielasz. Wiec swoje madrosci zostaw dla siebie.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Panowie bardzo proszę bez złośliwości, trzymajmy się tematu.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Mateusz, pytasz: ,,czy się opłaca ?". Zerknij w sieci na ceny felg używanych o tym rozmiarze i odpowiedź masz gotową. 800 zł. za te felgi (jeżeli fotki nie przekłamują) to jest kwota dużo poniżej średniej. Dodatkowym atutem jest mała odległość do sprzedawcy - jedziesz i oglądasz. Jeżeli felgi podobałyby mi się i parametry byłyby zgodne, odpowiednie do mojego modelu samochodu to bym je kupił. Jak sobie dobrze przypominam to parametry felg do Astry H (i nie tylko H) były już podawane na forum AKP. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2105
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

O ile oferta jest uczciwa i felgi faktycznie wyglądają jak na zdjęciach. Pewnie się opłaca. Ze swojego doświadczenia wiem, że raczej z okazjami tego typu bywa różnie. Kupiłem ładne i tanie felgi 16 na zdjęciu, lecz po przyjrzeniu się im już na miejscu rzeczywistość okazała się mniej różowa. Ostatecznie poszły w piach i nowy lakier. Wyszły drożej niż inne, które były o jakieś 200 zł droższe ale na zdjęciu wyglądały idealnie. Tyle, że tamte też bym albo brał na odległość, więc + pewnie kilkadziesiąt zł za wysyłkę albo jazda kilkaset km. A na miejscu może się okazać to samo. Błotnik też kupiłem ze zdjęć... Ładny był, owszem... Tylko po kilkunastu myciach i zimie wygląda jakby kto górną część grubym papierem ściernym przeleciał.
Są to dorosłe decyzje, a jak mniemam posiadacz Astry dorosłym jest. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Wszystko się zgadza na zdjęciach wyglądają zawsze ładnie a na żywo już tak nie jest sam się przekonałem jadąc do łodzi nie dość, że straciłem 6 czy 7h jazdy dodatkowo paliwo ponad 100 zł .. za bardzo się napaliłem i wyszło jak wyszło . Dlatego trzeba do tematu z głową podejść i na spokojnie nie te to kolejne .. tym bardziej, że na wiosnę szukam bp na zime już 16 zostaną bo mam praktycznie nowe opony zimowe.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Teraz, za ok. miesiąc jest zmiana opon, kół (z letnich na zimowe) powinien być większy wybór, co wcale nie znaczy, że znajdziesz coś lepszego, w takiej cenie i blisko miejsca zamieszkania - loteria. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Zgadza się

ODPOWIEDZ