Proszę o pomoc w zakupie felg 17" ronal

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

Proszę o pomoc w zakupie felg 17" ronal

#1

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Witajcie
Zastanawiam nad zakupem felg do mojej astry h gtc 17". Obecnie jeżdżę na 16" i do konca roku, zimę na pewno 16 zostaną bo mam dobre opony zimowe a rozglądam się na przyszły rok wiosnę i znalazłem w całkiem dobrym stanie 17" z et 39 pytanie czy się opłaca za tą cene? z 1000 zszedł ostatecznie na 800 zł bez opon .. mam nie daleko wiec mysle czy się opłaca czy szukać lepszej oferty? I czy to ET bedzie dobre ? szerokość felgi 7J.. Opony chyba 225/45 jesli się zdecyduje to takie trzeba chyba szukać? Druga sprawa jak z komfortem ? obecnie mam 205/55/16 planowana zmiana 225/45/17 duża bedzie roznica?

[External Link Removed for Guests]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2021, 20:26 przez Mateusz24krk, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Co to za tytuł wątku?
Tytuł tematu powinien być zwięzły i konkretny - zwiększa to szansę na uzyskanie odpowiedzi. Ogólne tytuły w stylu "Mam problem...", "Pomocy!", itp. są błędne i będą usuwane. Temat wiadomości powinien nawiązywać do treści - ułatwi to innym poszukiwania odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2021, 19:42 przez Adler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Juź zmieniłem :)
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2021, 19:45 przez Mateusz24krk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3688
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Nie kupuj, stracisz komfort jazdy, będzie więcej palił, zawieszenie będzie co chwile do naprawy no i wcale nie poprawi wyglądu

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

nismo pisze:
11 wrz 2021, 20:10
Nie kupuj, stracisz komfort jazdy, będzie więcej palił, zawieszenie będzie co chwile do naprawy no i wcale nie poprawi wyglądu

Piszesz serio czy żartujesz ? Bo ty kupiłeś, wyprzedziłeś mnie z tymi gwiazdami .. Pytam serio o opinie wydaje mi się, że do czarnego srebe będą leżeć lepiej noi i większa fela, Kolega wysłał fotke i wydaje mi sie że ładnie wygląda? Wiadomo auto ma służyć ma być praktyczne a nie tylko wyglądać.. Pytam serio o opinie, poradę bo jeśli faktycznie tak jest jak piszesz to szkoda wydawać kasę.. ja komfort akurat sobie cenię bardzo wiec nie chciałbym aby jakoś bardzo to ucierpiało
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2021, 20:27 przez Mateusz24krk, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Podzieli się ktoś opinią swoja?

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

nismo pisze:
11 wrz 2021, 20:10
Nie kupuj, stracisz komfort jazdy, będzie więcej palił, zawieszenie będzie co chwile do naprawy no i wcale nie poprawi wyglądu
Wiekszych bzdur juz dawno nie czytałem. :shock:
Jakoś moja żona od paru lat jeździ na 225/45/17 na lato i 205/55/16 zima i żadnych z Twoich powyższych "skutków" nie dostrzegam. Owszem, jest ciut mniej komfortowo, ale za to dużo stabilniej w zakrętach. Spalanie? Różnica 0,2l/100km (mowie tu o jeździe w tych samych warunkach atmosferycznych). Zawieszenie co chwila do naprawy? Jakoś 4 lata temu zrobiłem pełen serwis zawieszenia (amory, sprężyny, sworznie, tuleje, laczniki, drążki etc) i do dziś brak jest jakichkolwiek śladów użytkowania.
17 nie poprawi wyglądu? Błagam Cie, koło które bardziej wypelni nadkole oczywiście że poprawi wyglad. Ale jak to mówią - gust jak ch*j, kazdy ma swój.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3688
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Obrazek

Felgi 17

10 IQ wystarczy aby zrozumieć mój post
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2021, 17:15 przez nismo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Gość78 pisze:
13 wrz 2021, 17:08
Wiekszych bzdur juz dawno nie czytałem. :shock:
Jakoś moja żona od paru lat jeździ na 225/45/17 na lato i 205/55/16 zima i żadnych z Twoich powyższych "skutków" nie dostrzegam. Owszem, jest ciut mniej komfortowo, ale za to dużo stabilniej w zakrętach. Spalanie? Różnica 0,2l/100km (mowie tu o jeździe w tych samych warunkach atmosferycznych). Zawieszenie co chwila do naprawy? Jakoś 4 lata temu zrobiłem pełen serwis zawieszenia (amory, sprężyny, sworznie, tuleje, laczniki, drążki etc) i do dziś brak jest jakichkolwiek śladów użytkowania.
17 nie poprawi wyglądu? Błagam Cie, koło które bardziej wypelni nadkole oczywiście że poprawi wyglad. Ale jak to mówią - gust jak ch*j, kazdy ma swój.
Taka opinie szanuje :)

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2105
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Podziwiam jak Wy z miareczką te 0,2 l potraficie wyliczyć w różnicy w spalaniu. Ja na tej samej trasie na tych samych kołach potrafię mieć różnicę w spalaniu nawet 2 litry :P Jednego dnia jest zielona fala innego sterczę w korku turlając się od czerwonego do czerwonego. No chyba, że bazujecie na wskazaniach komputera, to nie mam pytań. Same felgi też nie odpowiadają za komfort jazdy, wystarczy że założysz twardą gumę, dobijesz ciśnienia i tyle z komfortu. Swoją drogą masz Ty dylematy życiowe Mateusz... Jak Ty sobie radzisz w codziennym życiu jak o byle pierdołę na forum pytasz?

ODPOWIEDZ