Felgi a szpilki

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

Re: Felgi a szpilki

#41

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Kupiłem felgi z oponami dębicy rocznymi przełożyłem je od razu i kierownica drży podczas przyspieszania jak przekroczy daną prędkość i nawet jak puszcze gaż czyć bicie aż nie spadnie prędkość.. Koł nie wywarzałem bo nie dopiero co wrociłem ale na zafirze od goscia co kupiłem nic nie drażło

PanTeutates

Astro-maniak
Posty: 646
Rejestracja: 17 kwie 2022, 5:32
Auto: Astra k
Silnik: 14xft
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 52 razy
Pomocny: 25 razy

#42

Nieprzeczytany post autor: PanTeutates »

Powtarzam:takie pisanie trudno zrozumieć.
Stare felgi masz?bo na nich nie drży?
Załóż z nowymi oponami.
W ZafirE moglo drżeć przy innych prędkościach ?

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#43

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

No przecież na starych drży dlatego kupiłem drugie tym razem org oplowskie i dalej to samo .. na tych felgach co wczoraj kupiłem są praktycznie opony nowe więc malo prawdopodobne aby to przez opony na starych felgach mam opony nowe z półki premium brigestone.. tutaj problem nie leży w kołach raczej coś innego.. specjalnie kupiłem drui zestaw dziś go jeszcze wywaze po pracy aby mieć pewność

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#44

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Tak dla pewności pojechałbym do innego wulkanizatora. z sieci: ---------------------------------------------------
,,Kalibracja wyważarki do kół. -

To niezbędna czynność, żeby móc bezpiecznie poruszać się na drogach. Poprawną zmianę opon umożliwiają różne przyrządy m .in. wyważarki do kół. To urządzenia, które znacznie ułatwiają codzienną pracę. Ponadto są bardzo czułe – potrafią wykryć różnice w dociążeniu sięgające nawet 1 grama. W warsztatach dostępne są wyważarki do samochodów osobowych, dostawczych, motocykli, samochodów ciężarowych i maszyn rolniczych. Po pewnym czasie jednak każde z tego typu urządzeń wymaga odpowiedniej konserwacji i dostrojenia. Odpowiednia kalibracja wyważarki do kół jest niezbędna, aby móc odpowiednio dociążyć koło i zapewnić kierowcy bezpieczną i komfortową jazdę." -------------- Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#45

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

auto na kobyłki, esp off, jeden do kabiny drugi do koła i zobaczysz gołym okiem. Zadbać trochę o bezpieczeństwo ale jak solidnie podstawione auto to jest to operacja bezpieczna.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

ja37

V.I.P.
Posty: 6107
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#46

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Mateusz tak tłumaczy że za nic nie można się połapać.
Stare, nowe, które są które?
I do tego ściemnia, bo pisał na początku, że na tych ori przed tymi trefnymi nie biło.
Dla mnie trolli, nie ma co robić i się z wami bawi.
Nie pierwszy raz to piszę.

PanTeutates

Astro-maniak
Posty: 646
Rejestracja: 17 kwie 2022, 5:32
Auto: Astra k
Silnik: 14xft
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 52 razy
Pomocny: 25 razy

#47

Nieprzeczytany post autor: PanTeutates »

Mateusz24krk pisze:
23 mar 2023, 6:21
No przecież na starych drży dlatego kupiłem drugie tym razem org oplowskie i dalej to samo .. na tych felgach co wczoraj kupiłem są praktycznie opony nowe więc malo prawdopodobne aby to przez opony na starych felgach mam opony nowe z półki premium brigestone.. tutaj problem nie leży w kołach raczej coś innego.. specjalnie kupiłem drui zestaw dziś go jeszcze wywaze po pracy aby mieć pewność
A jak to rozumieć?
Mateusz24krk pisze:Dziś zmieniałem na letnie i znów wywarzałem koła opony roczne nowe i felgi proste wyważone do zera i bije powyżej 100 km.. Na org nie było problemu z tym ze fela była weższa org 6,5 a dezenty maja 7
Mateusz24krk pisze:
19 mar 2023, 10:05
700 zł z przełożeniem i jak już wracałem na nowych to zaczeło sie bicie .. a jak jechałem po nie na starych org to nie było bicia. Więc wniosek może być jeden że skoro jechałem po nie na swoich org 200 km i jak dojechałem zmienił mi je na nowe bo to wulkanizator był to jak już wracałem to zaczeło bić.. tylko dlaczego na wulkanizacji a byłem na paru jest ok

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#48

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

ja37 pisze:
23 mar 2023, 10:27
Mateusz tak tłumaczy że za nic nie można się połapać.
Stare, nowe, które są które?
I do tego ściemnia, bo pisał na początku, że na tych ori przed tymi trefnymi nie biło.
Dla mnie trolli, nie ma co robić i się z wami bawi.
Nie pierwszy raz to piszę.
Gosciu Trolem jesteś sam nie pasuje nie czytaj i po problemie.. Pisałem jasno, że miałem org z astry z 8 szprychami i nie biło potem kupiłem dezenty i zaczeły się jaja z biciem kierownicy .. wczoraj kupiłem oryginalne felgi z opla ale tą są zafiry wracałem na nowych i bicie było czuć również.. koła jadę zaraz wyważyć oraz sprawdzić cisnienia czy są równe bo wczoraj nie miałem jak było pożno...

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
deodekabokat pisze:
23 mar 2023, 9:11
auto na kobyłki, esp off, jeden do kabiny drugi do koła i zobaczysz gołym okiem. Zadbać trochę o bezpieczeństwo ale jak solidnie podstawione auto to jest to operacja bezpieczna.
Mam kobyłki, ale co mi da to? będe widzieć jak buja kołem czy cos?

ja37

V.I.P.
Posty: 6107
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#49

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Nie będziesz mi mówił co mam czytać, a czego nie.
Będę komentował twoje wypociny i już.
Czemu nie założysz tych, na których nie biło, tylko w gumki lecisz???
Lubisz być w środku zainteresowania?
Może nie zauważasz, ale nie tylko mi się to nie podoba.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1072
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#50

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Gosciu jak Tylko kupiłem dezenty to od razu sprzedałem tamte przecież już dawno bym przełożył a nie pisał wypocin na forum.. po co miałbym kupować 3 parę felg? Byłem dzisiaj u wulkanizacji i zamknięte było w sobotę wywarze te nowe koła i wtedy zobaczymy czy beda bić.. Jeśli będą to ja już nie wiem sam albo maglonica albo coś z tarczami czy piastami.. A na wulkanizacjach fajne maja ceny coraz lepsze samo wywazenie 80 zł nawet do 120 zł... porażka

ODPOWIEDZ