Ciśnienie w kołach

pavvell

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 2012, 18:40
Imię: Pawel
Auto: Astra GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie

Re: Ciśnienie w kołach

#51

Nieprzeczytany post autor: pavvell »

Zrobilem test z paskami malowanymi kreda na oponie przy cisnieniach P2.5 i T2.3 ktore to wlasnie zalecane sa na naklejce w aucie. Efekt byl taki ze na przednich oponach kreska zniknela calkowicie , a na tylnych kreda pozostala na czesci zewnetrznej i wewnetrznej . Skoro na srodku tylko kreda sie ztarla zmniejszylem cisnienie z 2.3 do 2.1 i zrobilem test ponownie , tym razem kreda pozostala jedynie na zewnetrznej czesci opony . Czy powinienem jeszcze zmniejszyc cisnienie aby rowniez zewnetrzna czesc rownomiernie sie scierala ?

Usunięty użytkownik 3235

#52

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jeżeli kreda została tylko na brzegach opony to powinieneś dopompować powietrza.

Poza tym gdzie masz podane takie wartości? Instrukcja mówi co innego.

[External Link Removed for Guests]

Uploaded with [External Link Removed for Guests]

pavvell

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 2012, 18:40
Imię: Pawel
Auto: Astra GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie

#53

Nieprzeczytany post autor: pavvell »

Dlaczego mowisz ze dopompowac ? Moze zle mysle ale skoro kreda zniknela ze srodkowej czesci opony , a pozostala na jej zewnetrznych czesciach tzn ze na srodku byla bardziej wypukla , czyli za duze cisnienie, tak mi sie wydaje ale jesli sie myle to popraw mnie.

Wartosci takie mam podane na wewnetrznej stronie klapki wlewu paliwa.

Wg tej fotki minimalne cisnienie powinienem miec na poziomie P2.7 i T2.5 ?
Ostatnio zmieniony 03 maja 2013, 10:21 przez pavvell, łącznie zmieniany 2 razy.

Usunięty użytkownik 3235

#54

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Przepraszam, wprowadziłem w błąd. Jeśli kredy na środku nie ma to ciśnienie jest za wysokie, powinieneś upuścić.

Jeśli masz opony takie co na tym obrazku to powinno być takie właśnie ciśnienie. To jest wyciąg z instrukcji.

pavvell

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 2012, 18:40
Imię: Pawel
Auto: Astra GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie

#55

Nieprzeczytany post autor: pavvell »

Znalazlem w internecie skany ksiazki "Sam naprawiam - Opel Astra III i Zafira II" , pobralem zeby sprawdzic jakie cisnienia podaja w ksiazce i jak podejrzewalem sa jeszcze inne niz widzialem do tej pory . W ksiazce dla Astry h z silnikiem 20leh i zamontowanymi oponami 225/40 r18 minimalne/komfortowe cisnienie to P2.4 i T2.2 :|

Instrukcja instrukcją ale raczej nie moge napompowac na tyl 2.5 skoro juz przy cisnieniu 2.3 kreda na brzegach opony pozostala nie naruszona.

saslukasz

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:30
Imię: Łukasz
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

#56

Nieprzeczytany post autor: saslukasz »

znalazlem takie wartosci z instrukcji, jednak nie po polsku, moze komus sie przyda

Obrazek
Obrazek

neez

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 11 kwie 2012, 11:03
Imię: Dave
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#57

Nieprzeczytany post autor: neez »

Ja mam Astra GTC i na plakietce jest informacja, że dla opon typu 225/45/R17 jest przód 2.7 a tył 2.5 jako eko. Z tej tabeli powyżej wynika, że powinienem mniej pompować i komu tu wierzyć ???

furiiion

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:11
Imię: Piotr
Auto: Astra III GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

#58

Nieprzeczytany post autor: furiiion »

Wiesz co, co do tej tabeli to ja bym się zastanawiał pod względem czy nie ma to znaczenia że tam jest napisane Astra H-limousine, może to dotyczyć wersji sedan gdzie wartości ciśnienia mogą być inne niż w wersji hb

uti

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 27 sie 2013, 14:11
Imię: uti
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie

#59

Nieprzeczytany post autor: uti »

Troszke odgrzewam starego kotleta ale przeszukalem juz forum, google, instrukcje, klapke i wszedzie sa rozne wartosci... Mam opony 195/65 R 15 Barum. Zawsze pompowalem 1,9-2,0 i zawsze mi sie wydawalo, ze mam malo powietrza ale tak mam na klapce i tak pompowalem. Teraz ogladalem forum, google, instrukcje i podaja, ze lepiej 2,1 badz 2,2 a inni, ze nawet 2,5 trzeba pompowac i komu tu wierzyc? Jade teraz w trase z obiazeniem. Nigdy tak nie jezdzilem bo jezdze tylko do pracy badz na zakupy. Teraz w samochodzie beda 3 osoby (2 dorosle i dziecko w foteliku) plus bagaze. Ile bar ma miec kazde kolo?

Z gory dziekuje za odpoiwedz i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#60

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Dałbym 2,2-2,3 na przód i 2,1 na tył i będzie OK.
Nie popadajmy w paranoje z tymi dziesiętnymi ciśnienia, jakby ciśnienie podczas jazdy samo zeszło o np. 0,3 to też byś o tym nie wiedział i jechałbyś dalej ;)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ