Jaki silnik polecacie do Astry H?

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

Jaki silnik polecacie do Astry H?

#171

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Tylko Z18XE :P ,wolę dolać trochę oleju za parę $ niż wydać 3k na remont skrzyni :lol: . choć przytulić 200 KM pod nogą :roll: - chętnie, jak się zdecyduję to moja pójdzie na sprzedaż :)
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Mustaine

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 02 cze 2014, 12:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#172

Nieprzeczytany post autor: Mustaine »

Już to pytanie zadałem do Ciebie na moim poście ale był "nie na temat" więc jeszcze pytam, tzn robię "copy paste:
"dawid75
oglądałęm dzisiaj combi 1.8 125km i nawet spoko auto, tylko byłem zaskoczony że nie mogłem "wypedałować" błędów czy to możliwe?? auto nie miało komputera pokładowego i wtedy AH nie mają tej opcji?? ja mam wersję Cosmo i komputer pokazuje mi dosłownie wszystko a za pomocą "wypedałowania" gaz+hmulec pokazuje mi błędy.. myślałem że wszystkie AH mają tą opcję.
ps 16500 za ten motor 2005r to ok cena? auto 1,5 roku temu było sprowadzone ze Szwajcarii, przebieg 182 tys.. ładnie utrzymana, lakier ok jedynie prawe drzwi obydwa coś były malowane bo troszkę grubsza powłoka ale od środka już ok. "

będę wdzięczny za odpowiedź:)

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#173

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Cena jak cena, nie jest zła, tych silników jest jak na lekarstwo, co do błędów to w każdej odczytasz, może nie było błędów i nic nie odczytałeś, lakier hmmm auto 12 lat, nawet jak było coś malowane miało być już prawo.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#174

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

metoda pedalska mozna wypedalowac tylko przy kilku silnikach i to jeszcze beznynowych te bledy. Oczewiscie tylko bledy na silniku.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Mustaine

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 02 cze 2014, 12:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#175

Nieprzeczytany post autor: Mustaine »

No ok rozumiem ale u mnie jak nie ma nawet błędów to wyskakuje ECN i same "0" a tutaj nic to samo czyli przebieg tak jak widzimy normalnie.. w takim w modelu moze tego po prostu nie ma szkoda.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#176

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

dla mnie bezsens. To na tak amatorskim poziomie ze nawet o tym nigdy nie myslalem by cokolwiek sprawdzac. Teraz juz masz bledy notowane nawet z data pelna co do sekundy plus to ze zapisane sa dane takie jak obroty silnika czy predkosc auta itd. Wtedy mozna cos wiecej powiedziec. Tak samo jak sa kody bledow plus do nich symptomy ktore juz mowia w czym jest problem a tak to nadal nic nie wiesz i bladzisz po omacku.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Mustaine

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 02 cze 2014, 12:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#177

Nieprzeczytany post autor: Mustaine »

w 90% po zczytaniu błędów tą metodą diagnozy okazały się trafne :) ale wiadomo są rzeczy które nie zawsze pokażą błędy jak np czujnik obrotów wału korbowego.. znam takich którzy po zaświeceniu się "czeka" od razu lecą podłączyć pod kompa oczywiście z to płacą a wsytarczy odczytać tą amatorską metodą błędy (jeśli są) i poczytać np forum i 100zł albo więcej zaoszczędzone no ale kto jak tam woli:)

Awatar użytkownika
opelxxx

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2017, 23:11
Imię: Jacek
Auto: BMW
Województwo: łódzkie

#178

Nieprzeczytany post autor: opelxxx »

Witam,mam prośbę zastanawiam się nad zmianą auta obecnie mam BMW E46 320 Ci 170 KM i chciałbym zmienić na ww model czyli Astra H GTC,napewno nie chcę słabszego motoru niż ten który mam obecnie,biorę pod uwagę 1.6T 180 KM z ewentualnym późniejszym chipem bądź 2.0T 200 KM, który waszym zdaniem będzie lepszy tzn trwalszy oraz lepszy do gazu,jak ze spalaniem oleju bo wkońcu ople z tego słyną,jeżeli dużo to odpuszczę temat,prosiłbym o prawdziwe informację bo jak to na forum wiele osób pisze że ich model nic nie bierze oleju, nic nie robił i ma nie psujący się samochód,jakie są bolączki ww modeli na co głównie zwracać uwagę przy kupnie,bardzo proszę o pomoc,nigdy nie miałem opla więc liczę na cenne wskazówki,pozdrwaim

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#179

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Jeśli chcesz mieć mocny samochód to po co Tobie gaz ?
Ciekawe czy posiadacze Ferrari zakładają gaz z oszczędności ? :lol:

Awatar użytkownika
opelxxx

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2017, 23:11
Imię: Jacek
Auto: BMW
Województwo: łódzkie

#180

Nieprzeczytany post autor: opelxxx »

A co złego jest w lpg??nawet Pudzian do Hamera założył a kasy ma jak lodu,więc twoja dygresja jest niezrozumiała :shock:

ODPOWIEDZ